205 jednak wypas

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

205 jednak wypas

Post autor: koval »

kupiłem mojej dziwczynie ostatnio Forda Fieste 1992 rok co prawda silnik tylko 1.1 na wtrysku ale co jej wiecej potrzeba dopiero uczy sie jezdzic auto zadbane i ogolnie luz, tylko jak sie nim pierwszy raz przejechalem w dluzsza trase to o matko naprawde szkoda gadac (silnik wyje, luzy na kierownicy, kazda dziure czuc) jak pozniej wsiadlem do swojego Lwa to jeszcze bardziej go docenilem jednak 205 ponad wszystko nie zamienie na nic innego :D
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

popieram cie w 100% jak jestem w domu w lubelskim to czasem sie przejade ojca skoda 1.3 i wrazenia sa takie same jak twoje. 205 ponad wszystko. jak sie czlowiek przyzwyczai to i jazda takim autkiem nie sprawia takiej frajdy. To autko wujasa 2.0 fsi

Dodano po 1 minutach:

moze i ful wypas, ale wole swoje wlsne. :D
Załączniki
IMAG0027.JPG
IMAG0027.JPG (214.4 KiB) Przejrzano 3579 razy
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

2.0 ? chyba najgorszy silnik ostatnio wyprodukowany przez vw 8)7
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

no jak kto woli. 2.0 FSI zdaje sie ma 150 albo 170km ale nie pamietam, skrzynia 6. elektroniki w .....sporo. fajnie wykonczony ale wersja turbo jest lepsza
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

to nie jest kwestia woli golfowy 1.6 fsi jest duzo lepsza konstrukcja -2.0 jest po prostu nieudane...
olak406
Nowicjusz
Posty: 79
Rejestracja: 04 kwie wt, 2006 12:46 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: olak406 »

kowal masz racje ! jezdziłem wieloma autami Sierrą TD,Astrą TDS, i powiem naprawde szczerze nie ma jak lew 1.9 diesel naprawde tylko lewy pas,ostatnio do pracy jeżdze z kumplem który jeżdzi Calibrą 2.0 w gazie ,po prostu jest w szoku ! miłym szoku jaki ten silnik 1.9 diesel jest elastyczny i ten komforcik i cisza a nie jak w niemcach 130kmh i uszy pękaja . mariusz
mariusz
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Passat wypasik - może i ładny ten nowy - ale nie wiem czym się ludzie zachwycają zwłąszcza w 1.8 T jeżdziłem takim firmowym i żadne rewelacje, natomiast 1.9 TDI 130 KM to zupełnie inny świat - fajne auto - tyle że na zakrętach daje znać o sobie ESP i dupa zbita - swoim RG Cabrio (standard zawias żadne GTI) na serpentynach wymijam takiego z każdej strony - smutne - płacisz za furkę a tu kiszka
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
sekator
Maniak
Posty: 1269
Rejestracja: 28 paź pt, 2005 1:04 pm
Posiadany PUG: RADON Jelous, 1,9gti, Cupra Ateca, KIA Sorento'15 .. dosłownie "było" 1,3rallye :-(
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sekator »

Marin205 pisze:Passat wypasik - może i ładny ten nowy - ale nie wiem czym się ludzie zachwycają zwłąszcza w 1.8 T jeżdziłem takim firmowym i żadne rewelacje, natomiast 1.9 TDI 130 KM to zupełnie inny świat - fajne auto - tyle że na zakrętach daje znać o sobie ESP i dupa zbita - swoim RG Cabrio (standard zawias żadne GTI) na serpentynach wymijam takiego z każdej strony - smutne - płacisz za furkę a tu kiszka
hmm, rozumiem Was chłopaki, że nad życie kochacie swoje lewki, ja też swoje kocham ale do jazdy codziennej, w trasę i tp. jest dużo lepiej i spokojniej prowadzących się samochodów. 205 jest nerwowe w wprowadzeniu oraz nie jest zbyt stabilne przy b. dużych predkościach, po przejechaniu 200km człowiek czuje się jakby przejechał 500km. W porównaniu do samochodów z tamtych lat oraz o podobnym rozstawie osi z pewnością jest lwem (królem) ale w porównaniu do bardziej współczesnych konstrukcji a tym bardziej większych nie ma szans.

205, w szczególności GTI daje ogromna radość z jazdy, podnosi poziom adrenaliny i powowoduje uzależnienie ale musiałbym być chory żeby mając alternatywę (np. Passata 1,8T) wybrać się z rodziną na wakacje 205.
Wiem co piszę bo kilka tras 205 zaliczyłem i o ile jak jest chłodno to da się jakoś wytrzymać przy zamkniętych oknach o tyle latem kiedy szyberdach lub okna są otwarte to hałas jest nie do zniesienia.
http://www.mplenergy.pl/ - akumulatory przemysłowe VRLA: AGM, żelowe oraz źródła energii odnawialnej
Awatar użytkownika
koval
Junior
Posty: 234
Rejestracja: 12 kwie śr, 2006 2:06 pm
Posiadany PUG: PUG 205 Forever, 1,9 D
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Starcza k. Częstochowy

Post autor: koval »

no tak silniczek 1.9d w pugu to poprostu cudo kiedys przewiozlem jednego kolesia to byl pewny ze ja mam w nim turbine bo ma takie odejscie hehehe naprawde jezdze tym autem 6 lat i tylko leje rope i wymieniam olej nigdy mnie jeszcze nie zawiodl (no nie mowie o regeneracji belki bo to w pugach oczywiste chyba hehehe) pozdrawiam wszystkich dieslowców Diesel power:))) :D
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

sekator pisze: hmm, rozumiem Was chłopaki, że nad życie kochacie swoje lewki, ja też swoje kocham ale do jazdy codziennej, w trasę i tp. jest dużo lepiej i spokojniej prowadzących się samochodów. 205 jest nerwowe w wprowadzeniu oraz nie jest zbyt stabilne przy b. dużych predkościach, po przejechaniu 200km człowiek czuje się jakby przejechał 500km. W porównaniu do samochodów z tamtych lat oraz o podobnym rozstawie osi z pewnością jest lwem (królem) ale w porównaniu do bardziej współczesnych konstrukcji a tym bardziej większych nie ma szans.
CO fakt to fakt -cos duzego, najlepiej w dieslu z klima abs, i pochodnymi esp :)

205 tez nie jest zla w trase, bo ma super wygodne fotele (i gti i zwyklak), ale jak ktos ma utwardzony zawias... :roll: po ostatniej 170km trasie w srednich warunkach mialem przez tydzien zakwasy w udach :roll:
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

sekator pisze:
Marin205 pisze:Passat wypasik - może i ładny ten nowy - ale nie wiem czym się ludzie zachwycają zwłąszcza w 1.8 T jeżdziłem takim firmowym i żadne rewelacje, natomiast 1.9 TDI 130 KM to zupełnie inny świat - fajne auto - tyle że na zakrętach daje znać o sobie ESP i dupa zbita - swoim RG Cabrio (standard zawias żadne GTI) na serpentynach wymijam takiego z każdej strony - smutne - płacisz za furkę a tu kiszka
hmm, rozumiem Was chłopaki, że nad życie kochacie swoje lewki, ja też swoje kocham ale do jazdy codziennej, w trasę i tp. jest dużo lepiej i spokojniej prowadzących się samochodów. 205 jest nerwowe w wprowadzeniu oraz nie jest zbyt stabilne przy b. dużych predkościach, po przejechaniu 200km człowiek czuje się jakby przejechał 500km. W porównaniu do samochodów z tamtych lat oraz o podobnym rozstawie osi z pewnością jest lwem (królem) ale w porównaniu do bardziej współczesnych konstrukcji a tym bardziej większych nie ma szans.

205, w szczególności GTI daje ogromna radość z jazdy, podnosi poziom adrenaliny i powowoduje uzależnienie ale musiałbym być chory żeby mając alternatywę (np. Passata 1,8T) wybrać się z rodziną na wakacje 205.
Wiem co piszę bo kilka tras 205 zaliczyłem i o ile jak jest chłodno to da się jakoś wytrzymać przy zamkniętych oknach o tyle latem kiedy szyberdach lub okna są otwarte to hałas jest nie do zniesienia.
szczera prawda - dlatego bujam się skodą felicją na gaz - żałuje że nie kupiłem kombi bo auto miało być docelowo żony - raz wsiadła i powiedziała że ona nie chce takim mułem jeżdzić i mam jej kupić albo GTI albo mocną terenówkę :(

Dodano po 4 minutach:
Banita pisze:
sekator pisze: hmm, rozumiem Was chłopaki, że nad życie kochacie swoje lewki, ja też swoje kocham ale do jazdy codziennej, w trasę i tp. jest dużo lepiej i spokojniej prowadzących się samochodów. 205 jest nerwowe w wprowadzeniu oraz nie jest zbyt stabilne przy b. dużych predkościach, po przejechaniu 200km człowiek czuje się jakby przejechał 500km. W porównaniu do samochodów z tamtych lat oraz o podobnym rozstawie osi z pewnością jest lwem (królem) ale w porównaniu do bardziej współczesnych konstrukcji a tym bardziej większych nie ma szans.
CO fakt to fakt -cos duzego, najlepiej w dieslu z klima abs, i pochodnymi esp :)

205 tez nie jest zla w trase, bo ma super wygodne fotele (i gti i zwyklak), ale jak ktos ma utwardzony zawias... :roll: po ostatniej 170km trasie w srednich warunkach mialem przez tydzien zakwasy w udach :roll:
co do foteli to prawda są super - od czasu do czasu jeżdzę do domku nad Chańcze z Krakowa tj około 120-130 km to w VW Pasacie dupa mi zdrętwiała - natomiast parę razy jezdziłem PUGiem i w tych fotelach było cudownie - jedna rzecz która jest perfekcyjna. Moja teściowa ma w Fabii fotel o komforcie deski klozetowej u Mamy w Civiku no niby lepiej, fajnie bo nisko - tyłek się nie męczy ale to nie to co PUG. W felicji gdyby nie to że siedzisko jest odchylane z całym oparciem do tyłu - to byłoby tragicznie.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: minta »

Jeśli mowa o zmęczeniu tyłka...
Mam porównanie jeśli chodzi o greena - PORAŻKA poopa odpada po przejechaniu 200 km już nie wspomnę o kręgosłupie.
Natomiast w cabrio mam kubełki z d-turbo iii... są dużo lepsze, nie czuje się przejechanych km.
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

hehe w takim to pupa nie boli :D
Załączniki
IMAG0025.JPG
IMAG0025.JPG (204.1 KiB) Przejrzano 3466 razy
Awatar użytkownika
smug
Uzalezniony
Posty: 551
Rejestracja: 28 maja ndz, 2006 10:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Krakow,Bochnia i okolice

Post autor: smug »

Wszystko fajnie,ale slyszalem dzisiaj w RyMyFyFyMy jak mowili ze te passaty maja naprawiac bezplatnie bardzo szybko :P bo wykryto jakies usterki typu: spieprzajace paliwo i problemy z ukladem chamulcowym :shock:
Awatar użytkownika
marian205
Junior
Posty: 165
Rejestracja: 04 sie pt, 2006 3:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Tychy, Katowice

Post autor: marian205 »

no tez to slyszalem. 8)7 HEHE nie ma to jak 205 :mrgreen:
ODPOWIEDZ