Broszury 205 z Francji

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Broszury 205 z Francji

Post autor: Beda »

Zagadałem z gostkiem, który rozsprzedaje broszury, więc jeżeli ktoś by chciał, to może się podpiąć pod temat.
Proszę go przeczytać cały, żeby nie było później niedomówień :)

Chodzi o stronke http://laurent.bunnik.perso.sfr.fr/

W pierwszym mailu zapytałem (pisze z nim za pomocą Google Translate), czy mógłby przesłać mi skany tych instrukcji i ile by to kosztowało, a on odpisał:
"Bonjour,
Ces catalogues (originaux, pas de scan) sont disponibles aux prix ajoutés sur votre message + 3 euros de frais de port
Si vous payez avec Paypal, merci d'ajouter 1,00 euro de plus.

Si vous êtes intéressé, vous pouvez m'envoyer votre réglement à l'adresse suivante : "

W tłumaczeniu Google:
"Cześć
Katalogów (oryginały, nie skanowania) są dostępne w cenach dodane do wiadomości pocztowych + € 3
W przypadku płatności Paypal, dziękuję za dodanie 1,00 euro extra.

Jeśli jesteś zainteresowany, możesz wysłać płatność na adres:"


Wypytałem go w mailu, żeby dokładnie podał cene przesyłki do Polskii, czy są dostępne w większej ilości broszury (także inne typy) i jeżeli przesyłka była by droga, to ile kosztowała by do mojej rodziny we Francji, a on odpisał mi takie coś:
"Bonjour

Si vous prenez les deux disponibles, le total est 11 par Paypal.
La premier document (PE459026-01) est disponible en plusieurs exemplaires.

A bientôt

Laurent"

W wolnym tłumaczeniu (google translate):
"Cześć

Zażycie dwóch dostępnych jest ogółem 11 przez Paypal.

Pierwszy dokument (PE459026-01) jest dostępna w wielu egzemplarzach.

Okrzyki

Lawrence"

Napisał (poprawił mojego maila) o takie coś:
PE459026-01, Break Peugeot 405 Roland Garros 1991, F Ref: 1C112C 4 pages, grand format - 5 euros
PE459027-01, Break Peugeot 405 Roland Garros, 1992, B NED, 2 pages, format A4 - 2 euros
PE459027-02, Peugeot 405 BREAK Roland Garros, 1992, FRA B, 2 pages, format A4 - non disponible

Czyli widocznie więcej kartek - więcej kosztuje, średnio 4 kartkowy 5 euro, dwukartkowy 2 euro (ciekawe ile se zażyczy o 16 kartkowe broszury)


Bede musiał zainstalować inny translator, którym porozumiewam sie z rodziną, to może za jego pomocą lepiej sie zrozumiemy z gostkiem, bo teraz za dużo z tego nie rozumiem :/

Tak, czy inaczej ja bede brał na pewno do siebie broszury, więc jak ktoś na 100% reflektuje na inne proszę sie dopisywać bez zbędnych komentarzy, bo zrobi się zament, jak zacznie sie jakiś OT.

Jako, że jeden (chyba) kosztuje przeszło od 8zł do XX zł (nie wiem, jak bedzie kosztować przelew w Paypal (złotówki na euro);
Plus przesyłka do Polski, pewnie, jak było by tego więcej, to droższa bedzie, ale myśle, że 25-30złmax , ale czym więcej osób, to wiadomo, że groszowe sprawy z tego wyjdą, np, jak bedzie 6 osób, to po 5zł...
Później jeszcze dochodzi przesyłka po Polsce - musze sie zorientować (koperta+wysyłka), ale myśłe, że koło 10zł (orientacyjnie).

Podsumowując:
Koszty stałe ustalam na razie na:
15zł koszty wysyłki
Plus od 8zł (w zależności chyba od ilości kartek) do 30zł za każdą broszure.


Tak, jak napisałem nie zarobie na tym i nie chce też stracić, więc, jak ktoś sie na to pisze, to tylko na moich zasadach, czyli :
Podaje dokładnie które broszury chce, np. PE459029-01, PEUGEOT 405 BREAK SIGNATURE, 02/1995, A, 4 pages, format A4
Oblicza sobie ile to mniej więcej go wyniesie i czeka na wiadomość.
Ja podaje gostkowi liste "zapotrzebowania" - on mi odpisuje jakie koszty.
Podaje ile za jaką broszure i jak ktoś jest dalej zainteresowany, to;
Podaje dane do przelewu zainteresowanym i czekam jakiś czas na realizacje.
Przelewam gostkowi kase i czekam na broszury.
Później rozliczam to dokładnie i jak trzeba dopłacić to zainteresowny dopłąca, a jeżeli jest nadwyżka, to ja przelewam spowrotem pieniążki (mam przelewy za darmo, to nawet 50 groszy moge zwrócić, jak tak akurat wyjdzie :) )
Wysyłam zainteresowanym broszury i wszyscy się cieszą :)

Więc proszę tylko zdecydowanych na dopisywanie sie w topicu, powiedzmy, że przez tydzień, czyli do następnej niedzieli (23 maj 2010) i wtedy wyśłe do gostka zapytanie

Pozdrawiam :)
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Marin205 »

będę się z nim kontaktował osobiście - muszę porównać czego mi brakuje - z tego co pamiętam to ma 357 szt 205tkowych a ja ponad 300 ale sporo mi brakuję - sprawdzę i dla Ciekawskich dam znać
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Fox »

Gdzie na tej stronie sa ceny? Ja moze bylbym chetny na katlogi peugeot'a 403, ale nie widze tam zadnych kwot. Trzeba do niego zagadywac z konkretna lista katalogow ktorymi jest sie zainteresowanym?

Edit:
Ok, juz przeczytalem ze trzeba do niego napisac:) Wyglada na to ze po angielsku tez mozna wiec spox - juz do niego napisalem. Mozliwe wiec ze sie podepne pod zamowienie jesli cos jeszcze dla mnie zostanie:)
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Beda »

Właśnie napisałem w pierwszym poście, że jak bede miał liste, to wtedy do niego napisze i powie co i jak, czy ma dostępne i jaki koszt.
Średnio można przyjąć, że 2 kartki (strony ?) koło 2 Euro, a 4 koło 5 Euro.
Nie wiem, czy np. starszych wersji (rarytasy) będą droższe, czy tak samo.
Jak chcecie pytajcie z osobna, ale tego nie zagwarantuje, że poda mi taką samą cene, jak ja zapytam, a kłócił sie z nim nie bede w razie czego.
Poprostu bede miał liste, to mu wyśle i poda konkretnie która broszura za ile, ile łączny koszt przesyłki i wtedy, jak ktoś bedzie chętny to bedziemy kombinować.
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Fox »

Znalazlem sobie dwa katalogi 403 ktore mnie interesuja. Poslalem dokladne info na PW
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Beda »

Przemyślałem sprawe i gra chyba nie warta świeczki :/
Tzn, jak jak mi napisał wysyłka do Polski, to 3 Euro +1 Euro extra, czyli mniej więcej max 17zł.
Biorąc pod uwagę, że za przesyłke do mnie trzeba to rozliczyć i później znów koło 10zl wysylka ode mnie do zainteresowanych, to wyjdą praktycznie takie same koszty.
Nie bede miał na tyle kasy na wyłożenie, więc wpierw trzeba by było czekać na pieniążki od zainteresowanych, a to wiadomo sie przeciągnie, później znów sie rozliczać itd.
Wiadomo, że czegoś może zabraknąć (np. przez jego pomyłke itp), albo na poczcie sie zgubi i później bede w plecy.
Tak więc chyba zrezygnuje z tego projektu i każdy na własną rękę bedzie se załatwiał, bo założenie konta na PayPAl nic nie kosztuje, przelew też, jedynie to ich przeliczenie Złotówek na Euro, więc to nie taki problem, że by każdy sobie sam zapłacił, a przesyłka, tak jak pisałem praktycznie to samo wyniesie.

Niepotrzebnie sie pospieszyłem z tym tematem, ale przynajmniej zainteresowani broszurami sie dowiedzieli, że z tej stronki można niektóre zakupić :)
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Beda »

Ja już wysłałem poprzez Paypal pieniążki :)
PE369074-01, PEUGEOT 306 Champion USA, 12/1997, F, ref: 1C9731, 16 pages, format A4
PE459026-01, Break Peugeot 405 Roland Garros 1991, F Ref: 1C112C 4 pages, grand format
PE459027-01, Break Peugeot 405 Roland Garros, 1992, B NED, 2 pages, A4
4 + 5 + 2 + 3 + 1 (Paypal) = 15 euros , czyli niecałe 62zł
Pochwale sie jak już dojdą broszury :)

ps. za 306 Champion USA mający 16 stron chciał 4 euro, więc nie idzie wyznaczyć prawdopodobieństwa ile za jaką grubość sie płaci
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Fox »

Ja zamówiłem dwa P403. Kurcze chciałbym wszystkie:) Te stare prospekty są genialne. Oldschool jakiego już nie będzie.Szkoda że takie drogie. z 500 euro musiałbym wydać żeby mieć całą kolekcję...
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Marin205 »

też zrobiłem rezerwacje - w sumie 35 prospektów :) - wiele mam ale nie w tych wersjach językowych co Laurent
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Beda
Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: 17 paź śr, 2007 1:56 pm
Posiadany PUG: 405 Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Beda »

No więc z całą pewnością moge polecić tego gostka.
Dzisiaj prospekty doszły :)
Zmartwiłem sie tylo jednym, tzn. pisało, że ma dwie strony i to fakt, ale druga jest czysta :/
No ale mam i Rolanda i Championa :)
Wyszło tylko 400 sztuk :) Peugeot 405 Raland Garros
A oto jedna z tych 400 :) Peugeot 405 RG by Beda
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Broszury 205 z Francji

Post autor: Marin205 »

Beda pisze:No więc z całą pewnością moge polecić tego gostka.
Dzisiaj prospekty doszły :)
Zmartwiłem sie tylo jednym, tzn. pisało, że ma dwie strony i to fakt, ale druga jest czysta :/
No ale mam i Rolanda i Championa :)

ja doszukałem się w moich notatkach i już kilkukrotnie od niego zamawiałem ale przez ebay i nigdy nie było problemu
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
ODPOWIEDZ