Szefo szuka 1,9 GTi i ....

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

Misiek pisze:Cisza Mav przestań się mądrzyć zresztą po jaką cholere sie kłucisz jeździłeś 205 tką ?? Hmm ??
wielokrotnie...ja je porownywalem...
Nie madrze sie tylko realnie oceniam sytuacje...
Z reszta przegladajac wymiary wszystko wskazuje na to ze tak jest (auto szersze i dluzsze...)
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

WINKiel pisze:"jestes jedna z pierwszych osob, ktora twierdzi ze mu 205 prowadzi sie wysmienicie..." Cóż, miliony kierowców na całym świecie sie jednak pomyliło... jaka przykrość.... na szczeście nie w każde zakręty wchodze bokiem, bo bym sie załamał i kupił sobieeee....hmmmm.... 309...! :)
Miliony kierowcow...przypomina mi sie zart "Jedzcie g... miliardy much nie moga sie mylic" - mam nadzieje ze potraktujesz go z przymruzeniem oka...

Czyzbys sie irytowal...chmmm? :)
Dam inny przyklad...wspaniala honda crx - bardzo ja lubie szczegolnie gdy wystepuje w wersji VTEC... Auto sportowe z zalozenia itp...
Moj dobry znajomy mial ja przez jakis czas - a jest czolowym zawodnikiem w okregu... Zgadnij na co narzekal... Na nerwowosc prowadzenia samochodu w zakrecie, bo jest cholernie krotka...
BTW, sezon rallycrosu przejezdzil 205tka (1.6 GTI) - tez wspominal ze w sytuacjach awaryjnych miala zbyt lekki tyl...

Ja rozumeim ze to sa wasze pupilki, ale niech to nie bedzie slepa milosc...
Ja wysuwam zdrowe i czyste argumenty, a Wy sie wkurzacie i popadacie w sarkazm i zlosliwosc...
Dlaczego czesc ludzi poszerza 205tki z tylu (dystanse albo przekladka belki z 309gti)? Bo ten hatchback sie prowadzi "typowo" czyli lekkim tylem...
Osobiscie robilem wlasnei to z czego ty sie nabijales - pobawilem sie troche 205tka, pojezdzilem 309tka no i wybralem auto ktore sie lepiej prowadzilo... A wierzcie mi duzo trudniej jest znalezc niezmeczone 309gti niz 205gti.
Zastanawiales sie dlaczego 205 T16 ma silnik centralnie? Przeciez np. quattro mialo silnik z przodu...

Peace...205/309 to sa podobne auta, jak ktos powiedzial? 205 z dolozonym kufrem.. :)

PS. Proponuje zakonczyc dyskusje, bo chyba naciskam Wam na odcisk...a tego nie chce :) Przeciez to boli :)
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Awatar użytkownika
Piweł
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 03 lip czw, 2003 4:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Piweł »

O Jezu, pisząc "sam tego chciałeś" nie miałem zamiaru rozpętać takiej flame war :shock:

No cóż odnosząc się do polemiki z Mavem 8):
1. Na pytanie czemu niektórzy przekładają belki z 309-tek do 205 już sobie sam odpowiedziałeś - zresztą jest chyba dość oczywiste, że jeśli ktoś chce być królem zakrętów to czym szerzej tym lepiej (znów w granicach rozsądku :wink: )
2. Rzeczywiście 205-tka ma za lekki tył i tu panowie Mava nie przegadamy. Ja sam zauważył że w sytuacjach "większego katunku" :lol: przyjemniej autko mi się prowadzi jeśli z tyłu siedzą tak ze dwie osoby (rozkład masy się poprawia). Recepta - jeździć z błokiem betonu w bagażniku :D :wink:
3. Nie jest natomiast prawdą Mav, że "miliony ludzi na całym świecie" gówno wie :wink:, bo jeśli się poczyta choćby zagraniczne fora, to pierwszą rzeczą, która się w oczy rzuca jest opinie wszystkich użytkowników, że 205-tki prowadzą się jak po szynach/jak przyklejone do asfaltu. Podejrzewam więc, że główną przyczyną naszych złych doświadczeń z nimi jest niestety do znudzenia już przywoływany stan rodzimych dróg i co za tym idzie zawieszeń w autkach :cry: .

A tak w ogóle Panowie to mogliby niektórzy trochę spuścić z tonu. Mav309 nikogo nie atakuje, tylko jak sam napisał poddaje temat do dyskusji czy też polemiki. Nie ma więc powodu, żeby się zrzymać na niego tym bardziej że podaje rzeczowe, merytoryczne argumenty a nie sadzi jakieś farmazony. Więc chill out wszyscy! To nie sejm RP :wink: !
Ex 205 GTi...
Awatar użytkownika
Piweł
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 03 lip czw, 2003 4:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Piweł »

Aha jeszcze jedno: wiem co to 309GTI i co to 309GTi 16v i dobrze je odróżniam :) :wink: . Wersja Maxi natomiast to taka śmieszna hybrydka, która ma silnik jak 1,9 8v ale na gaźniku. Kaktus chyba mógłby się tu coś więcej wypowiedzieć, bo mam wrażenie że gdzieś ogłaszał się iż ma takowy motor do sprzedania.

Pozdrawiam serdecznie
Ex 205 GTi...
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

Piweł pisze:Aha jeszcze jedno: wiem co to 309GTI i co to 309GTi 16v i dobrze je odróżniam :) :wink: . Wersja Maxi natomiast to taka śmieszna hybrydka, która ma silnik jak 1,9 8v ale na gaźniku. Kaktus chyba mógłby się tu coś więcej wypowiedzieć, bo mam wrażenie że gdzieś ogłaszał się iż ma takowy motor do sprzedania.

Pozdrawiam serdecznie

Wiem o co Ci chodzi...zastanawiam sie czy to nie jest przerobka - w holandii bardzo popularna jest...
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

Mav309 pisze:
WINKiel pisze:"jestes jedna z pierwszych osob, ktora twierdzi ze mu 205 prowadzi sie wysmienicie..." Cóż, miliony kierowców na całym świecie sie jednak pomyliło... jaka przykrość.... na szczeście nie w każde zakręty wchodze bokiem, bo bym sie załamał i kupił sobieeee....hmmmm.... 309...! :)
Miliony kierowcow...przypomina mi sie zart "Jedzcie g... miliardy much nie moga sie mylic" - mam nadzieje ze potraktujesz go z przymruzeniem oka...
ironicznie nawiązywałem do tegoż właśnie żartu. Nie irytuje sie, szanuje Twoją opinie i nie zamierzam udowadniać, ze 205 jest lepsze od 309. A Ty nie próbuj nam udowodnić, ze 309 jest lepsza od 205 i bedzie spokój :)
Pozdrawiam
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

WINKiel pisze:
Mav309 pisze:
WINKiel pisze:"jestes jedna z pierwszych osob, ktora twierdzi ze mu 205 prowadzi sie wysmienicie..." Cóż, miliony kierowców na całym świecie sie jednak pomyliło... jaka przykrość.... na szczeście nie w każde zakręty wchodze bokiem, bo bym sie załamał i kupił sobieeee....hmmmm.... 309...! :)
Miliony kierowcow...przypomina mi sie zart "Jedzcie g... miliardy much nie moga sie mylic" - mam nadzieje ze potraktujesz go z przymruzeniem oka...
ironicznie nawiązywałem do tegoż właśnie żartu. Nie irytuje sie, szanuje Twoją opinie i nie zamierzam udowadniać, ze 205 jest lepsze od 309. A Ty nie próbuj nam udowodnić, ze 309 jest lepsza od 205 i bedzie spokój :)
Pozdrawiam
Ja juz nie wnikam...mimo ze zart powiedzialem dopiero po Twojej ironicznej wypowiedzi :) Ale juz nie wazne... :)
Kazdy z nas stanal przed jakims wyborem, i jego samochod jest wynikiem tegoz wyboru...spoko...
Ja tylko po prostu chcialem troszke zaburzyc to samouwielbienie 205tka, bo sie male koleczko wzajemnej adoracji zrobile z tego :)

BTW, warszawiaki, jak bede kiedys w wawie, czujcie sie zaproszeni na jakiegos spota KTP na ekogreenie:)
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Rekin
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip śr, 2003 9:35 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Rekin »

Mav309 - trzeba było sobie kupić 405 jest szersza i dłuższa od 309 a od 205 to już dzieli ją przepaść...ale co ja mówię po co 405??? 605!!! to jest to! jest już tak długie i szerokie, że się pewnie samo prowadzi... :lol: :lol:

Po prostu - może niektórzy lubią trochę nerwowe prowadzenie, inni lubią mieć duży bagażnik, a jeszcze inni potrzebują skórę i 3.0 V6. Tak więc nie można powiedzieć co jest lepsze czy gorsze. Mi się wydaje że 309 próbowali wypuścić dla gości którzy chcieli mieć 205 GTi ale niestety żona krzyczała że nie będzie gdzie wózka dla dziecka włożyć :)))
Ostatnio zmieniony 23 paź czw, 2003 12:42 pm przez Rekin, łącznie zmieniany 1 raz.
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

Rekin pisze:Mav309 - trzeba było sobie kupić 405 jest szersza i dłuższa od 309 a od 205 to już dzieli ją przepaść...ale co ja mówię po co 405??? 605!!! to jest to! jest już tak długie i szerokie, że się pewnie samo prowadzi... :lol: :lol:
Przezabawny jestes kolego...
rozmawiamy caly czas o autach gti, i o ich prowadzeniu...ile razy mozna Ci to tlumaczyc???
309 w zasadzie to 205tka tylko ciut szersza i dluzsza poprzez bagaznik...
Gdzie ty to porownujesz do 405tki?
Mozna tez w druga strone powiedziec ze maluch jest lepszy, bo jest wezszy i mniejszy...
Wyskoczyles jak filip z konopii... :D
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Rekin
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip śr, 2003 9:35 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Rekin »

Mav czy Ty przypadkiem 24h/na dobę w necie nie siedzisz :P :P :lol: ? bo szybko udzielasz odpowiedzi... :shock:
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

Rekin pisze:Mav czy Ty przypadkiem 24h/na dobę w necie nie siedzisz :P :P :lol: ? bo szybko udzielasz odpowiedzi... :shock:
Owszem...a ty szybko dopisujesz do swego tekstu poprawki :P szczegolnie po tym jak juz odpowiedzialem :)
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Mav309
Uzalezniony
Posty: 710
Rejestracja: 30 wrz wt, 2003 11:38 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Mav309 »

Rekin pisze: Po prostu - może niektórzy lubią trochę nerwowe prowadzenie, inni lubią mieć duży bagażnik, a jeszcze inni potrzebują skórę i 3.0 V6. Tak więc nie można powiedzieć co jest lepsze czy gorsze. Mi się wydaje że 309 próbowali wypuścić dla gości którzy chcieli mieć 205 GTi ale niestety żona krzyczała że nie będzie gdzie wózka dla dziecka włożyć :)))
Nie wiem czy tak blo z tym dzieckiem :)
Obserwujac 205 i 309 mam wrazenie ze 309tką GTI chcieli jakas dziwna nisze zatkac, cos pomiedzy sedanem a coupe...
Wyszlo im to "tak sobie" jedni uwielbiaja je, inni nienawidza...
Jako ze 309 wyszlo pozniej (pierwsze GTI w 87) -wykorzystano troszke doswiadczen z 205 - stad poszerzenie auta...czysta ewolucja - a francuzi sa z tego b. znani, w przeciwienstwie do niemcow ktorzy nienawidza zmian, spojrzcie na golfa/kadeta - podloga wachacze, polosie - wszystko to samo...
Sa plusy i minusy patrzac na te auta - 205tka bedzie szybsza bo jest lzejsza (o 100kg) bedzie przyjemniejsza tez w parkowaniu bo krotsza i ma lepsza widocznosc do tylu - ja przez ten orginalny spoiler nie mam w ogole wyczucia :(
Natomiast przez to ze poszerzono ją - lepiej sie prowadzi i jest mniej nerwowa... Dlaczego mialbym nie miec prawa umiec tego doceniac, skoro to dla mnie wazniejsze niz np. 0.5 sek w sprincie do 100km/h.
I na tym miala sie opierac dyskusja...
Niestety poza kilkoma wyjatkami wiekszosc z was umie tylko zawistnie krzyczec, szkalowac i przedrzezniac zamiast podroczyc sie troche na argumenty.
Niniejszym koncze ten temat "wyszosci swiat b. narodzenia nad wielkanoca" bo widze ze niczego madrego z niego nie wyniose.. :( a szkoda...
P309 GTI 1.9 "Rallye"
F126 P 0.6 "Blue Thunder"
Rekin
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip śr, 2003 9:35 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Rekin »

no szkoda, szkoda... :D
Awatar użytkownika
Misiek
Site Admin
Posty: 609
Rejestracja: 06 cze pt, 2003 3:33 am
Posiadany PUG: 205 1.9 GTI, a był kiedyś Junior 1.0
Numer Gadu-gadu: 8179447
Login tlen: misiektt
Kontakt:

Post autor: Misiek »

Mav kupie 205 GTI zrobie zawieche i sie umowimy na spotkanie na torze :D i się umówimy na małego raca wkońcu nie ma jak to porównać live dwa samochody jak się tną.
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

I ja tam bede...

Mav, zauwaz ze to forum nie powstało aby wyliczac zalety 205 o ktorych wszyscy wiemy. Widze, ze wielu czlownkow forum ktorzy na pewno mogliby sie wypowiedziec po prostu topic olali. Nie bedziemy ci niczego udowadniac, bo nie czujemy takiej potrzeby. Powtarzam:
TO JEST FORUM PEUGEOTA 205. Nie jestesmy tu po to, zeby dyskutowac z posiadaczem 309 o tym, ze jego samochod sie lepiej trzyma na zakretach. Tak szczerze powiedziawszy to nie czuje sie zobligowany do kontynuowania tamatu nie z braku argumentów, po prostu nie widze sensu. Ty nigdy nie bedziesz uwazal, ze 205tka jest lepsza a ja ze 309. I koniec tematu. Po co go drążyć?
Zablokowany