Grzebanie nasze codzienne

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: levis »

ja odebrałem 2 ostatnie podkładki regulacyjne do zaworów i jutro będę kończył składać TUD5 :]
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: krzyska »

znana polska marka i purflux
Załączniki
P2180077.jpg
GTI_Efekt Masy Obrazek
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: dexen »

Nabyłem drobiazgi do podłączenia nowego radia i głośników, i w poniedziałek wykorzystam ciepłą i zelektryfikowaną halę firmy aby spokojnie założyć.

Korekta: właśnie skończyłem montowanie radia -- i akurat zdążyłem przed straszną ulewą :D
Radyjko gra sympatycznie, chociaż na razie tylko przednie głośniki.

Ponieważ poprzedni właściciel uciął kostkę Peugeota i połączył kabelek do kabelka, było trochę rzeźby. Obecnie nadal jest prowizorka: kostka ISO dosztukowana przez przelotki. Ale poprawię to już niedługo ;-)
Załączniki
20120219_006.jpg
20120219_007.jpg
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: grzesiek309 »

Dzisiejszy poranek upłynął pod tytułem: "poleżę sobie pod pugem" :P Założyłem z tyłu nowe amory KYB Excel-g dedykowane do 306, skręciłem belkę i zamontowałem przewody hamulcowe do tylnych zacisków. Wczoraj miałem trochę zabawy z rozwierceniem mocowań przewodów w belce. Okazało się, że najlepszy dostęp jest od strony koła przez otwór w piaście 8)7
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: dexen »

czwartek: zamontowane gniazdo zapalniczki. Mała rzecz a cieszy :-)

(potrzebuję je do ładowania tabletu)

niedziela: regulacja spryskiwaczy. Niestety, te niedawno założone przednie okazały się być do bani: po zimie, metalowe dysze poruszają się w nich zupełnie luźno co /bardzo/ utrudnia regulację >_<
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: RafGentry »

dexen pisze:czwartek: zamontowane gniazdo zapalniczki. Mała rzecz a cieszy :-)

(potrzebuję je do ładowania tabletu)

niedziela: regulacja spryskiwaczy. Niestety, te niedawno założone przednie okazały się być do bani: po zimie, metalowe dysze poruszają się w nich zupełnie luźno co /bardzo/ utrudnia regulację >_<
Wiem co czujesz Ziom :) Ja ostatnio kupiłem oryginalne dysze spryskiwaczy SEIMA, Made in France. Całe szczęście, że wziąłem jeden zapasowy komplet, bo w tym pierwszym dysze latały dokładnie tak, jak piszesz...
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: grzesiek309 »

Wymieniłem dziś w pugu zwrotnicę bo wyło łożysko a miałem dobrą w zapasie. Po kilku kilometrach "nowa" zwrotnica też zaczęła wyć tylko trochę słabiej 8)7 W sobotę czeka mnie wymiana łożyska :x Mam takie doświadczenie w wymianie zwrotnic że mógłbym to robić z zamkniętymi oczami :P
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tomek05229 »

W poprzedni weekend jak i początek tego spędzam razem z Pugiem na niekoniecznie małym grzebaniu z przodu bo niedługo trzeba rozpocząć sezon i wyjechać z garażu 8) ...porządki pod maską...tj czyszczenie i malowanie niektórych elementów, demontaż dokładki w celu jej chociaż niewielkiego posklejania zanim nie nabędę drogą kupna ,,nowej,, , założenie nowego zderzaka, zmiana grilla na ory-jak na razie jest w czarnym kolorze, wyrzucenie kratek wraz z małymi halogenami z dokładki (co skutkuje poszukiwaniem normalnych pełnowymiarowych halogenów), wymiana świec, uzupełnienie płynów pod maską, no i rozpoczął się dziś proces składania wszystkiego w taki sposob zeby było równo i prosto :D



dnia następnego:

Składanie dobiegło końca...prawie....ale na tyle żeby wyjechać z garażu i przetrzeć kurz z lakieru :) delikatnie musze jeszcze podkręcić ograniczniki na końcu maski bo za nisko z lewej strony opadła a nie zauważyłem tego dopóki nie zobaczyłem zdjęcia 8)7
Załączniki
100_2022.jpg
100_2018.jpg
Awatar użytkownika
kaczor126p
Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: 13 lut pn, 2012 10:30 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 Cabrio
Numer Gadu-gadu: 4487464
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: kaczor126p »

Dziś na dworze było dość przyjemnie więc zabrałem się za wymianę anteny i porobieniu kilku rzeczy przy mojej 205 teczce .

Zacząłem od umycia tylnej szyby . Potem wypolerowałem ją . Różnica jest ale nie jakaś kolosalna . Pewnie za krótko ją polerowałem
Potem umyłem podsufitkę , złożyłem dach , wyczyściłem deskę rozdzielczą . W miejsce szpecącego miejsca na antenę - został sam plastik , założyłem antenę z innej 205 ze skróconym masztem . Na tylnej klapie zawitała naklejka z mojego klubu 126poznan.pl . tylna tapicerka została zmieniona na czarną (tą którą odkupiłem na forum) Felgi speedline wyciągnąłem - jutro lub pojutrze zdejmę oponki i je wypoleruje lub pomaluję na inny kolor . Zastanawiam się także nad zmianą oponek z 185 na 175 , ale nie wiem czy coś to da jeśli chodzi o mniejsze spalanie .

Wczoraj wyczyściłem styki w tylnych lampach .
Kaczor
Awatar użytkownika
MiceK
Maniak
Posty: 1969
Rejestracja: 30 lip pt, 2010 2:10 pm
Posiadany PUG: MG ZR 1.4 16v
Numer Gadu-gadu: 1295187
Lokalizacja: Warszawa/okolice
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: MiceK »

Stary, 1 cm w tę, czy w tamtą w stosunku do szerokości opony to nawet w spalaniu nie zauważysz... Zresztą, na Pugach nie ma co oszczędzać :mrgreen:
parking lotnisko modlin http://lotnisko-modlin.org/
taxi lotnisko modlin http://taxitransfer24h.pl/
Awatar użytkownika
dexen
Junior
Posty: 453
Rejestracja: 23 paź ndz, 2011 4:12 pm
Posiadany PUG: XS '91r; Xsara VTS '00r
Numer Gadu-gadu: 3222175
Lokalizacja: Szczecin

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: dexen »

Naprawiłem szybki bieg wycieraczki -- kostka na podszybiu była rozłączona :P

Spróbowałem założyć stare głośniki 130mm do tyłu, i tu wyszedł brzydki problem: plastiki maskujące tylnych słupków są przynitowane do mechanizmów pochylania kanapy, a te są przynitowane do budy @_@
A co lepsze, na tych nitach trzymają się mocowania tylnej półki, więc musiałbym /kombinować/ z półką. Odpuściłem jak na razie...
return -ENOCOMPREHEND; || my other ride is a Kerbal Space Program rocket ^^
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: RafGentry »

tomek05229 pisze:W poprzedni weekend jak i początek tego spędzam razem z Pugiem na niekoniecznie małym grzebaniu zmiana grilla na ory - jak na razie jest w czarnym kolorze, wyrzucenie kratek wraz z małymi halogenami z dokładki (co skutkuje poszukiwaniem normalnych pełnowymiarowych halogenów), 8)7
No brawo Tomku. Bardzo dobry krok! :) Co do halogenów, to może być ciężko znaleźć nowe Siemy albo Cibie, ale jakieś używki na pewno dorwiesz.
Awatar użytkownika
peterp194
Junior
Posty: 251
Rejestracja: 16 maja pn, 2011 6:52 pm
Posiadany PUG: 205 phII 1.1 TU1M Color Line
Numer Gadu-gadu: 7770682
Lokalizacja: Świerzowa Polska/Krosno

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: peterp194 »

Ja jutro zabieram się za blacharkę - najpierw malowanie klapy, dalej zobaczymy.
Awatar użytkownika
tomek05229
Junior
Posty: 400
Rejestracja: 08 maja sob, 2010 10:54 am
Posiadany PUG: 205 Forever '95
Numer Gadu-gadu: 11234915
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski /Wa-wa

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: tomek05229 »

Też tak mi się wydaje...ale zanim nic nie znajde w dobrym stanie to może spróbuje coś takiego?
http://allegro.pl/halogeny-150mm-z-homo ... 60129.html
wiem że nie beda świecić jak Siemy ale na jakiś czas może bym je włożył do dokładki żeby z dziurami nie jeździć dopoki czegoś nie kupie...próbował ktoś takie halogeny albo coś podobnego?
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Grzebanie nasze codzienne

Post autor: RafGentry »

Forumowym prekursorem montażu tych halogenów jest kolega PE_DB. Zamontował takie w swoim XS-ie i wygląda to całkiem w porządku...
Sam zresztą oceń, a jakbyś miał wątpliwości, to atakuj na PW właściciela auta :)
http://forum.peugeot205.pl/viewtopic.ph ... 2&start=15
ODPOWIEDZ