Światła przez cały rok!

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
CykCyrykCyk
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 01 lut czw, 2007 10:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Cz-wa.

Post autor: CykCyrykCyk »

Ta, i od razu to bedzie wina swiatel? 8)

Ja mysle ze poszla jakas lapowka z jakiegos koncernu paliwowego czy skads :P Jak ludzie beda jezdzili na swiatlach, to samochody beda wiecej palily, wiecej benzyny bedzie sie sprzedawalo, ktora wlasnie niezle poszla w gore 8) Bo przeciez zawsze chodzi o kase :P

Jakby jacys panowie w czarnych gajerkach pytali o mnie, to jestem za granica ;P
Obrazek
all ®ight`s reserved by ©yk
BARON-DEMON

Post autor: BARON-DEMON »

CykCyrykCyk pisze:Ta, i od razu to bedzie wina swiatel? 8)

Ja mysle ze poszla jakas lapowka z jakiegos koncernu paliwowego czy skads :P Jak ludzie beda jezdzili na swiatlach, to samochody beda wiecej palily, wiecej benzyny bedzie sie sprzedawalo, ktora wlasnie niezle poszla w gore 8) Bo przeciez zawsze chodzi o kase :P

Jakby jacys panowie w czarnych gajerkach pytali o mnie, to jestem za granica ;P
Zdecydowanie popieram!!!
CykCyrykCyk
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 01 lut czw, 2007 10:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Cz-wa.

Post autor: CykCyrykCyk »

Aczkolwiek popieram jazde z wlaczonymi swiatlami 8)7
Obrazek
all ®ight`s reserved by ©yk
BARON-DEMON

Post autor: BARON-DEMON »

Dżon Dobra Nadzieja pisze:aż ktoś w Ciebie przypierdoli...

Dodano po 8 minutach:

albo Ty w kogoś... bo nie będzie widział i wyjedzie

Dodano po 1 minutach:

nie rozumiem takiego podejścia... nigdy nie zwróciłeś uwagi, że dużo lepiej byś kogoś widział jakby miał światła właczone? albo np "całe szczęscie że miał światła włączone bo bym go nie zauważył" ? hmmm :roll:

Dodano po 45 sekundach:

szkoda żarówek? czy przełączników? może się wytrą, szybciej zużyją? hmmm
W letnim czasie nigdy nie mialem takiej sytuacji zebym powiedzial o udalo sie dzieki temu ze mial swiatla, w lecie robilem pnad 100 km dziennie i nie widze powodu zeby jezdzic w tym czasie na swiatlach
Awatar użytkownika
iveras
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź wt, 2004 9:27 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1660813
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdansk

Post autor: iveras »

jeżeli ktoś jeździ jak debil to faktycznie lepiej żeby i on i wszyscy, którzy mają nieszczęście jechać tą samą co on drogą, mieli włączone światła, ale tu światła i tak niewiele zmienią.
W mieście przy normalnej widoczności jadąc <60km/h, od sygnalizacji do sygnalizacji, światła są o kant dupy rozbij. Lepiej niech nauczą idiotów używać kierunkowskazów i stosować się do znaków.
Natomiast na trasie jak najbardziej warto mieć włączone (a to i tak tylko ze względu na kretynów / szaleńców / zaspanych tirowców, którym szkoda czasu zjechać na pobocze żeby odlać się i odpocząć itp). Po co zmuszać kierowców do robienia czegoś co sami wiedzą najlepiej, że czasem robić trzeba (zima, latem: deszcz, mgła, wieczór).
Jak dla mnie szkoda benzyny oraz kasy i nerwów jak ktoś zapomni włączyć i go gliny złapią
If she said "it's Chelsea or me" ... would You miss her?
_________________
Suzuki GSF600S "Barracuda"
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

Dżon Dobra Nadzieja pisze:a w dzień? jak słońce świeci? jak jest super... ekstra widoczność?
...to w sumie szkoda włączać światła (?) nie ma róznicy (?) :roll:
w takiej sytuacji oczywiste ze swiatla nie sa potrzebne
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

iveras pisze: Po co zmuszać kierowców do robienia czegoś co sami wiedzą najlepiej, że czasem robić trzeba (zima, latem: deszcz, mgła, wieczór).
Jak dla mnie szkoda benzyny oraz kasy i nerwów jak ktoś zapomni włączyć i go gliny złapią
nie wszyscy wiedza najlepiej, zdazaja sie idioci ktorzy rano wstana i mimo ze jest szarowka to nie wlacza, robi sie ciemno tez nie wlaczaja "a bo tylko kawalek jade"
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DJPreZes »

Przepis brzmi jazda na swiatłach w czasie dobrej widoczności przez cały rok, zgadza sie ale jako nowy przepis nosi numer poprzedniego więc według prawa ze starego przepisu wykreśla sie podpunkt 2 i 3 wiec w czasie złej widoczności będzie można jeżdzić bez swiateł. Dobre ,nie ?? Co ciekawe poprawka PO nie wykreslala tych punktow, a po powrocie z senatu juz jest jak jest ;] 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

benzyna :shock:
      benzyna :shock:
              benzyna :shock:

                                    :shock:

:roll:
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
Awatar użytkownika
iveras
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź wt, 2004 9:27 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1660813
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdansk

Post autor: iveras »

kurde żebyś wiedział że benzyna i dodatkowo jeszcze surowe egzekwowanie tego przepisu (na smerfa komu światła w słoneczne popołudnie?!)



a tak wogóle to przestań robić z postów sztukę nowoczesną! 8)7
If she said "it's Chelsea or me" ... would You miss her?
_________________
Suzuki GSF600S "Barracuda"
CykCyrykCyk
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 01 lut czw, 2007 10:10 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Cz-wa.

Post autor: CykCyrykCyk »

Teraz to juz nie pozostaje nic innego, jak czekac az LPG V generacji stanieje i tylko modlic sie zeby gaz nie podrozal :P
Obrazek
all ®ight`s reserved by ©yk
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

jezdze caly rok na swiatlach - jestem widoczny, ale pozostali uwazaja inaczej, najwyrazniej nie mieli okazji przekonac sie osobiscie (np. pieras, ktory twierdzi ze w super pogode swiatla nie sa potrzebne, wozisz dziecko w aucie? pomysl o nim =])

kwestia kosztow mnie po prostu smieszy... 100,- rocznie wiecej? to 2-3 browary miesiecznie =] jak kogos nie stac zawsze pozostaje rower, nie mowie tego zlosliwie. denerwujace sa oszczednosci na bezpieczenstwie innych...

tak samo smieszy mnie biadolenie ze zapinanie pasow powinno byc dobrowolne, bo ryzykuje sie tylko swoje zycie. pewnie, o ile nie siedzi sie bez pasow z tylu i nie zabija kierowcy i pasazera z przodu. b. zabawny byl rowniez tekst o idiotach ktorzy stwierdzili ze sprawdza swe auta i ze przezyl tam ktorys bo nie zapial pasow... pomijam ze moze lepiej trzeba bylo wyjac linijke i zmierzyc sobie fiuty? #@$*&^%$# wiadomo ze pasy przy 100km/h i scianie raczej zycia nie uratuja, ale moze nie trzeba bedzie sie zastanawiac co tu zrobic zeby mozna bylo trumne otwarta w kosciele zostawic =]

wlasnie dlatego jest przepis, bo grono ludzi zawsze wie lepiej =] wolalbym zapis dopisujacy do warunkow niedostatecznej widocznosci ostre slonce w jakims piknym paragrafie, ale to by niczego nie dalo =]
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

na szczescie ktos kto ustanawial ten przepis nie sugerowal sie opiniami takimi jak tutaj co poniektórzy nam serwuja
pojecie zla widocznosc - to pojecie wzgledne
dla wiekszosci moze byc juz swieta pora na swiatla, ale znajdzie sie dwoch idiotów ktorzy powiedza - przeciez jeszcze cos widac na drodze wiec nie wlacze swiatel....

chodzi o bezpieczenstwo kazdego uczestnika ruchu -
a ktos tam kiedys poruszyl temat dróg - ja sie z tym oczywiscie zgadzam, ale to panstwo musi zrobic, natomiast jazda na swiatlach, kierunkowskazy, uprzejmosc na drogach zalezy od nas...
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

jadac dzis do poznania widzialem doskonale przyklady tego ze jazda na swiatlach powinna byc 24 h, mianowicie, droga krajowa pada deszcz a co niektorzy bez swiatel bo przeciez widno jeszcze jest. "Ograniczona widocznosc" zalezy od interpretacji kierujacego dla niektorych ksiezycowa noc pewnie bedzie dobrym powodem zeby wylaczyc swiatla :roll:
Awatar użytkownika
bandziorek.
Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: 10 sty śr, 2007 6:17 pm
Posiadany PUG: 1.9 Diesel
Numer Gadu-gadu: 2925031
Lokalizacja: Zabrze (śląsk)
Kontakt:

Post autor: bandziorek. »

wlasnie zdazaja sie przypadki ze nalezalo by juz wlaczyc awiatla bo jest juz mroczno na wieczor lub rano jeszcze nie jest super widocznosc a niektorzy kolesie pomykaja bez swiatel to dla nich nalezalo by wprowadzic swiatla 24h jak nie wiedza kiedy wlaczyc ale z kolei normalni ludzie musza cierpiec za takich idiotow bo to przez nich wprowadza swiatla 24h a przeciez mozna by sobie w dzien jak wszystko widac jezdzic bez swiatel
ODPOWIEDZ