ilu letni kupic? pomozcie!!!

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
kramer

ilu letni kupic? pomozcie!!!

Post autor: kramer »

witam wszystkich, mam pare pytan

po ostatniej przejazdzce subaru impreza ok 310 KM, 4,8 do 100 mam ochote sobie kupic jakies szybciutkie autko. slyszalem ze 205 z silnikiem 1,9gti ma do 100 7,5 a teraz pytanie.

ilu letnie kupic, widzialem ogloszenia ze za 14 000 mam juz z 93 roku, z przebiegiem wcale nie takim wielkim, w stanie nie do robienia


natomiast...

za 5000-7000 mam starsze, w stanie pewnie chu...

co z tym idzie - kupic nowsze i miec pewnosc ze troche nim jeszcze pojezdze czy kupic starsze, przykladowo za 7 tys. i drugie tyle wladowac w tuning silnika i inne duperele zeby mialo ok 5,5 do 100?

dzieki z gory za pomoc.
maciaveli

Post autor: maciaveli »

Rocznik jest ważny , ale nie do końca .
Ważniejszy jest przebieg ( chociaż na licznik nie ma co patrzeć , wszyscy kręcą liczniki )
Jeżeli poprzednim właścicielem był stary dziadek który jeździl autem tylko do kościoła , to dobże . \
Z GTI jest tak że trudno znaleść auto z niedojechanym silnikiem ( jak ma sie tyle mocy to nikt nie jeżdzi powoli )
Aha , najlepiej jak auto jest świeżo sprowadzone z zachodu . Jak wiadomo nasze drogi zażynają zawieszenie .
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

Dokładnie. Musisz naprawde uważać kupując 205 GTI w Polsce.Prawie każdy gnojek który ma to autko jeździ dość agresywnie :twisted: Wiadomo. Kupuje to autko bo chce jeździć szybko. Ale uważaj. Radze ci poczekać do maja, jak wejdziemy do unii. Może będzie lepiej. A ja nie czekałem tylko do Niemiec pojechałem i kupiłem. 91 rocznik a autko cudo. Jak z salonu. Zero rdzy, siliczek czyściutki i wymiata. Przebieg 140 tyś. Sporo ?! niewiem to nie istotne. Wiem ze było warto.

PS> Nie płać więcej niż 14tyś
PS>Moja rada. Najlepiej kup 1994 rocznik,chociaż starsze tez mogą być w dobrym stanie. przejedz sie i ocen :twisted:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
WINKiel
Uzalezniony
Posty: 513
Rejestracja: 08 cze ndz, 2003 2:51 am
Posiadany PUG: 205GTI -> 306S16 -> 406coupeV6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: WINKiel »

Moje auto jest 1989, sprowadzone z Niemiec w idealnym stanie. Nasze drogo powoli go zabijają...
maciaveli

Post autor: maciaveli »

Taka jest prawda . Mój XS jest na polskich drogach dopiero od roku .
Jak go przywiozłem to nie bylo słychać nawet najmniejszych trzasków .
Teraz tapicerka trzeszczy zawieszenie stuka :cry: . nasze drogi to horror :evil:
krynio
Junior
Posty: 135
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 12:19 am
Posiadany PUG: 205 Junior/ Peugeot 406
Numer Gadu-gadu: 1023304
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: krynio »

Zgadzam się nasze drogi są do D... Ja za swoim niedługo będe chodził z zmiotką i zbierał części zawieszenia.
A co do kupna autka to fakt najlepiej z zagranicy bo szkoda sie ładować w kase kupując od jakiegoś niedzielnego rajdowcy w kraju.
Zmiana 205 na 406 :) ALE KOLOR BEZ ZMIAN ;)
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Hehe , to nie o to chodzi ze u nas zajezdzaja, u nas poprostu sie nie naprawia, albo naprawia sie za tanie pieniadza, same prowizorki...


A w niemczech to 205 GTI to po autostradzie pedza v-max
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

samer pisze: A w niemczech to 205 GTI to po autostradzie pedza v-max
Niedawno byłem w Monachium. Nie widziałem żadnej 205 :shock: :cry:
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Teraz juz trudniej je spotkac jezdzace, bo traca TIF i sprzedaja je do polski :P
Janek_A_S
Junior
Posty: 149
Rejestracja: 26 cze czw, 2003 1:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Janek_A_S »

nasze drogi to zlo :( (niestety) rozbieralem nie jedno auto i nie jedna 205 na bialych tablicach...powiem jedno...zal...teraz tez jestem w trakcie rozbierania 205 GTI na bialych...poprostu zal mi to robic...poprostu wszystko co jest wyjmowane z tego auta to igielk,nowka sztuka z salonu...prawda jest taka ze i oni maja inne drogi,co nie niszczy auta dwa ze zupelnie inaczej te auta sa naprawiane...a nasi oczywiscie nie pozwalaja rejestrowac takiego auta w Polsce...choc niejednokrotnie jest ono w lepszym stanie tech. niz 3-4 letni polonez (tez ich juz pare widzialem i posiadalismy)
maciaveli

Post autor: maciaveli »

Mają lepsze drogi , ale za to u nas są fajniejsze laseczki 8)
Awatar użytkownika
Piweł
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 03 lip czw, 2003 4:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Piweł »

maciaveli pisze:Mają lepsze drogi , ale za to u nas są fajniejsze laseczki 8)
No super, a jak to się ma do tego topicu? :?

Wracająć do tematu: kramer nie wierz w to że kupisz GITa za te kilkanaście tysięcy PLN i już będziesz tylko śmigał. W taki samochód, jeśli ma przynajmniej kilka lat, zawsze trzeba włożyć najpierw trochę kasy. Można co najwyżej liczyć na to, że w nowszy wsadzi się jej tochę mniej. Ewentualnie świeżo sprowadzony z zagranicy, np. zaraz po TUVie i wtedy rzeczywiście masz igłę, bo tam nie ma przy przeglądach taryfy ulgowej. Tyle tylko że w świetle nowych przepisów jest to zupełnie nieopłacalne jak już ktoś napisał.

Jeśli chcesz naprawdę szybkiego GTI to lepiej kupić trochę starszy również ze względu na mocniejszy silnik (brak kata w serii) i często gorsze wyposażenie dodatkowe=mniejsza masa=jeszcze szybszy GIT :)

Pozdrawiam
Ex 205 GTi...
DZIKU

Post autor: DZIKU »

kto ma gti - to nie wierzę że wolno jeździ, ale od samej szybkiej jazdy auto nie pada, (zresztą GTI po to ma słuzyć) kwestia jest taka - po czy się jeżdzi, i czy stosuje się dobre oleje i na czas wymienia.
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

Najgorzej jak ktos na zimnym silniku kreci wysoko auto... Zawsze trzeba przejechac te kilka km aby silnik zagrzal sie do 70stopni a potem juz mozna depnac :)
DZIKU

Post autor: DZIKU »

samer pisze:Najgorzej jak ktos na zimnym silniku kreci wysoko auto... Zawsze trzeba przejechac te kilka km aby silnik zagrzal sie do 70stopni a potem juz mozna depnac :)
oooooo - to jest bardzo ważne....
ODPOWIEDZ