205 Roland Garros - Czy warto kupić ???

Tutaj możemy rozmawiać o Peugeocie 205. Nie postować o sprawach technicznych.
pawel_316

205 Roland Garros - Czy warto kupić ???

Post autor: pawel_316 »

Witam,

Mam pytanie, mam do kupienia, w dobrym stanie i całkiem tanio właśnie 205 roland garros 89r. - zastanawiam sie czy kupić to auto czy nie.

Pytanie do użytkowników tej wersji 205 - jak sprawuje sie to auto czy drogie i łatwo dostępne są częsci ?

Z góry dziękuje za informację , Pozdrawiam
Paweł
Awatar użytkownika
Heler
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:46 am
Posiadany PUG: Inny, Seat Cordoba
Numer Gadu-gadu: 975861
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Heler »

Pawel, najwazniejszy jest stan autka. Peugeot nie psuja sie czesto jesli sie o nie dba i wymienia elementy zuzyte na czas. Najwieksza uwage nalezy zwrocic na tylne zawieszenie(czy kola sa prosto), czy nic nie stuka, nie skrzypi w przednim zawieszeniu. Sprawdzilbym tez stan blach bo chyba w 89 r jeszcze nie bylo ocynku(ale moge sie mylic).
205 to w sumie bardzo fajne samochodziki, czesci ogolnodostepne i ceny sa coraz bardziej przystepne. Jesli stan samochod jest dobry to ja bym sie nie zastanawial.
Pozdrawiam.
heler
Przesiadka do wiekszego i rodzinnego...ale juz sobie obiecalem powrot do 205, tym razem tylko w wersji GTI :D
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

od bodajże 07.1988 było ocynk, więc spoko
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

napisz co zrobione a co nie i w jakim stanie i za jaka kasę
kolega z klubu alexil chce takiego sprzedać za 2500zł
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

ja mam 205 z 92r i autko sprawuje sie badzo dobrze, w zasadzie jedna powazna naprawa przed rpzegladem za 400zlo :(, poza tym jakies drobiazgi ktore trzeba wymieniac w kazdym aucie, jak na prawie poltorej roku jezdzenia to auto mozna nazwac bezawaryjnym :)
Awatar użytkownika
HDi
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 17 sie czw, 2006 5:38 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: HDi »

w opisie 93 :) takie małe OT


miałem swego czasu 2 garrosy

do dziś mam sentyment do tej tapicerki i kolorku :) super auto dla młodego początkującego kierowcy
205 Rallye Ex.. peryment
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

ja mam 205 z 92r i autko sprawuje sie badzo dobrze, w zasadzie jedna powazna naprawa przed rpzegladem za 400zlo :(, poza tym jakies drobiazgi ktore trzeba wymieniac w kazdym aucie, jak na prawie poltorej roku jezdzenia to auto mozna nazwac bezawaryjnym :)
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

widzieliśmy Twojego pierwszego i drugiego posta :P
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Powiem tak - RG ma swój klimat - ale nie jeżdzi jak GTI - dlatego dziś kupiłbym GTI - tylko nie wiem dlaczego nie chcę się rozstać z moim RG Cabrio - chciałem go sprzedać za 3500 zł i wsumie cieszę się że się nie sprzedał :) - poprostu go lubię

Dodano po 8 minutach:

niestety cały czas jestem na sprzedaży mego RG - (żona kazała)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Furc
Junior
Posty: 309
Rejestracja: 21 paź pt, 2005 9:50 pm
Posiadany PUG: 306 3d 2.0
Lokalizacja: 100 lica
Kontakt:

Post autor: Furc »

Nie jezdzi jak Gti ale jak na kompakta z 1.4 wcale nie jest wolny (seryjna krotka skrzynia robi swoje :D ), ja swoim juz kilka dużo młodszych autek zadziwiłem, a silnik miałem taki sobie. Własnie jestem w trakcie remontu silnika, koszta nie są duze, a juz niedługo bedzie jezdził jak nowy. Napewno wart kupic RG, niby takie same 205 1,4 jak np: XS ale detałe robią swoje. Nawet jesli ten pug z tematu nie jest idealny warto go kupic i leczyć, oby buda była cała, reszte da sie wymienić :twisted:
Załączniki
Baner.jpg
Baner.jpg (62.08 KiB) Przejrzano 3190 razy
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

A ja za wszelką cene chciałem sprzedac swojego GTI nawet za 1500 zł i kupić łade 2105 ale teraz jak o tym pomysle to mi sie włos na głowie jeży. 205-tk sa zaje...fajne a zwłaszcza wersje specjalne (RG, GTI no i oczywiscie Rallye). Wziołem sie za autko i wymieniłem juz prawie wszystko co szwankowało. Cieszy to ze jak ktos pierwszy raz wsiada do niego to chwali że zadbany, ze zawieszenie nic nie stuka itp. O autko jak sie dba to .... miód. Teraz mój czeka tylko na wymiane silnika ale to musi do grudnia poczekac(kasa). Na dzień dzisiejszy nie chce innego auta. Żadne audi 80 itp.
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

Ftr pisze:Nie jezdzi jak Gti ale jak na kompakta z 1.4 wcale nie jest wolny (seryjna krotka skrzynia robi swoje :D ), ja swoim juz kilka dużo młodszych autek zadziwiłem, a silnik miałem taki sobie. Własnie jestem w trakcie remontu silnika, koszta nie są duze, a juz niedługo bedzie jezdził jak nowy. Napewno wart kupic RG, niby takie same 205 1,4 jak np: XS ale detałe robią swoje. Nawet jesli ten pug z tematu nie jest idealny warto go kupic i leczyć, oby buda była cała, reszte da sie wymienić :twisted:
Pewnie że warto kupić RG - bo detale w nim są naprawdę fajne. - pewnie dlatego jakoś nie mogę się z nim rozstać -

co do krótkiej skrzyni to trudno powiedzieć czy aby na pewno to jest krótka skrzynia- Iveras w standardzie na 5 biegu przy 3000 obrotów ma 97 km/h ja mam 85 - tyle że ja mam bardzo niespotykaną wersję silnika na solexie - a w standardzie jest monowtrysk i 75 KM.
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
Awatar użytkownika
Furc
Junior
Posty: 309
Rejestracja: 21 paź pt, 2005 9:50 pm
Posiadany PUG: 306 3d 2.0
Lokalizacja: 100 lica
Kontakt:

Post autor: Furc »

3000 rpm i 97km/h na 5tym to napewno nie jest długa skrzyna, u mnie jest tak samo jak u Iwerasa, jak masz jeszcze krocej to musi niezle sie wkręcać. Mi udało sie odciąć na 5ce :twisted: :twisted: :twisted: nie wiem ile dokładnie było bo skupiałem sie na drodze :lol: pilot twierdzi że okolice 190, a to tyko 15letnie 1.4 :D uwielbiam to autko!!!
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Post autor: Marin205 »

u mnie przy 6000 jest 170 na liczniku a przy 7000 mam 190 (1000 przekręcony na czerwonym polu - odcięcia brak bo mam gażnik)
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
ODPOWIEDZ