Trip 205 - 11-13 maja 2012 - Najazd na środkową Polskę!

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
Altowiolistka
Uzalezniony
Posty: 832
Rejestracja: 26 gru pt, 2008 10:09 pm
Posiadany PUG: 205 1.9D forever
Lokalizacja: Warszawa; Sadowa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Altowiolistka »

Cejot widze ze nie wierzysz w forumowiczow... nie mow ze na miejscu nic sie nie da obgadac.
Fajnie ze zrobiles plan, ze chcialo Ci sie poswiecac czas zeby ogarnac temat, mysle ze wiele rzeczy z Twojego planu bedzie zrealizowanych, ale naprawde, kazdy ma jakies wlasne widzi mi sie a propo tego weekenu wiec rzeba to uszanowac. Ja rozumiem kazdego, bo i fajnie pojezdzic, i sie napic, ale rozumiem tez prezesow ze licza kase ile wydadza, i Natalie bo ma naprawde male dziecko, choc juz slicznie chodzace co tez ma wplyw na reakcje, bo tu i pilnowac trzeba a tez by chetnie sie pobawila z nami, wiec wiadomo ze kazdy bedzie swoje zdanie wypowiadal podlug siebie.

Dlatego niech wszyscy wezma na luz, bo naprawde, ten zlot ma byc odpoczynkiem i kazdy ma byc w miare mozliwosci zadowolony, a nie, ze zaraz sie okaze, ze gowno nie zlot bo kazdy sie pokloci i nic z tego nie bedzie.


tak jak juz pisalam, trzeba podjac meska decyzje co do noclegow, i ogolny plan wycieczek a kto bedzie chcial to pojedzie ogladac wszystko a kto nie to nie. zmuszac nikogo do niczego nie mozna, i trzeba naprawde patrzec na poglad kazdego pod roznymi wzgledami a nie tylko przez pryzmat siebie.
Awatar użytkownika
tok
Junior
Posty: 474
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 3:24 pm
Posiadany PUG: 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 8405207
Lokalizacja: Kraków

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: tok »

Noclegi to podstawa. wiadomo będzie do jakiej przystani dobić. :D
Ustalić proszę sztywno gdzie są noclegi i kiedy, a co do wycieczki, to bądźmy świadomi, że w polskich warunkach przejechanie takiego dystansu zajmie 4:30 -5 godzin przy średniej 75km/h a a prędzej raczej się nie uda (tak mi się wydaje).
Plan Cejota jest zacny i jestem jak najbardziej za aby zrealizować go całego, ale zawsze może się nie udać wstać o 8:50 i wyjechać na trasę o 9:00.
Myślę , że nie warto tu dyskutować o tym co zobaczymy i w jakim gronie, tylko:
- gdzie się spotykamy i kiedy (żeby każdy się mógł znaleźć w pierwszy dzień czy drugi..)
- ile piwa zabrać (czy integrujemy się inaczej):D
- identyfikatory robimy każdy we własnym zakresie czy przyjadą z jakimś modem (uważam że się przydadzą, bynajmniej przy pierwszym grillu) Bo rozumiem że grill będzie lub inne ognisko - tego chyba nie trzeba dyskutować

Chyba tyle.
Dawno tak się nie rozpisałem.
" Kto w młodości głupim nie był, ten na starość nie zmądrzeje!"...
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Martinoo »

Wszyscy tu piszemy o tym gdzie sie spotykamy i nikt nie ustala to ja pisze juz na sztywno

W PIATEK 11 MAJA ZJEŻDZAMY SIE DO OŚRODKA WODNIK


i teraz pytanie. Czy dwa naclegi czy tylko z piatku na sobotę ( ja bym wolał byc w jednym osrodku)
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Florek2b »

@Cejot

W zeszłym roku nie było by dla mnie problemu zrobić 800 i 1000km (o ile tylko auto by pozwoliło), w przyszłym zapewne też nie będzie.

Ale w tym roku mam całą masę kosztownych imprez i po prostu boje się, że mino szczerych chęci mogę nie wyrobić sie z budżetem 8)7 dokładnie wiesz, że moim mottem jest "Ja sie dostosuje", ale skoro jesteśmy na etapie planowania to uważam, że mogę ba nawet mam obowiązek napisać co mi leży na sercu

Dlatego rozwiązanie, że Ci co chcą jadą zwiedzać (nie wykluczam możliwości, że też dam rade) a Ci co z różnych względów nie pojadą zwiedzać, jadą odrazu na drugi nocleg jest najlepsze i tyle w temacie 8)7

Chyba, że ustalamy, że obie noce śpimy w Wodniku, to wtedy opcją też jest zabranie sie na zwiedzanie z kimś w innym aucie, warto przemyśleć też i taki scenariusz :P
Jakoś przebolejemy, że kilka 205-tek będzie czekało w ośrodku :P :P

I niema tu sensu gadanie, że to tylko raz do roku i, że jak trip to trip :mrgreen:


P.S. Ale będzie ryfa jak nie dam rady przygotować auta 8)7 8)7 8)7 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeszcze zostanę napiętnowany, że przyjechałem inny autem niż 205 8)7 8)7 :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: cejot »

Altowiolistka pisze:kazdy ma jakies wlasne widzi mi sie a propo tego weekenu wiec rzeba to uszanowac.
Odnośnie widzi mi się i szanowania...
Chciałbym zauważyć, że temat od początku miał w nazwie trip, co zgodnie z nazewnictwem przyjętym jakiś czas temu na forum sugerowałoby raczej wędrowny sposób spędzania czasu (z ang. trip - podróż). Ty, Justyno, powinnaś o tym bardzo dobrze wiedzieć, bo przecież byłaś na Bieszczadzkim Tripie. W tym roku, dopóki nie było ustalonego planu podróży, zaczęło zapisywać się sporo chętnych...
Pojawiła się propozycja planu podróży - pojawiły się protesty. Za dużo jeżdżenia. 8)7
To co? Zapisując się na trip ludzie mieli na myśli trip w definicji słownika języka polskiego (trip wg. PWN)? :? Mam nadzieję, że nie...
Gdzie poszanowanie dla założyciela tematu, który bardzo chciałby wziąć udział w 205-kowym tripie?
Proponuję się cofnąć na początek tematu i przeczytać:
Martinoo pisze:Nie byłem jeszcze na zadnym 205-kowym tripie i dlatego teraz mam ogromny zapał aby w czymś takim wziąć udział.
Ja do zaangażowania Martinoo podszedłem z szacunkiem i starałem się opracować taką trasę, by uwzględnić włożony trud w organizację noclegu w ośrodku "Wodnik".
Martinoo pisze:Czy dwa noclegi czy tylko z piatku na sobotę ( ja bym wolał byc w jednym osrodku)
Zdecydowanie nocleg w dwóch różnych ośrodkach. Więcej różnorodności.

@Florek2b
Rozumiem, myślę, że masz trochę racji. Rozwinę wypowiedź w dzień, ale jak policzyłem koszty paliwa dla osób startujących z Warszawy to nie wyszły astronomiczne kwoty.
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Florek2b
Peugeot 205 Master
Posty: 2196
Rejestracja: 10 gru pn, 2007 5:34 am
Posiadany PUG: 205 GR 1,9 (jak ktoś jeszcze ma 1,9 w 5 drzwiach niech da znać :D)
Numer Gadu-gadu: 1958447
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Florek2b »

Czekam na rowinięcię z niecierpliwością :P

Tak jak pisałem w tym roku każda kwota powyżej 50pln jest dla mnie astronomiczna :P
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: RafGentry »

Znalazłem filmik nakręcony przez Foxa (a właściwie przez Ulę, bo Fox prowadził). Tak śmigaliśmy sobie po górskich szlakach podczas tripu Praga 2010.
Zapewniam Was - wrażenia z jazdy kolumną 205-tek są niezapomniane. Kto raz to przeżyje, będzie chciał powtarzać przy każdej możliwej okazji.
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: cejot »

Florek2b pisze:Czekam na rowinięcię z niecierpliwością :P
Tak jak pisałem w tym roku każda kwota powyżej 50pln jest dla mnie astronomiczna :P
Na wstępie przepraszam, że dopiero dzisiaj. :)
Choć mamy inne spojrzenie na sprawę to cieszę się, że napisałeś co Ci leży na sercu, a także podałeś różne propozycje rozwiązania tematu. Zapewniam, że ich nie olałem, a się nad nimi zastanawiam.

Co do astronomicznej kwoty 50 PLN to obawiam się, że może nie starczyć nawet na bezpośrednie przejechanie z ośrodka do ośrodka. 8)7

Wyliczenia dla osób z Warszawy. (Koszta liczone z zapasem!)
Założenia: Łączna trasa - 550km, Spalanie: 10l / 100km (w trasie!), Cena paliwa: 6,1 PLN / 1l
Po przeliczeniu mamy 335 PLN za paliwo.
Noclegi w domku/pokoju: 2 x 60zł
Obiad: 20zł
To daje w sumie: 475zł
Oczywiście dochodzą koszta śniadań, kolacji, picia itp

Pisanie o 1000 PLN lekką ręką to istna przesada. 8)7

Jeśli kogoś nie stać, żeby pojechać samemu własnym autem to powinien się z kimś zabrać. Może trzeba popytać kozaków z miasta czy nie mają wolnego miejsca. ;)
Żeby nie było, że tak sobie tylko gadam... w 2009 roku nie miałem pieniędzy, żeby przygotować auto do tripu. W związku z tym nie starałem się ułożonego przez Foxa planu. Zabrałem się z Agnieszką. W 2010 roku też coś się nie ułożyło. Do Pragi miałem jechać z Czarkiem. Fakt, nie pojechałem. Do tej pory sobie pluję w brodę, że dałem się migrenie.

Florek2b pisze:Dlatego rozwiązanie, że Ci co chcą jadą zwiedzać (nie wykluczam możliwości, że też dam rade) a Ci co z różnych względów nie pojadą zwiedzać, jadą od razu na drugi nocleg jest najlepsze i tyle w temacie 8)7
To spotykamy się wszyscy razem po to, żeby zaraz się rozdzielać?
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Dervozavilus »

Jakby co, jadę sam, więc bez problemu mogę przygarnąć dwie sympatyczne koleżanki, tylko nie mówcie nic Marcie ;)
A tak poważnie, jeśli ktoś ma ochotę pojechać, a nie ma auta/kasy, to zapraszam. Pali sporo, ale myślę, że w 8 litrach się zmieści.
Awatar użytkownika
natalia205
Junior
Posty: 152
Rejestracja: 05 mar czw, 2009 4:34 pm
Posiadany PUG: 205 CTI

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: natalia205 »

Przelew poszedl...sory ze tak pozno,ale tu tyle niejasnosci ze nie moglam sie zdecydowac
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: robson »

Tak się w trące,nie robiąc zamieszania,ale ta okolica ma coś w sobie,na pewno klimat PRL. Warto pozwiedzać. :W
Załączniki
100_5502.JPG
100_5501.JPG
100_5504.JPG
100_5503.JPG
Awatar użytkownika
cejot
Forum Admin
Posty: 3561
Rejestracja: 23 kwie pn, 2007 1:37 am
Posiadany PUG: 205 Automatic, 205 El Charro, 205 ...
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: cejot »

robson pisze:Tak się w trące,nie robiąc zamieszania,ale ta okolica ma coś w sobie,na pewno klimat PRL. Warto pozwiedzać. :W
O to chodzi. Dzięki za zachętę w postaci zdjęć. :)
Jedź na biegu, żyj na luzie... :)

-----
205 '91 Automatic | 205 '92 El Charro | 205 '94 La Moisissure
Awatar użytkownika
TomekŻulu
Junior
Posty: 225
Rejestracja: 14 sty sob, 2012 12:19 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Grenntown
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: TomekŻulu »

Na temat tripa gorąca dyskusja 8)7 moim zadaniem jak już poszły zaliczki za nocleg i większość jest za stacionowaniem w wodniku to niech tak zostanie. Proponuje zorganizować drugiego mobilnego tripa w innym terminie. :?:
Awatar użytkownika
natalia205
Junior
Posty: 152
Rejestracja: 05 mar czw, 2009 4:34 pm
Posiadany PUG: 205 CTI

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: natalia205 »

Mysle ze ten tez bedzie mobilny....tylko nie przesadzajmy z tymi kilometrami :)
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Trip 205-ek 2012 11-13 maj najezdzamy na srodkową polsk

Post autor: Martinoo »

Dzis zadzwoniła do mnie kobitka z WODNIKa żeu nich rezerwacja jest taka że trzeba wpłacić 30% ogółu, takzee Ci co biorą pokój 2 osobowy musza doplacić 22 zł natomiast 3osobowy 30 zł, bo podczas mojej ostatniej rozmowy z nia musiała siie przejezyczyć. Troche mnie to zdziwiło ale coż.
205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
ODPOWIEDZ