Trip 2015?? Turcja!

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2015??

Post autor: UlaMula »

Przeglądnęłam od przedwczoraj chyba wszystkie oferty hosteli w Istanbule (tak, nudzi mi się ;) ), popytałam o specjalne oferty dla nas i znalazłam finalnie dwie oferty.
Hostel miał znajdować się na starówce, cena miała być jak najniższa, no i ma być ładnie, czysto i przyjemnie :) Dodatkowo muszą mieć pokój dla mnie, Foxa i Kukuńcia po niezbyt wygórowanej cenie ;)
Na parking przy hostelu nie ma co liczyć.
Wybrałam dwie propozycje:
Cordial House : https://www.cordialhouse.com/photo-gallery.asp
i Antique: http://www.antiquehostel.com/gallery.html

Obydwa kosztują po 14-15 euro od osoby za noc. Antique prezentuje sie troszkę lepiej i ma taras na dachu z widokiem na morze :) Niestety tu jest mały problem, ponieważ zaproponowali dwa pokoje dwuosobowe zamiast jednego:
"1 x 6 bed dorm rooms with shared bath (14.-Euro) – 6 people – 84.-Euro (in basement)
1 x 4 bed dorm room with shared bath (15.-Euro) – 4 people – 60.-Euro (in basement)
1 x 6 bed dorm room with private bath (15.-Euro) – 6 people – 90.-Euro (at lobby floor)
2 x double rooms with private bath (30.-Euro) – 4 people - 120.-Euro

One night fee : 354.-Euro
3 nights total : 1062.-Euro
​5% group discount: 53.-Euro
Total:1009.-Euro"

Więc jeszcze jedna para musiałaby zapłacic więcej niż pozostali. Ale może jest ktoś chętny? ;)
Piszą też, że dwa pokoje są w piwnicy, jednak oglądnijcie sobie zdjęcia na ich stronce: pokoje wyglądają naprawdę ładnie i maja klimę.
Napisałam do nich czy mogą zmienić układ pokoi tak, żeby był tylko jeden dwuosobowy i żeby reszta nie płaciła więcej niż 15 euro za noc.
Dodam, że obydwa hostele mają wliczone śniadanie :)
Niedaleko znalazłam tani parking, o którym pisał już Fox. Mam nadzieje, że ceny, ktore były podane na stronce, są aktualne. Był to najtańszy duży parking (chyba na 120 miejsc). Inne były przynajmniej dwa razy droższe.

No cóż, mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy wyprawy wypowiedzą się czy akceptują wybór hostelu, czy chcecie znależć coś innego, bo trzeba zrobić rezerwację, żeby nam nie przepadło. Rezerwacja wiąże się z wpłata 10 lub 25% jak najszybciej. Resztę trzeba wpłacić do miesiąca przed wyjazdem (w przypadku Antique, a w Cordial w sumie nie spytałam).
Czekam na liczne odpowiedzi! :)
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2015??

Post autor: UlaMula »

Dostałam odpowiedź od Antique hostel.
Obniżyli cenę jednego dwuosobowego pokoju do 25 Euro od osoby za noc. Czy znajdzie się ktoś chętny na taki pokój?
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Trip 2015??

Post autor: woocash »

-żart mode on-

Ulamula, zgodnie z regulaminem trzeba się przedstawić w odpowiednim dziale ;p

Dura lex sed lex

-żart mode off-

Podziwiam za decyzję wyjazdu z dzieckiem..
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2015??

Post autor: UlaMula »

Haha spodziewałam sie ze ktos mnie za to zgani :D
A rodzice podróżują to Kamil tez się będzie uczyl od najmłodszych lat. Na razie ostro się przygotowujemy i rozkminiamy jak to zrobić żeby wszystko się zmieściło, łącznie z Kukunciem ;)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Trip 2015??

Post autor: woocash »

Z mojego doswiadczenia łatwiej z małym dzieckiem niżz 4 latkiem jak moja corka, wiec pewnie dacie radę bez jazdy w stoperach ;)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: Fox »

Jak tylko dotrzemy juz silnik i bedzie mozna sprawniej sie przemieszczac to powyzej 4tys obr/min juz dziecka nie slychac:)Dodatkowo ten halas w polaczeniu z zapachem spalin w kabinie dosc szybko ukazuje zbawienne dzialanie nasenne:)

Tak z innej beczki to Ula znalazla fajny camping na Halkidiki:

http://www.aktioneirou.gr/en/

Wyglada naprawdę przyjemnie. Pytanie tylko czy bierzemy oba noclegi na Halkidiki campingowe czy chcemy jeden z nich np spedzic na dziko na jednej z tych plaz nudystow o ktorych pisalem wczesniej ja i Woocash. Ten camping jest na Sithonii czyli wlasnie na tym palcu polwyspu Halkidiki gdzie sa te dzikie plaze. Z punktu widzenia rodzica preferowany jest pewnie camping aczkolwiek na dziko tez jakos przetrwamy na pewno.

Domyslam sie ze i tak pewnie albo nikt albo malo kto cokolwiek odpowie na te pytania wiec po prostu pewnie wydrukujemy sobie lokalizacje i szczegoly tych noclegow i bedziemy improwizowac.

Nalegam natomiast aby dac znac czy zaproponowany nocleg w Istambule spelnia wasze wymagania. W korespondencji z hostelami przewija sie z ich strony nacisk aby za te noclegi zaplacic miesiac przed przyjazdem bo potem moze nie byc tylu miejsc wolnych.

Mozemy albo zrobic grupowa zaplate karta albo po prostu wybierzemy hostel i kazdy bedzie sobie rezerwowal miejsca indywidualnie. Sprobujemy jeszcze zapytac w tych hostelach czy da sie jakos zaplacic za nie np PayPalem. Ostatnio gdy oplacalem noclegi w Toskanii karta to nie dosc ze Mastercard mi przeliczyl euro po 4,40 zamiast 4,20 to jeszcze zlodzieje doliczyli 3% za przewalutowanie.


PS: Kraza sluchy ze Dzikson sie powoli lamie i zaczyna na nowo rozwazac wyjazd:)
Awatar użytkownika
Stopx
Uzalezniony
Posty: 645
Rejestracja: 26 mar pn, 2007 8:57 am
Posiadany PUG: Gejtry
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2015??

Post autor: Stopx »

Drodzy Koledzy i Koleżanki, ostatnio nie śledzę tematu, zatem proszę o konkret: data 1 - 17 maja jest sztywna? Pytam, ponieważ chcę jak najbardziej uczestniczyć w tripie, z tym, że na 13 maja na godzinę 10:10 wypadła mi data własnego rozwodu, a jak wiadomo priorytety to priorytety i chcę być na 100% pewna, że muszę to spotkanie sądowe przełożyć ;)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Re: Trip 2015??

Post autor: woocash »

jakby ktoś potrzebował, miał taki kaprys założyć sobie na dach takie cudo:
http://olx.pl/oferta/bagaznik-dachowy-p ... 9ijxW.html

to dajcie znaka, tak.. odruchowo jak zobaczyłem ory bagażnik to kupiłem ;P

wypożyczę czy coś..
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
UlaMula
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 07 mar sob, 2015 12:13 pm
Posiadany PUG: 205 GTI Foxa
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Trip 2015??

Post autor: UlaMula »

Cześć Stopx, wyjeżdżacie na pewno 1 maja (my jeden dzień wczesniej ze względu na berbecia). Juz jest nawet hostel zarezerwowany na pierwsza noc w Belgradzie i chyba nawet jest tam juz miejsce dla ciebie i Florka wliczone ;) Rozwód nie zając, trzeba go przełożyć. No chyba ze zaraz po Istanbule spakujecie manatki i wrócicie tydzień wczesniej. Ja mam prośbę o przeczytanie mojej wcześniejszej wypowiedzi na temat noclegów w Istanbule. Dobrze by bylo cos postanowić, bo hostele czekają na nasza decyzję. Teraz mamy wybór ale im bliżej terminu tym może być z tym trudniej. Osobiście na pewno wolałabym tez miec cos zabukowane niż paletac sie po Istanbule wieczorem w dniu przyjazdu i czegos dopiero szukac.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: gad »

Zeszłoroczne szukanie noclegu na ostatnią chwilę w Bukareszcie pokazało jak jest to ciężkie i czasochłonne. Jeśli więc mamy szanse na pewny nocleg w centrum który pomieści całą naszą hałastrę to trzeba zorganizować zbiórkę kasy na zaliczkę i dokonywać rezerwacji.

W kwestii noclegu w Halkidiki był bym za opcją noclegu na dziko. Dobrze jeśli udało by się to ogarnąć tak żeby mieć w pobliżu jakieś zaplecze sanitarne (jeden pokój z łazienką) na który zrobimy zrzutkę. Takie rozwiązanie sprawdziłoby się w Albanii, a w tym pokoju chyba nawet ktoś spał, teraz moglibyście to być wy z Dzieciaczkiem.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: Fox »

Trzeba tylko pamietac o tym ze tutaj, w przeciwienstwie do Albanii, nocowanie na dziko ( przynajmniej oficjalnie ) jest zakazane. Wszystkie miejsca o ktorych czytalem ze jest w nich taki rodzaj noclegu praktykowany byly na odludziu. Na roznych forach tez widzialem komentarze ze nie ma problemu o ile sie czlowiek rozbija z dala od domostw. W przeciwnym wypadku czesto ktos uprzejmy doniesie i mozna zostac przepedzonym. Nie nastawialbym sie wiec raczej na dostep do sanitariatow. Woocash moze ewentualnie sprostowac te doniesienia:)

Ogolnie to jestem za tym zeby pierwszy nocleg na Halkidiki byl jednak na campingu. Bedziemy jechac z Belgradu i pewnie dotrzemy tam na 21 jak zwykle. Dodatkowo pierwszy palec Halkidiki jest najbardziej zurbanizowany i znalezienie pustej plazy z dala od wszystkiego moze byc bardzo trudne. W drugi dzien bedzie wiecej czasu, dodatkowo mozemy juz wtedy przejechac na Sithonie i spokojnie sobie jakiegos ustronnego miejsca poszukac.

Trzecia sprawa to taki fakt ze te portale hostelowe nie tyle chca zaliczki co wplacenia calej kwoty ( przynajmniej tak wydaje sie wynikac z komunikacji z nimi ). Biorac pod uwage jaki zazwyczaj jest odzew na jakiekolwiek apele tutaj, obawiam sie ze nie uda sie zebrac calej kwoty w tydzien czy nawet dwa zeby dokonac wspolnej oplaty.

Jak zwykle przydalaby sie ankieta:

-Chce nocleg w Istambule w zaproponowanym przez UleMule miejscu w pokoju wieloosobowym
-Tak jak powyzej tylko moge sie pokusic o wziecie pokoju dwuosobowego ( jako ze przy 20 osobach wypadaja tam 2 takie pokoje )
-Jestem przekonany ze nikt oprocz Foxa i Uli nie zamieszka w dwojce. Trzeba wziac hostel gdzie wszyscy oprocz nich beda miec pokoj wieloosobowy.
-Sam sobie zalatwie nocleg

Oczywiscie doswiadczenie podpowiada ze nikt na taka ankiete nie odpowie. Tym razem jednak opcja domyslna jest ta ostatnia i taka zostanie wzieta pod uwage pod koniec przyszlego tygodnia.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Trip 2015??

Post autor: jozek »

Mi pasuje opcja nr 1 ew. nr 2. Proszę liczyć mnie jako 2 os.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6945
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Trip 2015??

Post autor: RafGentry »

Wieloosobowy pokój, opcja numer 1. Nie jestem jednak pewien, czy to dobry pomysł, żeby wpłacać w ciemno całą sumę. W cywilizowanym świecie bierze się zaliczkę...
Awatar użytkownika
helterskelter
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 31 lip czw, 2008 6:02 pm
Posiadany PUG: 205 xad lux; 205 GTI export
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WP

Re: Trip 2015??

Post autor: helterskelter »

Pokój wieloosobowy. Mnie też liczcie na razie jako 2 os.
Wprawdzie sytuacja jest rozwojowa w obie strony: może wyjść opcja albańska (ekipa Heltera) lub opcja rumuńska (Helter + gitara).
Awatar użytkownika
ja2nek
Junior
Posty: 221
Rejestracja: 08 lis ndz, 2009 3:43 pm
Posiadany PUG: 205 GTI TCT
Numer Gadu-gadu: 7048723
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trip 2015??

Post autor: ja2nek »

My jesteśmy za 1 opcją, zwartcy i gotowi do wpłacenia kasy:)
ale popieram też słowa Rafała, że mam wątpliwości co do przelewania całości kasy Turasom... My jak już wcześniej komunikowałem jedziemy w 3 osoby.
No Peugeot, no cry...Turbo żyje, Turbo pije, Turbo dmucha, Turbo wszystkich rucha :D
ODPOWIEDZ