Zlot w Krakowie

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

Ja bym jeszcze optował za odwiedzeniem Bóbrki. To wieś z 1397 roku, gdzie warto odwiedzić skansen i obejrzeć pierwszą na świecie kopalnię oleju skalnego!
Piękne miejsce otoczone leśną gęstwiną.

To niedaleko Dukli i 15 km od Krosna :)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Sprawdziłem już na mapie - Bóbrka jest bardzo blisko obranej przeze mnie trasy. Kopalnie oleju warto na pewno zobaczyć. W końcu taki olej to coś a la ropa naftowa a to po przeróbkach napędza nasze pugi:) Musimy jeszcze ustalić termin. Proponowałbym 7-9 sierpnia jako że Józek w środku miesiąca będzie surfował na chorwackiej fali a w ostatnim tygodniu miesiąca jak pogoda nie wypadli to trzeba będzie przekładać wyjazd na wrzesień a wtedy już może nie być tak fajnie. dzień krótszy i większa szansa na deszcz...Kukita troche narzekał że to przed jego wypłatą, ale te 200-300zł na wyjazd nie powinno być nierozwiązywalnym problemem.

Ma ktoś może jakąś mapę Bieszczad na której byłyby zaznaczone jakieś szlaki i czasy ile się gdzie idzie? Nie wiem czy lubicie chodzić po górach, ale jakby nam się udało dotrzeć w miarę wcześnie w Bieszczady to moglibyśmy zostawić auta np w Wetlinie i wystyrmać się na Połoninę Wetlińską. W atlasie samochodowym wygląda to na krótką trasę. Jakby się dało wyjść i zejść 2-3h to myślę że byłoby to ciekawe przeżycie.
Ostatnio zmieniony 11 cze czw, 2009 3:32 pm przez Fox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

Tam jest mnóśtwo pięknych miejsc. Niedaleko są Iwonicz Zdrój i Rymanów Zdrój, można podjechać w takie jedno cudowne miejsce, gdzie zaczyna swój bieg Wisłok. To bodajże Rudawka Rymanowska.

Rzut beretem stamtąd jest słowacka granica, więc możemy zrobić international trip tanim kosztem ;)

A co do Soliny to wydaje mi się Fox, że to takie najbardziej komercyjne miejsce spośród wymienionych dotychczas. Jeśli chcemy uniknąć tłumów, to takich ośrodków powinniśmy unikać.
No, chyba że zamierzamy się trochę polansować na bulwarach >:)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Możemy wybrać jakieś inne, bardziej ustronne miejsce nad jeziorem niż Polańczyk na nocleg. Turystyczne czy nie jezioro jest jednak atrakcją którą warto zobaczyć. Popływać na kajakach czy po prostu rzucić się do wody:) Ja nad nim nigdy nie byłem i chętnie zobaczę. A troche lansu nigdy nie zaszkodzi. W końcu trzeba ludziom pokazać że takie coś jak 205 istnieje i jeździ po drogach i że golf to nie jedyna alternatywa:)

Widzę że masz dużo pomysłów na miejscowości do odwiedzenia. Na następnym spocie krakowskim możemy omówić dokładnie trasę i odwiedzane miejsca. W końcu jeszcze jest droga powrotna to obmyślenia. Część atrakcji można odwiedzić w sobotę, część w niedzielę. Postaram się skombinować jakiś przewodnik po bieszczadach na spota - tak żebyśmy mogli siąść i ustalić w szerszym gronie szczegóły. Na razie możemy wstępnie zbierać opinie innych na temat Bieszczad i tego czy dalej wszyscy się piszą na wycieczkę
Ostatnio zmieniony 11 cze czw, 2009 3:33 pm przez Fox, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: jozek »

Pomysł coraz bardziej mi się podoba.
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Tak jeszcze jak Raf wspominałeś o słowacji to można w drodze powrotnej pojechać przez Bardejov, zjeść wyprażany syr z hranolkami i wjechać z powrotem do Polski w Muszynie. Odległość mniej więcej taka sama a trip byłby międzynarodowy:)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

Ano pane havranek :D
Mnie też się to podoba!! :Y

Bardejov, Svidnik i inne słowackie wioski. Przy okazji postraszymy tamtejszych Romów rykiem silników naszych czterocylindrowych ośmio i szesnastozaworowych muscle cars.
A jeśli pojadą z nami Robson i Druan, to może znajdziemy razem jakieś opuszczone GTI?? >:)
Ostatnio zmieniony 11 cze czw, 2009 6:30 pm przez RafGentry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KuKiTa
Maniak
Posty: 1019
Rejestracja: 01 sie wt, 2006 9:15 pm
Posiadany PUG: 205 GTi
Numer Gadu-gadu: 360167
Login tlen: kukita
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: KuKiTa »

mnie też się to podoba, proponuje zrobić osobny temat do przyklejenia :)
Awatar użytkownika
wojtasny
Junior
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar czw, 2009 1:38 pm
Posiadany PUG: 1,4 GR
Numer Gadu-gadu: 5750955
Lokalizacja: Czaniec
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: wojtasny »

nie zapomnijcie o mnie, ja też się pisze na taka wycieczkę z rykiem silnika z gaźnika, jednego tłumika bez katalizatora :P i bardzo mi się to wszystko podoba co piszecie :-).
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Nie zapominamy i bardzo liczymy na liczne uczestnictwo:) Temat osobny mogę założyć ale nie dzisiaj bo Ula mnie zagoniła do przemalowania pokoju...

Józek pokaż auto!! :) Widziałem że brakuje w nim jednej listewki czerwonej. Jakby co to mam taką. Jak przyjedziesz się pochwalić to oddam za darmo
Awatar użytkownika
jozek
Maniak
Posty: 1168
Rejestracja: 15 cze ndz, 2008 12:33 am
Posiadany PUG: 205 GTI Mi16, 2x205 CTI, 205 Gentry Turbo CT, 205 Gutmann, 205 Cj, 205 RG 3D
Numer Gadu-gadu: 4886607
Lokalizacja: Kraków

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: jozek »

Możemy się wymienić na prawy klosz nowego typu;) Nie popękany, niestety axo więc nie wiem czy ci podejdzie.
Zywik
Maniak
Posty: 1109
Rejestracja: 12 kwie sob, 2008 12:04 pm
Posiadany PUG: Citroen Xsara Picasso & Peugeot Tepee
Numer Gadu-gadu: 10911568
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Zywik »

Polecam Bóbrkę, byliśmy z Yelonkiem w zeszłym roku na Słowackim tripie i zachaczyliśmy o Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa. Warto poświęcić pół dnia na zwiedzanie, bo teren jest wielki :) A potem śmigneliśmy na Słowacje - Svidnik (pięknie)

gorąco polecam!

link do muzeum : http://www.bobrka.pl/
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Jozek : Jakby podszedł kolor to chętnie bym przygarnął taką lampę. Oczywiście nie godzę się na wymianę bezgotówkową tylko bym Ci za nią dopłacił. No ale to przy okazji zobaczymy. Najwyżej kupie lewą też Axo i będzie, bo jak na razie nikt się nie zaoferował że ma takie lampy a w ASO jedna kosztuje 250zeta, a sam klosz 150...

Zywik: Dzieki za info. Teraz to już na pewno tam musimy jechać. Jakbyś chciał nas oprowadzić to serdecznie zapraszamy:)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Stworzyłem osobny temat odnośnie Bieszczad. Wszelki sprawy odnośnie trasy możemy już tam omawiać. Zapraszam do komentowania - tak żeby nie było że temat szybko zamrze i nikt nie uwierzy że rzeczywiście chcemy tam jechać:)
Awatar użytkownika
RafGentry
Moderator
Posty: 6944
Rejestracja: 06 cze śr, 2007 8:40 pm
Posiadany PUG: GTI Griffe, GTI LeMans, GTI, CTI, XRD, XS, Indiana, 405 STDT
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: RafGentry »

Józek, Ty lepiej powiedz kiedy podjeżdżasz swoim 1,6 GTI?

Daj znać, bo chętnie bym go obejrzał i w ogóle...
Niewykluczone, że też będę miał dla Ciebie prezent :W
Zablokowany