Zlot w Krakowie

Tutaj umawiamy się na spotkania klubowe, informujemy o odbywających się zawodach i imprezach sportowych i tuningowych.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: robson »

Już pali od kopa!!!!!!!!!!!! :Y :W
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: robson »

Moż jakieś spotkanko w Krakowie co wy na to może pomożemy wszyscy FOXOWI przy małym remoncje silnika,a potem grill !!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Duze spotkanie raczej nie byłoby na miejscu bo ja mam tylko kawałek garażu wynajęty na sobotę od kolegi a na reszcie przestrzeni normalnie będzie pracował jego ojciec i brat. Jakby jedna osoba mogła wpaść i pomóc na chwile chociaż to byłoby fajnie. Grilla dla wszystkich możemy zrobić wieczorem i ile swap głowicy się powiedzie i będzie czym dojechać. Wtedy poopowiadamy co i jak.
Przemeq - jak już będzie głowica i kolega potwierdzi na 100% wolny kawałek garażu to dam Ci znać.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

Jakby co to ja moge wpasc:) Kilka uszczelek pod głowica juz robiłem i z sukcesem wiec mysle ze jako tako sobie daje rade:) Jakbys fox byl zainteresowany to wal raczej na maila bo na forum bywam tylko wieczorami:) gad88@o2.pl

A tak wogóle to kto dzisiaj na brackiej stał jakims ciemnym GTIkiem? wyskoczyłem zobaczyc jak parkował ale nie znałem z twarzy wiec nie zagadywałem:) Potem stałem koło niego swoim ale własciciel z tamtego jakos sie nie ujawnił:)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Kupilem wlasnie na allegro Haynesa do BX'a wiec opisu silnika nie zabraknie:)

Gad88: Jakby co to dam Ci znac. A powiedz mi, skoro masz doswiadczenie. Czym czyscisz blok ze starej uszczelki? Jakims skrobakiem? Wiem ze sa jakies preparaty do zmywania starych uszczelek, ale nigdy takiego nie mialem. Wiesz cos o tym? Co w ogole jest potrzebne przy takiej operacji, poza samymi czesciami? Na pewno zapas jakiejs benzyny ekstrakcyjnej zeby wypompowac olej z popychaczy zaworow i je odczyscic. Tasma malarska zeby zakleic kanaly wodne i olejowe przed skrobaniem uszczelki, co jeszcze? Jakby sie okazalo ze uszczelka pod pokrywa zaworow puszcza i trzeba by bylo ja silikonem podsmarowac to jaki silikon uzyc? Moze ktos cos polecic?
Awatar użytkownika
wojtasny
Junior
Posty: 115
Rejestracja: 26 mar czw, 2009 1:38 pm
Posiadany PUG: 1,4 GR
Numer Gadu-gadu: 5750955
Lokalizacja: Czaniec
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: wojtasny »

Sprawę mam! Mam belkę do regeneracji, poszukuje doświadczonego, sprawdzonego serwisu, który zrobi mi to wszystko na rewelacyjnym poziomie na bardzo dobrych i wytrzymałych częściach... Chyba, że zna się ktoś z Was na tym, kupię części z wyższej półki, wpadnę z belką i będzie się działo :-).
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

no ja Ci moge polecic mojego znajomego u ktorego w garazu wlasnie bede prawdopodobnie w sobote dzialal. FCAUTO marcowa 11. Na pewno Cie nie oszukaja.
robson
Peugeot 205 Master
Posty: 2904
Rejestracja: 03 paź wt, 2006 6:27 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: robson »

Trafiony na Krakowskiej ulicy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Mam więcej fotek i proponuje usunąć wyciek oleju,bo można stracić dowód, pozdrawiam kolege. :W _O_
Załączniki
20090708494.jpg
20090708495.jpg
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

Z wyciekiem to dosyc swierza sprawa i niestety nie zbyt prosta:/ a trafic mozna go tam czesto bo tam mam biuro:) dzieki robson za sesje:)
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

Fox pisze:Kupilem wlasnie na allegro Haynesa do BX'a wiec opisu silnika nie zabraknie:)

Gad88: Jakby co to dam Ci znac. A powiedz mi, skoro masz doswiadczenie. Czym czyscisz blok ze starej uszczelki? Jakims skrobakiem? Wiem ze sa jakies preparaty do zmywania starych uszczelek, ale nigdy takiego nie mialem. Wiesz cos o tym? Co w ogole jest potrzebne przy takiej operacji, poza samymi czesciami? Na pewno zapas jakiejs benzyny ekstrakcyjnej zeby wypompowac olej z popychaczy zaworow i je odczyscic. Tasma malarska zeby zakleic kanaly wodne i olejowe przed skrobaniem uszczelki, co jeszcze? Jakby sie okazalo ze uszczelka pod pokrywa zaworow puszcza i trzeba by bylo ja silikonem podsmarowac to jaki silikon uzyc? Moze ktos cos polecic?
Preparatry sa ale jak sie to robi ostroznie jakims skrobakiem to w zupelnosci wystarczy! Potem wszystko ladnie odtłuscić i tyle jesli chodzi o zajmowanie sie blokiem. Własnie jesli chodzi o czesci to warto odrazu zmienic uszczelke pod deklem bo ta ktora masz napewno jest juz troche sparciała. Nie wiem ile kosztuje nowa ale za taki fajny sylikon do misek olejowych i dekli zaworowych trzeba dac jakies 18 zł. Masz zamiar dawac nowe sruby czy zostawic stare? A co do opisu to tylko jakis schemat rozrzadu zeby byl w razie czego i momety dokrecanie głowicy. Mam nadzieje ze dynamometru i kąromierza nie zabraknie? Co to za głowice bedziesz zakładał? jest juz splanowana itd?
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Glowica jest splanowana - nic tylko montowac. Sruby do glowicy beda oczywiscie nowe. Co do uszczelki pod dekiel to jest prawie funkiel nowka. Dwa miesiace temu wymieniana, co nie przeszkadza olejowi sie spod niej wydobywac. Trzeba bedzie wiec troche posilikonowac pod uszczelka. Silikon bede mial. Co do narzedzi to bedziemy dzialac w profesjonalnym warsztacie wiec niczego nie powinno nam zabraknac.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

Skoro profesjonalny warsztat to nie powinno niczego zabraknac:) Sylikon we wszystkich kolorach tęczy i ognia:)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Oto moje dzisiejsze nabytki:

Obrazek

Haynes jest po prostu rewelacyjny. Nie rozumiem dlaczego po polsku jest wydany Ertzhold a to nie. Książka miód malina:) Piękny opis silnika D6C . Wszystko opisane krok po kroku. Tak to można działać. Muszę jeszcze taką do 205 dorwać w formie nie elektronicznej i będzie co do poduszki czytać:) Do tego jest już lampa. Wreszcie jutro zastąpi tą którą ktoś mi rozbił. Za 2,5 tyg przegląd więc najwyższy czas wymienić. Nie jest idealna i też w rogu pęknięta ale droga nie była i dopóki nie uzbieram na dwa oryginały to musi starczyć.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: gad »

A głowice w zestawie do ksiązki juz masz? Ja okiełznałem dzisiaj moj jednodniowy wyciek:) Okazało sie ze przyczyna był wyrobiony oring na korku do wlewu oleju! Okaząło sie ze robiło sie na nim zbyt niskie podcisnienie i przez to chlapało mi olejem z bagnetu! W dwa dni musiałem litre oleju dolac zeby było ok! Fox a jakie tam sa silniki opisane?
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zlot w Krakowie

Post autor: Fox »

Glowica juz ponoc jedzie kurierem. Bedzie dzisiaj po poludniu. W ksiazce sa opisane z tego co widzialem takie same w wiekszosci silniki jak w 205. Jest TU 1.4 jest tez XU5 oraz XU9J2. No i oczywiscie XU9J4 czyli D6C.
Zablokowany