Pomoc wybor auta

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

Czesc wszystkim, niestety rozstaje sie ze swoim autem, mysle nad czyms nowszym wiekszym, jako ze nie siedze w temacie zaczynam sie gubic czego chce, szukam auta do 9tys zl (max) chce zostawic 1tys na podstawowe sprawy ktore trzeba zalatwic po zakupie oleje rozrzady itd. ogolnie szukam diesla, cos okolo 100 koni, wiec w turbo to jakies 2 litry. Mysle powanie op Vectrze, myslalem o bmw e36 ale trafic cos nie dobitego to jeden na milion. Szkoda ze 406 jest duzo drozsze, baaardzo mi sie podoba i gdtby nie cena... Macie pomysly co unikac, a na co powaznie spojrzec. Forum mi nie raz pomoglo, moze pomozecie i teraz? :) Pozdrawiam
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
pszemeq
Uzalezniony
Posty: 687
Rejestracja: 02 lis ndz, 2008 5:52 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1459401
Lokalizacja: Gdów

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: pszemeq »

Powiem Ci unikaj oplowskich diesli, zreszta benzyny tez, szukaj raczej vw albo audi np 80 b4, znajomy ma taką na sprzedaz 2.0 ful opcja, na aluskach z gazem, srebrny metalic no jednym słowem igiełka, nie pamiętam przebiegu ale chyba coś koło 200 tyś chce 9,5 ale za 9 by puścił, więcej niz rozrząd byś nie miał do roboty zaręczam Ci to.
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: palpio »

Nie bardzo rozumiem że ma unikać oplowskich silników?
Mój kuzyn miał dwie vectry B jedna 2,0 druga 2,7 pierwsza zanim poszła do sprzedaży miała nastukane 490 tys jeździła na półsyntetyku i nie brała ani grama oleju druga miała nastukane 350 tys i też jej nic nie było pierwsz rocznik 98 druga rocznik 02. W tej chwili ma A6 2,5 TDI . Co do diesla Moj szwagieg ma też Vectrę B z 97 2,0 DTI trochę słabawe bo tylko 90 Km jest drugim właścicielem autko było kupione w polskim salonie i servisowane do 200 tys i wtedy go kupił od sąsiada w chwili obecnej ma 280 tys i przy silniku nic nie było grzebane
Myślę że masz jakiś uraz do Opla
Nie ważna marka tylko jak autko było eksploatowane
E 36 sobie odpuść bo za tę kasę dobrego diesla nie kupisz a części są drogie wiem bo mam
Co do 406 to już za 9 tys można coś wychaczyć choć łatwo nie będzie
pszemeq
Uzalezniony
Posty: 687
Rejestracja: 02 lis ndz, 2008 5:52 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1459401
Lokalizacja: Gdów

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: pszemeq »

Znaczy sie pisałem to z mojego punktu widzenia, bo a i owszem znam też ludzi chwalących sobie te samochody.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

Opel -jak nabardziej, pod warunkiem, ze silnik do neigo robilo isuzu :P

406 za 9k? Chyba skladany z 3.

Kup sobie 605 2.1 w klekocie z full wypasem. Jak znajdziesz dobra sztuke, to bedziesz jezdzil, jezdzil.... jezdzil i rozkoszowal sie komfortem.
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: levis »

http://allegro.pl/item596760949_xantia_ ... ctiva.html

Nawet 10 sekund bym sie nie zastanawial.

Dobry solidny silnik, zawieszenie bajka do tego ACTIVA ! Po prostu bajka. Moze nie jest najsliczniejszy, ale za 10k to RS6 sie nie kupi :D

Przemysl
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

Tez bym sie nie zastanwial. Niedopracowane hdi z poczatkow produkcji, ktore jest mniej zywotne niz wiekszosc benzyn, w dodatku trzeba jeszcze liczyc 1,5k na rejestracje.

Jakies 3k ponad budzet
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: minta »

Parę miesięcy temu sprzedałam 406 98 rok za 7 tyś... 8)7

Tak jak Banita pisze znajdź 605, a za 9 tyś możesz poszukać tej nowszej z silnikiem 2,5 TD w naprawdę wypasionej wersji. Jeśli się nie mylę miały 120? albo 130KM
prosz... pierwszy lepszy http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8179607
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: levis »

Banita, przejedz sie kiedys xantia z zawieszeniem ACTIVA. Silnik jak silnik, jak sie nie dba to kazdy bedzie sie sypac. Ponad budzet, owszem, ale to prawdopodobnie nie jest zakup na 2 miesiace.

Co do 605, to no jest to fajny samochodzik, ale szczerze mowiac, to nie wiem czy oplaca sie brac 2.1 TD. Diesel ma byc ekonomiczny, a przy obecnej cenie ropy i nie oszukujmy sie, srednim zapotrzebowaniu 7.5-8L jak na ten silnik, ekonomia schodzi na drugi plan. 2.5 TD to znowu bardzo awaryjny silnik.

Jezeli juz, to jakies 3.0 + gaz. , no chyba, ze nie mozesz sobie pozwolic na butle w kole zapasowym... No i ceny, z tego co widze, zadbane egzemplarze 11 000 w gore...
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

Witam, dzieki za odzwew, myslalem ze mnie spalicie na stosie za rozstanie sie z 205 heh ale nie powiem ciezko jest jak tak na te jej swiatelka spojrze ;)

Co do diesla mialbym taniej rope zze stacji zadne opaly czy cos takiego, oczywiscie myslalem o gazie, ale troszke sie boje strzalow, moze wytlumaczycie od czego to zalezy?

Co do 90 koni w vectrze B to nie silnik DTI tylko DTL podobno duzo gorszy, silnik isuzu to jest chyba masakra, jezdzil ktos tym? z tego co widzialem to jest jeszcze slabszy niz ja mam teraz 1.1 w 205, tam jakies 16 sek do 100, slabszego auta to ja juz nie chce.

Xantia hmm zawieszenie pneumatyczne? Nie to chyba nie dla mnie, nie mam glowy zeby AZ tak dbac o auto. :/

Powiem ze wchodzi w gre gaz, macie jakies jeszcze pomysly?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: levis »

Jak gaz to albo BLOS z druga generacja, albo sekwencja. Ci co maja blosa to sobie chwala.
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

levis pisze:Banita, przejedz sie kiedys xantia z zawieszeniem ACTIVA.
Argument nie do zbicia...
Silnik jak silnik, jak sie nie dba to kazdy bedzie sie sypac.
:arrow:
2.5 TD to znowu bardzo awaryjny silnik.
Piszesz jak Ci akurat wygodniej?
Ponad budzet, owszem, ale to prawdopodobnie nie jest zakup na 2 miesiace.
Wymiekam...
Jus jor brejn.
Diesel ma byc ekonomiczny, a przy obecnej cenie ropy i nie oszukujmy sie, srednim zapotrzebowaniu 7.5-8L jak na ten silnik
To jest limuzyna. To ma byc wygodne.
8l w miescie to pali bylo 1.4 w 205, wiec chyba jest ekonomiczny biorac pod uwage gabaryty i wyposazenie?


Silniki isuzu 1.7 w oplach (np corsa) nie sa demonami osiagow, ale sa nie-do-zajechania. Opel nigdy nie robil dobrych silnikow.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: moralez »

Damian1p pisze:oczywiscie myslalem o gazie, ale troszke sie boje strzalow, moze wytlumaczycie od czego to zalezy?
od stanu silnika i wystrojenia instalacji. Jesli wszystko bedzie w nienagannym stanie to nie bedziesz mial wybuchow.
levis pisze:Jak gaz to albo BLOS z druga generacja,
bzdura, jesli chcesz miec blos to musisz wywalic z przewodu miedzy parownikiem a blosem silnik krokowy i zawor, wiec robisz sobie w ten sposob instalacje 1 gen.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

Skoro silniki w oplach takie sobie to chyba dam sobie spokoj z vectra, ja ogolnie szukalem DTI 2.0 wydawal mi sie najbardziej atrakcyjny.

Co do budzetu jest sztywny, max 10tys ale doliczyc musze wymagane wymiany plynow i rozrzad wiec max 9 tys. Jakbym mial mozliwosc zeby dolozyc to bym dolozyl.

Ale nie chce zostac ostatni jak to w vectrze 1.7 isuzu, 100 koni by mi w zupelnosci wystarczylo
Szukam wiecej przestrrzeni niz oferowal 205 i duuuuzo wiecej wygody, oczekuje bogatego wyposazenia
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

Silnik z isuzu nadaje sie do corsy, ale nie do vectry, dlatego nie sugerowalem zakupu jakiegokolwiek opla.
ODPOWIEDZ