Pomoc wybor auta

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

no w corsie moze sie ekstra sprawdzic, szkoda tylko ze nie chce corsy hehe

Zastanawiam sie nad omega rowniez, dobrze pamietam ze tam jest naped na tyl?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

Zalezy w ktorej.
Awatar użytkownika
levis
Uzalezniony
Posty: 988
Rejestracja: 16 sty śr, 2008 12:22 pm
Posiadany PUG: 406 3.0 V6 / Aprilia SXV 450
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: levis »

Banita pisze:
levis pisze:Banita, przejedz sie kiedys xantia z zawieszeniem ACTIVA.
Argument nie do zbicia...
Silnik jak silnik, jak sie nie dba to kazdy bedzie sie sypac.
:arrow:
2.5 TD to znowu bardzo awaryjny silnik.
Piszesz jak Ci akurat wygodniej?
Ponad budzet, owszem, ale to prawdopodobnie nie jest zakup na 2 miesiace.
Wymiekam...
Jus jor brejn.
Diesel ma byc ekonomiczny, a przy obecnej cenie ropy i nie oszukujmy sie, srednim zapotrzebowaniu 7.5-8L jak na ten silnik
To jest limuzyna. To ma byc wygodne.
8l w miescie to pali bylo 1.4 w 205, wiec chyba jest ekonomiczny biorac pod uwage gabaryty i wyposazenie?


Silniki isuzu 1.7 w oplach (np corsa) nie sa demonami osiagow, ale sa nie-do-zajechania. Opel nigdy nie robil dobrych silnikow.
No niestety zyjesz w tym swoim malostkowym swiecie, wiecznie zakochany w swojej 205. Odradzasz ludziom rzeczy, o ktorych nawet nie masz pojecia. Jechalem Xania ze zwyklym zawieszeniem hydro i z ACTIVA i wiem co polecam. Wstrzasy przy przejezdzie przez tory ? Tutaj takie cos nie istnieje i tak powinno byc wlasnie w limuzynie.

Jakbym mial miec diesla, ktory palilbymi srednio 8L ropy, to wolalbym sobie sprawic V6 na gazie, ktora palilaby mi srednio 13-14L gazu.

odnosnie 605, kazdy uzytkownik Ci to potwierdzi. Jak dawno temu pracowalem w UK, moj szef mial XM'a wlasnie z 2.5 TD od nowosci i bardzo narzekal na ta konstrukcje, natomiast jego syn w 605 2.1 TD nic nie robil powaznego, rowniez od nowosci. Dlatego 2.1 TD a nie 2.5.

Jus jor brejn. - takie teksty to do swojego brata mlodszego mozesz mowic.

Moralez odnosnie blosu, to ja sugeruje sie tym co maja ludzie ode mnie z forum 405. Saqul i Mlody maja u siebie blos od 1.5 roku i system gazowy jest praktycznie bezobslugowy.
Jedzie sie na analizator, ustawia jedna srubke na blosie i juz. Do tego nie masz zwezki na dolocie. Spalanie na pewno mniejsze niz na zwyklej 2 generacji.

Nie odradzaj komus dobrych rozwiazan...
Twój serwis motocyklowy:

http://www.motofreak.waw.pl/
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

ROTFL :D
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

powiedzcie 406 mialo ocynk?

moze ktos szerzej o silnikach w tym modelu powiedziec? jaki gaz to 1.8 raczej sekwencja? jakie to koszty?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Jarmarek »

Oczywiście że miały, w ogóle pojawiały się auta po 95 roku bez ocynku?
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Banita »

Mialo.
Przyzwoita sekwencja to wydatek rzedu 2,5-3k.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

Stanelo na wyborze miedzy peugeot 406 1.8 lub diesel a vectra b 1.8 benzynka co bardziej do was przemawia, jak wyglada eksploatacja obu aut?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Lord Devil »

Przede wszystkim przejedz sie kazdym autem, ktore bierzesz pod uwage, troche miasto, troche poza miastem. Ze znalezieniem jakiegos w autokomisie nie bedzie problemu. Potem zadawaj takie pytanie uzytkownikom tych aut - oni najlepiej wiedza co je boli. To chyba najrozsadniejsze rozwiazanie.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
joker
Junior
Posty: 109
Rejestracja: 09 kwie pn, 2007 11:16 pm
Posiadany PUG: brak
Numer Gadu-gadu: 2028006
Lokalizacja: Płock

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: joker »

jakby Cię interesowało mam do sprzedania omege B 2.0 DTI rok 1998 kombi, bogate wyposarzenie, silnik ma problem z elektroniką,ale chodzi, cena atrakcyjna. link do allegro:
http://www.allegro.pl/item610008973_ope ... 998_r.html
Były : 205 GTi (Rajdówka)
Obecny : 208 GTi FL
Awatar użytkownika
Picazzo
Junior
Posty: 317
Rejestracja: 27 lis wt, 2007 9:47 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 CJ 1.4 bialy, 205 1.6 GTI srebrny, 205 1.9 GTI czarny na czesci:D
Numer Gadu-gadu: 4884775
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Picazzo »

ja z (prawie wlasmych) doswiadczen nie polecalbym jednak opli... bolaczka taka sama jak w fordach, ruda je zjada... koleg mial niebita vectre i wylazila platami... nie wiem, moze jakas felerna byla ze wzgledu na zabezpieczenie antykorozyjne ale tak wlasnie bylo.
co do puga to ja widze przedewszystkim 2 plusy:
uno - komfort
due - nie jest niemiecki, :D a tak powaznie z niemcami o ironio spotykalem sie dotychczas awaryjnymi a co do francuskich zmienilem zdanie co do panujacej opini :)
co do vectry to po irlandi przez miesiac jezdzilem Dieslem bez Turbiny pomimo ze byla :P ale dla mnie byla za sztywna
Zbieram na piwo i paliwo...
http://www.picazzo.205.pl/
Awatar użytkownika
DelighT
Junior
Posty: 402
Rejestracja: 06 lut pt, 2009 7:21 pm
Posiadany PUG: 205 Indiana
Numer Gadu-gadu: 3827789
Lokalizacja: Lublin

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: DelighT »

U mnie jest Opel Astra F w wersji limitowanej Ojciec ma z 95r. 1.6 w benzynie-gaz 214 000km przebiegu i 75 koni troszke malo koni ale musze powiedziec że odejscie ma i to dobre ale to w hatchbacku jest jako limuzyna sie nie nadaje ale musze powiedziec ze ani deczka rdzy niema ojciec dbal i nadal dba musze powiediec ze w czasie jazdy spoko autko na postoju rowniez, musze powiedziec ze w tej astrze przy silniku to nic nie bylo robione! Tylko raz szczotka od rozrusznika padla ale tak to procz oleji na czas oczywiscie paski rozrzadu itd... To nic nie bylo wymieniane i zawieszenie ma wytrzymale niemieckie bo francuzy to na polskich kochanych drogach dlugo nie wytrzymuja ;/ na wyposazeniu posiada: 2xpoduszki powietrzne, immobilizer, szyberdach, centralny zamek, halogeny. Asterka jest koloru grafitowej perelki (tylko w wersji limitowanej). Ja szczerze mowiac bardzo goraco polecam taka limitke bo w tych Classicach i tych normal jest kompletne zero wyposazenia! Mysle ze ojczulek powinien sprzedac za jakies 9k ;) Takze jesli chodzi o mnie to polecam ople ale tylko w wersji limit! Była sprowadzana oczywiscie ;)
Kiedyś 205 Indiana: http://delight.205.pl/

Obrazek
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: domel »

Nie wiem czy szukasz jakiejś większej limuzyny.
Ja też trochę się rozglądam za czymś lekko większym niż 205 i tak puki co rozważam P306 (np. sedan, hatchback) może P307 lub jakąś renie megane lub lagunkę.
Niektóre Seaty mi sie też podobają i też wchodzi w grę.
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Sebek »

ja bym wybrał 406
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc wybor auta

Post autor: Damian1p »

Wlasnie co do niemcow to kurcze wszyscy te super niemieckie wozy ciagle naprawiaja. Wlasciwie coraz bardziej sie przekonuje do 406 rowniez ze wzgladu na koszta, sa troszke tansze od opla.

Kurde wsyzstko przez mechanika ktory pojechal ze mna do niemiec po 205 hehe, zboczyl mi punkt widzenia, a jak przyjemnie by bylo ciagle myslec ze niemieckie auta sa najpiekniejsze
domel pisze:Nie wiem czy szukasz jakiejś większej limuzyny.
Ja też trochę się rozglądam za czymś lekko większym niż 205 i tak puki co rozważam P306 (np. sedan, hatchback) może P307 lub jakąś renie megane lub lagunkę.
Niektóre Seaty mi sie też podobają i też wchodzi w grę.
Nie wiem czy szukasz jakiejś większej limuzyny.
Ja też trochę się rozglądam za czymś lekko większym niż 205 i tak puki co rozważam P306 (np. sedan, hatchback) może P307 lub jakąś renie megane lub lagunkę.
Niektóre Seaty mi sie też podobają i też wchodzi w grę.
Zdecydowanie limuzyna, myslalem nad 306 ale troszke za mala i jakos wszystko co ogladalem ubogo wysposazone, 307 duzo drozsze sa, Laguna tez fajny samochod moj wujek mial, ale malo nia jezdzil i jak juz wyjechal to cos mu padlo heh wiec tak troszke uprzedzony jestem

Mozecie mi tylko doradzic jaki silnik w takiej 406? Kurcze bo pogubilem sie juz co tam wsadzali hehe na aukcjach to juz nawet TDi widzialem ale to chyba produkcji VW powinnien byc czy juz wogole naplatalem wszystko?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
ODPOWIEDZ