Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Kris
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 12 cze sob, 2010 7:24 pm
Posiadany PUG: Renault Clio I RN 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Otwock/Warszawa

Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Kris »

Witajcie!

Na jesieni chcialbym zaczac starty w KJS'ach. I ma to byc zabawa, a nie jakies 'PRO'.
Z tego powodu ma byc nie za drogo, bez szalonych ingerencji. :wink:

Wylonilem wstepnie trzy francuzy ktore mogly by sie nadawac:

1. Citroen AX
2. Peugeot 205
3. Renault Clio I

Ktory wg. was jest najlepsza opcja?
Plusy/minusy tych opcji.

Dalsze szczegoly planu:

Silnik ma miec pojemnosc 1.1 - 1.4 i moc ok. 50 - 75 KM. Zawieszenie ma byc utwardzone, ze srodka usuniete wygluszki, wstawione kubly i pasy, dodatkowo plyta pod silnik. Ew. inne modyfikacje beda za jakis czas - najwczesniej w polowie przyszlego sezonu.

Postarajcie sie tylko oszczedzic tekstow typu: 'kup 1.9GTI i dopiero smigaj' - :N chcialbym, ale nie bedzie mnie stac na to.
Teraz jestem krisss.moto@interia.pl...
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Manwe »

ax będzie najlżejszy chyba

a clio ma największe problemy z rdza i nie wiem czy sposób w jaki otwiera się maska nie będzie ci utrudniał dostępu do silnika w razie szybkich napraw
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Marin205 »

widzisz,

czeka Cię sporo wydatków warto np przeglądnąć co wymagają organizatorzy w regulaminach http://www.automobilklubbilgorajski.pl/ ... JS2009.pdf

generalnie trudno będzie znaleźć coś sensownego, i oczywiście zależy w jakiej klasie masz zamiar startować

Peugeot 205 Rallye 1.3 - jest na sprzedaż, i można nim pięknie konkurować ze swiftami
Suzuki Swift GTI 1.3
Peugeot 106 Rallye 1.6 - da się znaleźć
Peugeot 205 GTI 1.6 - też się da znaleźć
Citroen AX 1.4 GT - myślę że nie ma sensu ze względu na klasy

pojemność 1.4 raczej bym odpuścił
nie do końca wiem jak teraz z klasami ale chyba nic się nie zmieniło , w tej kwestii lepiej by wypowiedział się specjalista-rajdowiec - ja jestem laikiem
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: 2mouse »

Marin205 pisze:czeka Cię sporo wydatków warto np przeglądnąć co wymagają organizatorzy w regulaminach http://www.automobilklubbilgorajski.pl/ ... JS2009.pdf
Bez przesadyzmu, do KJS samochód ma być sprawny, więc jak się kupi z pasami zamocowanymi seryjnie a nie trytytkami (vide "Pchełka"), to nic nie trzeba robić, poza oczywiście, mozolnym rasowaniem stanu technicznego, który zwykle się nie kończy i jest studnią bez dna...
Kupić należy: kaski i porządną gaśnicę min. 2kg, a najlepiej więcej, i zainwestować w porządny system mocujący. Płyta się przyda bardzo i przewody hamulcowe w oplocie, które w KJS są b. ważne, ze względu na zwykle marną i bardzo marną nawierzchnię prób.
Marin205 pisze:generalnie trudno będzie znaleźć coś sensownego, i oczywiście zależy w jakiej klasie masz zamiar startować
myślę, że najmocniejszy w najmniejszej klasie to najlepszy wybór...
Marin205 pisze:Peugeot 205 Rallye 1.3 - jest na sprzedaż, i można nim pięknie konkurować ze swiftami
dobra, żeby nim konkurować, trzeba pewno włożyć jeszcze więcej niż my w Pchełkę. Nie łudź się że w nim silnik jest zdrowy... :N Nie widząc go inaczej niż na fotkach, już mogę powiedzieć, że na 20 000,- się nie skończy... Nie mówiąc, ile te cztery gaźniki są w stanie wciągnąć paliwa :lol:
Suzuki Swift GTI 1.3 :Y znacznie łatwiej znaleźć niż Puga
Marin205 pisze:Citroen AX 1.4 GT - myślę że nie ma sensu ze względu na klasy
No właśnie się nie zgodzę, chociaż zależy czy miejscowy automobilklub dopuści z nim rasowane seje, takie jak KuRcZaKa, czy nie.

Może zacznijmy od kwestii najważniejszej: ile chcesz wydać? I pomnóż tą kwotę przez cztery. To będa Twoje prawdopodobne koszty przed pierwszym startem. Zastanów się też, ile możesz wydać... A następnie szukaj samochodu za 1/4 tej kwoty... :)
Kris pisze:Postarajcie sie tylko oszczedzic tekstow typu: 'kup 1.9GTI i dopiero smigaj' - :N chcialbym, ale nie bedzie mnie stac na to.
Kupno samochodu to mały pikuś, największe wydatki są zawsze później
Awatar użytkownika
Manwe
Peugeot 205 Master
Posty: 2013
Rejestracja: 04 wrz pt, 2009 2:48 pm
Posiadany PUG: 205 lacoste'86, 205 gti ph1'87, 309 ph1 3d graffic'89, citroen ax ph1'86, citroen bx ph1'86
Numer Gadu-gadu: 7424729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Manwe »

2mouse pisze:Nie widząc go inaczej niż na fotkach, już mogę powiedzieć, że na 20 000,- się nie skończy... Nie mówiąc, ile te cztery gaźniki są w stanie wciągnąć paliwa :lol:
taki mały ot gaźniki są dwa tyle ze dwuprzelotowe (ale się czepiam)
Obrazek
szukam zderzaków z green'a, lacoste'a, białego cj lub open'a
przygarne silnik ET3, gumowy spojler tylnej klapy Peugeot 309 gti, licznik z obrotomierzem z bx'a ph1
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: 2mouse »

Manwe pisze:taki mały ot gaźniki są dwa tyle ze dwuprzelotowe (ale się czepiam)
Masz rację, rzeczywiście :oops: Ale się czepiasz... :P Tak czy inaczej to żarłoczne gardziele, a Kris zaznaczył, że kasą nadmiernie nie śmierdzi...
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: babelo »

A może od razu z grubej rury
http://allegro.pl/peugot-205-i1641523127.html
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Marin205 »

babelo pisze:A może od razu z grubej rury
http://allegro.pl/peugot-205-i1641523127.html
to nie jest z grubej rury - tylko to jest najsensowniejsza propozycja kupić sobie auto już przygotowane w które ktoś wlał kupę kasy
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
mateon
Uzalezniony
Posty: 996
Rejestracja: 06 lut śr, 2008 12:12 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 464582
Lokalizacja: Piaseczno

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: mateon »

Ja bym szuakł AXa włożyć do niego silnik 1.4 na solexie 32/34(85km) do tego krótka skrzynia.Przy niskiej masie Citroena naprawde ładnie by to jezdziło :Y :Y
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: 2mouse »

Marin205 pisze:to nie jest z grubej rury - tylko to jest najsensowniejsza propozycja kupić sobie auto już przygotowane w które ktoś wlał kupę kasy
Sprawdzić, sprawdzić i jeszcze raz sprawdzić i to może być to... Da pewno rade zbić do 7000 i na pewno będzie taniej niż robić samemu, o ile nie jest popsuty.... :roll:
mateon pisze:Ja bym szukał AXa włożyć do niego silnik 1.4 na solexie 32/34(85km) do tego krótka skrzynia.Przy niskiej masie Citroena naprawde ładnie by to jezdziło :Y :Y
To też prawda. I nie ma takich dużo... :Y
Awatar użytkownika
Martinoo
Moderator
Posty: 4031
Rejestracja: 16 lip czw, 2009 3:55 pm
Posiadany PUG: 205 Color line Dturbo, 307 XSI HDI, 407 SW 2.0 HDI
Numer Gadu-gadu: 8330169
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Martinoo »

205 1.9 Dturbo -> NIE MA OGNIA BEZ DYMU !!! ;P
307 XSI 2.0 HDI ~140KM
407 SW 2.0 HDI 136KM
P.S Nie drażnij lwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
rocky
Junior
Posty: 133
Rejestracja: 15 lut wt, 2011 10:12 pm
Posiadany PUG: 205 look
Lokalizacja: Skoczów

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: rocky »

Mając pojemność 1.4 będziesz w klasie z 1.6 więc może być ciężko nie posiadając umiejętności i w miarę dofinansowanego samochodu :D

Powiem Ci że 1.1 60KM nawet fajnie sie zbiera byle mieć zawias...
Obrazek
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: 2mouse »

Tyle że 1,4 w Peugeocie to 1360 cm3, czyli się łapie w niższej klasie, od 1100, lub 1150, w zależności od automobilklubu... Czytajmy uważnie regulaminy... :W
Awatar użytkownika
Kris
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 12 cze sob, 2010 7:24 pm
Posiadany PUG: Renault Clio I RN 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Otwock/Warszawa

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: Kris »

Mój Pug miał właśnie 1.1i z 60 konikami i zbierał sie zupełnie nieźle...

Swift GTI ma regularny problem z podłużnicami - korodują i pękają, a sanki pojawiły się w nich dosyć późno. Posiadałem takiego Śwista w wersji z 80 konnym silnikiem i zbierał się fantastycznie - miał fantastycznie elastyczny trzeci bieg. Niestety skończył się blacharsko... :roll:


Widziałem kilka AX startujących w kajtach w tym sezonie i wyglądało, że zupełnie nieźle sobie radzą... :Y

Poza tym w kwestii doboru samochodu pojawia się też pytanie o dostępność części - 205 1.3 Rallye jest swego rodzaju rarytasem - więc raczej odpada.

W sumie na prowadzenie wysuwa się AX i 205.
Teraz jestem krisss.moto@interia.pl...
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Co wybrac na absolutny poczatek do KJS?

Post autor: 2mouse »

Kris pisze:W sumie na prowadzenie wysuwa się AX i 205.
No właśnie, ten wyszperany przez babelo proponowałbym sprawdzić, może to być niezła rzecz...
ODPOWIEDZ