sedany i wycieraczki tylnej szyby

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
isilweo

sedany i wycieraczki tylnej szyby

Post autor: isilweo »

witam
od jakiegos czasu intryguje mnie dosc mocno dlaczego zaden sedna nie ma wycieraczki na tylnej szybie? jak pada deszcz to co sie wtedy robi? woda sama ucieka czy co? moze ktos zna odpowiedz na to glupie pytanie
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Chodzi o to ze samochod ktory nie ma wystajacej dupy jadac w deszcz "zawija" wode i syf bezposrednio na tylna klape i szybe.
Samochod z trojbrylowym nadwoziem tego problemu nie ma bo tylna szyba jest dalej od krawedzi auta. Sedan jadac w brzydka pogode ma uswiniona klape bagaznika (pionowa plaszczyzne klapy - nie wiem jak to nazwac :wink: ) ale szyba jest czysta.
Wiele lift-back'ow, ktore maja szybe polozona pod nizszym kątem i troszke bardziej wystajacy bagaznik tez nie ma wycieraczki na tylnej szybie.
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
205_Winner
Junior
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie ndz, 2004 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: 205_Winner »

były jednak auta typu sedan z wycieraczka np. eskort w zasadzie orion ghia - była taka opcja nawet zdjęcia gdzieś mam.
Ninja pisze: Wiele lift-back'ow, ktore maja szybe polozona pod nizszym kątem i troszke bardziej wystajacy bagaznik tez nie ma wycieraczki na tylnej szybie.
np. Seat Cordoba
.:: Winner czyli Zwycięzca ::.

Mój Peugeot 205 Winner
Mój Citroen Saxo
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

205_Winner pisze: np. Seat Cordoba
bylem przekonany ze cordoba to sedan :shock:

wycieraczka w kombi, hatchbackach i liftbackach przydaje sie nietylko podczas deszczu... w tych autach tylne szyby (klapa tez) jest okopcona od spalin... przynajmniej u mnie tak jest, a jeszcze gorzej jest po tym jak obcialem koncowke fabrycznie zawinieta w dol.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
invictus

Post autor: invictus »

zakopca ci klape :shock: :shock:
pierwsze slysze o takim przypadku.... bez kitu
Awatar użytkownika
205_Winner
Junior
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie ndz, 2004 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: 205_Winner »

kopcenie to juz wynik nieprawidłowego spalania - i nie ma nic tu do rzeczy czy auto sedan czy nie fabrycznie szyba nie powinna przeciez byc obkopcona z powodu dymu z wydechu - no chyba ze w trabancie :)
.:: Winner czyli Zwycięzca ::.

Mój Peugeot 205 Winner
Mój Citroen Saxo
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

słyszałeś Pieraś :?: :?: :?: :mrgreen: :lol: :D :) :P
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

205_Winner pisze:kopcenie to juz wynik nieprawidłowego spalania - i nie ma nic tu do rzeczy czy auto sedan czy nie fabrycznie szyba nie powinna przeciez byc obkopcona z powodu dymu z wydechu - no chyba ze w trabancie :)
z takim nieprawidlowym spalaniem spotkalem sie juz w audi a6 2001, audi c4 92r, passat b6 tdi, chrysler voyager tdi 93r... coz za zbieg okolicznosci...
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
205_Winner
Junior
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie ndz, 2004 4:05 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: 205_Winner »

no tak o ja głupia żeński narząd płciowy przecież to normalne, że każdy tdi ma obkopconą szybe nie wspominając juz o tylej klapie lampach i pasie tylnym, tdi kopcą, ale nie na tyle żeby poł samochodu bylo czarne, jak juz to ewentualnie kawalek zderzaka
.:: Winner czyli Zwycięzca ::.

Mój Peugeot 205 Winner
Mój Citroen Saxo
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Ja tez okopconej szyby jeszcze nie widzialem.
Kazdy diesel, jak zimny, ma prawo puscic czarnego bąka na rozruch ale potem juz nie powinien dymic a juz napewno nie tak zeby az na szybie bylo brudno :shock:
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
invictus

Post autor: invictus »

Oczywiscie ze nie powinny dymic1... tdi'kow to juz troche objechalem i zaden nie dymil...

Niektoryz ludzie odpala samochod i heja! a diesel wtedy dostaje w żenski narzad plciowy i sie sypie sa tez inne powody ale kopcic nie powinien zaden
ODPOWIEDZ