Czy moglibyście ocenić moje fotki?

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Czy moglibyście ocenić moje fotki?

Post autor: mi »

Mam do was gorącą prośbę (zwłaszcza do osobników typu Krisglab, Lord devil czy innych robiących dobre zdjęcia): zrobiłem parę fotek, chciałem je zapodać do oceny na jakiejś foto-stronce (http://www.plfoto.com najpewniej), ale mnie - początkujące beztalencie - zapewne zdepczą z góry na dół. Pomóżcie mi więc wybrać najciekawsze zdjęcie/a i sypnijcie paroma radami co i jak poprawić przy następnych. Sorry, że żadnych zdjęć pugów, ale mój zimuje w wyjątkowo nieciekawej hali, a jak już nim wyjeżdżam "na miasto" to robienie zdjęć jest jedną z ostatnich interesujących mnie rzeczy :twisted:
Ostatnio zmieniony 01 sty ndz, 2006 4:46 pm przez mi, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

cd
Ostatnio zmieniony 01 sty ndz, 2006 4:47 pm przez mi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

cd
Ostatnio zmieniony 01 sty ndz, 2006 4:48 pm przez mi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

cd
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

1.1 -nudne
1.2 -brak ostrosci
1.3 -ciekawy pomysl -wystaw
1.4 -slodkie i zadnych widocznych bledow -wystaw
1.5 -przintelektualizowane -zarzuca ci pseudosztuke
2.1 -nieostre
2.2 -patrz 1.5
2.3 -fajne cieniowanie -mozesz wystawic, ale nie recze...
2.4 -w miare dobry kadr nie liczac gornego ciecia -troche niezdecydowane
2.5---3.4 -za bardzo przypomina reklame castrol'a -oblatane za bardzo (choc nie powiem, ze zle...)

pozostale, to takie "fotki z wakacji" -bez zadnego pomyslu

zajrzyj na forum.promodels.pl -zobacz jak ludzie(fotografowie) oceniaja rozne foty( jest tez troche natury itp...), a bedziesz wiedzial czego unikac itp..
Awatar użytkownika
Michal
Junior
Posty: 465
Rejestracja: 02 maja ndz, 2004 1:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Michal »

To ja tez dodam komentarz od siebie... Nie robie zdjec bo nie mam sprzetu ale za to jestem wrednym krytykiem ktory sie nie zna hehe ;)

1.1 Zdjecie slabe, nie ma kontrastu, slabiutkie kolory, pomysl fajny ale nie na ten dzien ktory tam byl :)

1.2 Zdjecie nieostre, takie bardziej 'wakacyjne' niz artystyczne...

1.3 Cos w tym jest ale to jeszcze nie to... Swiatlo pada jakos tak dziwnie, dol sie odbija...

1.4 Samo zdjecie ok, tylko jakos kolorki tak sie zlewaja ze na pierwszy rzut oka ciezko zauwazyc pieska...

1.5 Fajne... Lubie zdjecia ludzi, przedmiotow robione 'nie z tej strony co trzeba' :) Dla mnie jest niezle...

2.1 Tak jak w przypadku pieska, znowu nie widac co to jest bo kolorki wszystko mieszaja... Co to? Swinka morska czy co? Nie wiem, nie znam sie na zwierzetach :)

2.2 Pomysl fajny ale braklo ostrosci...

2.3 Niezle zdjecie... Chociaz to standard w sieci :) Nie widac calej swieczki i o to chodzi...

2.4 Piesek... nic wiecej :)

2.5 Do tego trzeba juz duzo doswiadczenia... Na razie slabo :) Widac tylko swiatla, a powinno byc widac tez jakis przedmiot ktory to swiatlo produkuje... Widac tam jakis samochod ale za daleko... No i ostrosc...

3.1 Prawa gora jest super... Tylko lewy dol (to swiatlo) jakos mi nie pasuje...

3.2 Bardzo ladne... Jedno z lepszych

3.3 To juz gorsze... Nie wiadomo co przedstawia.. Jakies pojedyncze swiatla prowadzace do nikad...

3.4 Duzo ladniejsze by bylo jakby nie te pojedyncze swiatla pod mostem i te czerwone po prawej...

3.5 Ladna panorama ale ta oswietlona wieza po prawej jakos sie z tego wylamuje... Moze nie powinna byc w tym miejscu? Za bardzo sie rzuca w oczy... Moze powinna sie znalezc w innym miejscu? Na pewno nie na srodku :)

4.1 Ladne ale za duzo bialego na dole...

4.2 Ostrosc... Poza tym ok

4.3 Zdjecie z ferii :)

4.4 Zdecydowanie najladniejsze zdjecie... Moze deczko ostrosci :)
Moj profil -> http://www.Michal.205.pl
Automobilklub Galicyjski -> http://www.agalicyjski.pl
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

o właśnie - tak mi mów ;) Na taką krytykę liczę - przynajmniej wiadomo o co chodzi i co dopracować...
Może dodam krótki opisik i wyjaśnienia - będzie jaśniej
1.1 tak sobie spacerowałem i mnie złapało :)
1.2 może się kiedyś dorobię lustrzanki, teraz jeśli AF nie ustawi jak należy to jest kapka z ustawieniem ręcznym patrząc tylko w LCD :(
1.4, 2.4 pies Tomasz, mój ziom ;)
1.5, 2.2, 2.3 tak fajnie światełko wyszło, a i cienie niezgorsze...
2.5 - 3.5, 4.4 cholera, jak ja wymarzłem tamtej nocy :N, myślałem coby 3.2 wrzucić bo mi się podoba, ale co ja wiem :roll:
4.1 - 4.3 się na spacer wybrałem i mnie jakoś tak podkusiło...
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

hmm wiesz nie polecam plfoto... bo tam jest dużo niewydarzonych krytyków, i jedynym sposobem na achy i ochy jest wystawienie jakiegoś cyca za przeproszeniem, zarejestruj sie na fototok'u, i jak Cie przyjmą to znaczy że jest ok :P
PS mnie nie przyjeli :wink: jeszcze :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

oki - w sumie racja, stron jest parę, co proponujecie? Chciałbym i zostać przyjęty, i nie zbluzgany (ani wyśmiany) nadmiernie...
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

1.4 mi się podoba :)... szkoda że to cyfrak.....
3.2 no też dobre, ale moje skromne zdanie, że niepotrzebnie w miejscu oświetlonym przez latarnie, przez to światła samochodów sa niedoświetlone.... i klimat cierpi.. ale ja tam się nie znam :)

hahaha to plfoto mnie rozwala:
http://www.plfoto.com/zdjecie.php?picture=802185
oceny to chyba od znajomych czy co...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Michal
Junior
Posty: 465
Rejestracja: 02 maja ndz, 2004 1:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Michal »

woocash to zdjecie jest akurat super... :)
Moj profil -> http://www.Michal.205.pl
Automobilklub Galicyjski -> http://www.agalicyjski.pl
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

w pierwszej chwili nie zobaczyłem :) i się przeraziłem że ze mną coś nie tak :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

FOTO

Post autor: Lord Devil »

Witam.
Sorry na wstępie, że tak późno, ale dopiero zobaczyłem. Z góry dzięki za wyróżnienie w postaci krytyka. Uczony jestem w fotografi ale uważam, się za amatora, ponieważ zdjęciami zarabiam na życie sporadycznie. Twoje zdjęcia nie są złe. Brak w nich zasad, ale to normalne. Z drugiej strony, na kogoś, kto zasad nie zna, zdjęcia są OK. Troche zasad.
Temat wybierasz sam.
Kadrujesz na podstawie "złotego podziału" to taka prosta, bardzo skuteczna i stara prawda-jak ją zastosujesz foto jest udane jęzeli wybrałeś ciekawy temat, na czym to polega.
-linia horyzontu nie powinna znajdować się w połowie kadru, staraj się umieszczać horyzont na zasadzie 1/3 lub 2/3 w zależności co jest ciekawsze: niebo czy ziemia tego pokazujesz więcej.
-fotografowany obiekt nie powinien znajdować się po środku kadru, ma być przesunięty w lewo lub w prawo.
-przy fotografowaniu konkretnego obiektu z zasad kompozycji wynka, że zawsze zostawia się troche więcej miejsca na dole (obiekt jest nieco wyżej) bo będzie sprawiał wrażenie "jakby spadał"
-ta sama sytuacja dotyczy boków, fotografując auto więcej miejsca zostawiasz z przodu samochodu, mniej z tyłu aby nie było wrażenia, że auto wyskoczy z kadru. To samo w przypadku portretu typu profil lub 3/4
Mam nadzieje, że w jakiś sposób pomogłem Tobie i innym czytającym te słowa. (taki szybki wirtualny kurs foto za free dla klubowiczów w prezencie nowo rocznym).
Mi zrób kilka fotek z uwzględnieniem tych "zasad złotego podziału" i wrzuć, popatrzymy, wtedy pooceniamy i pogadamy.
ODPOWIEDZ