Zostałem wezwany na świadka

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Zostałem wezwany na świadka

Post autor: Rychu »

No właśnie...dostałem wezwanie na KMP w Siemianowicach na 30.01 jako świadek. I tylko tyle jest napisane!

Problem w tym, że z całą pewnością nie byłem świadkiem jakiegokolwiek zdarzenia, więc nie mam pojecia o co może chodzić.
Mógłby to być np fotoradar, ale auto jest zarejestrowane na ojca!

Zresztą w Siemianowicach byłem ostatnio jakieś 2-3 miesiące temu.

Czy ktoś z Was może miał z czymś takim do czynienia?
Czy jak zadzwonię i podam nr sprawy to powiedzą mi o co chodzi?

Edit:
Dodaję zdjęcie:
Obrazek
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
STM
Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: 27 kwie wt, 2004 11:19 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin

Post autor: STM »

Raczej nie...a stawic sie musisz jesli nie masz usparwiedliwienia typu L4 ze byles obloznie chory albo jakies takie bo cie moga doprowadzic przez policje. Tez tak kiedys mialem - ktos mnie podal jako swiadka bo mu sie "wydawalo" a ja nie wiedzialem co jest grane...taki lajf....ergo - nie lekcewaz tego
Jedziesz Czesiu?...Jade jade...a nie z Toba to nie jade bo nie dojade!!!....
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

dokladnie
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

Hmmm... no dobra. Nie chciałem tego olać tylko po prostu chciałbym być przygotowany na to co mnie tam może czekać :lol:

Z tym że teraz jest tak, że akurat w tym terminie mam bardzo ważny egzamin na uczelni, na którym koniecznie, bezwarunkowo muszę być. Myślicie że Policja się tym przejmie??
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
krzycho

Post autor: krzycho »

zadzwoń a sie dowiesz o co chodzi - mi powiedzieli
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Możesz zadzwonić do sądu i powiedzieć o ważnym egzaminie - ja tak miałem. Wówczas przesłuchano mnie w innym terminie - dokładną datę ustalasz z sędzią prowadzącym sprawę - zazwyczaj jest to przed datą samej rozprawy.

A jeżeli jest to jakaś lekka sprawa, to możesz poprosić o zeznawanie w innym terminie u siebie w mieście.
Byłem świadkiem na jednej sprawie w Grudziądzu, ale nie pasowało mi tam jechać i na pisemną prośbę zeznawałem w Szczecinie i zeznanie zostało wysłane do sądu grudziądzkiego.

Wszystko da się załatwić :D


EDIT:
dopiero doczytałem że to do KMP - tym bardziej da radę to załatwić :wink:
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

Tak jak pisze Ferguss. Zadzwon i sie dowiedz...
JA tez bylem wzywany na swiadka gdzies w pizdu daleko... Zadzwonilem, dowiedzialem o co chodzi i kazali mi napisac pismo o przesluchanie mnie na miejscu we WRoclawiu w ramach pomocy jakiejstam.. nie pamietam, ale da sie tozalatwic.

Jak nie mzoesz sie w tym terminie stawic, egzamin, to tez zadzwon wczesniej i przeloz na inny termin tlumaczac o co chodzi, tez sie da. Wzne zebys nie zostawil sprawy i nie olal poprostu nie idąc...

A swoja sroga na wezwaniu wpoinno byc napisane w jakiej sprawie (przeciwko komu) Cie wzywaja.

I nie mart sie ze nie byles ostatnio w simianowicach, takie sprawy bardzo czesto wychodza po latach...
Ja np. bylem ciagany 3 razy po sadach jako swiadek w sprawie ktora miala miejsce ze 3-4 lata do tyłu...
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Dokładnie, skoro już odebrałeś wezwanie to musisz zareagować.

A co do pisania powodu wezwania... powinni pisać, ale ostatnio tego nie stosują - już kilka razy miałem wezwanie bez konrketnych info.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

Rychu pisze:Hmmm... no dobra. Nie chciałem tego olać tylko po prostu chciałbym być przygotowany na to co mnie tam może czekać :lol:
Myślę sobie, że nie powinieneś się martwić - skoro ja mogę czekać na kretyńską klauzulę wykonalności z sądu przez 3 miesiące, to kmp może poczekać jakąś chwilę na przesłuchanie Cię :)
Co może Cię czekać? Ja bym na Twoim miejscu zabrał z sobą szczoteczkę do zębów ;)
BubuPN

Post autor: BubuPN »

Z tym tematem najlepiej udaj się na http://www.ifp.pl - tam jest najwięcej odpowiednich osób, które rozwieją Twoje wątpliwości :)
zowa

Post autor: zowa »

jakby to byl fotoradr to pisaloby "wezwanie na swiadka w wlasnej sprawie"
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

moga powiedziec ale nie musza , jak ja raz zadzwoniłem żeby sie dowiedziec to mi powiedzieli ze jestem swiadkiem a nie podejrzanym i dowiem sie na miejscu...
wiec różnie bywa
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Rychu
Uzalezniony
Posty: 609
Rejestracja: 21 paź wt, 2003 9:56 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Rychu »

Dzięki wszystkim!
Byłem dzisiaj, ale okazało się ze na całej Komendzie jest tylko jedna kobita która może mi udzielić takich informacji i akurat dzisiaj miała ranną zmianę więc się nie spotkaliśmy :)

Pojadę jeszcze w poniedziałek przed egzaminem, moze mi się uda coś załatwić! Dam jeszcze znać :)
Peugeot 205 1.4GT LPG
Jeśli bardzo chcesz zobaczyć moje autko to zapraszam na: http://www.Rychu.205.pl
ODPOWIEDZ