Minuta ciszy za Chorzów....

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
krzycho

Minuta ciszy za Chorzów....

Post autor: krzycho »

Mam apel aby każdy w tym temacie napisał coś od siebie dla ofiar tragedii i ich rodzin.

Ja ich pamięć uczciłem minutą ciszy i głebokimi przemyśleniami nad sensem istnienia.

Tam mógłbyć mój ojciec ....tam mogłem być ja ....
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

Zastanawialem sie dlaczego do takich rzeczy sie dopuszcza, potem w tv byl krotki przeglad w jakim stanie sa inne dachy roznych hal i co gorsza hipermarketow, w ktorych zawsze jest masa ludzi... na wszystkich zalega snieg, to sie moglo i nadal moze przytrafic kazdemu.

Minuta ciszy, godziny refleksji, to ode mnie [']
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

To prawda...

I w naszym kochanym kraju, zeby ktos zaczol cos z tym robic musiała się wydarzyc tak wielka tragedia...
Dopiero teraz zaczeto kontrolowac takie budynku, dopiero teraz wzieto sie za odsniezanie dachow...

Takze uczcijmy ta ogromna tragedie... i zapobiegnijmy kolejnym, bo to nie pierwszy przypadek zawalenia sie dachu tej zimy...

[']
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

na swiecie pieniadz ma wyzsza wartosc niz zycie ludzkie :-(
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

a wogóle to tez nie chodzi o sam ciezar zalegajacy tylko o to jak ktos to wybudował chyba jakis inzynierek co wział za to kase wielka powinien taka ewentualnosc zalegajacego sniegu przypuscic a nie pewnie wybudowali po kosztach hale i tylko kasa sie za wybudowanie liczyła
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

blaszka pisze:a wogóle to tez nie chodzi o sam ciezar zalegajacy tylko o to jak ktos to wybudował chyba jakis inzynierek co wział za to kase wielka powinien taka ewentualnosc zalegajacego sniegu przypuscic a nie pewnie wybudowali po kosztach hale i tylko kasa sie za wybudowanie liczyła
to nie miejsce na takie dywagacje, chcialem tylko rozwiac ta hipoteze. czytalem wypowiedz projektanta, iz dach hali nie byl przewidziany na takie obciazenia (projekt mogl byc przeznaczony na cieplejsze kraje), i wlasciciele mieli zasrany obowiazek usuwac nadmiar czegokolwiek z dachu.
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

chatos ale ty jestes nerwowy dzis moze melisy sie napij
Humve
Junior
Posty: 325
Rejestracja: 21 sty śr, 2004 7:57 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: Humve »

Wiecie co ja mieszkam nie daleko chorzowa blisko jest od demnie, ja byłem nie raz na tych targach i powiem wam że przeważnie w tej chali nie było żadnych impres, zawsze były te mniejsze i ta główna, ale jak oglądałem telewizje to tam jakiś pracownik mówił że oni w 2002r chodzili i zbierali śróby bo wypadały, to widać jak się opiekowali już w tęczas, ja nigdy nie pójde już na te targi, w tamtym roku byłem w Poznaniu na targach żywnościowych nazwyało się to FOOT coś tam, zaraz koło PKP i tam było wszytko pożądnie wykonane, tylko tam jest więcej hal niż w katowicach, mówie wam inni nie dbają o dachy jak podawali że tam było około 50cm śniegu to nie dziwota że się zapadło, koło mojego domu wybudowali nie dawno sklep kaufland, tam regulralnie zrzucają śnieg. Muszą ponieść odpowiedzialnośc za tą tragedie ci dyrektorzy tych targów, albo ludzie odpowiedzialni za to bo to nie jest napewno 1 osoba odpowiedzialna.

Błagam... pisz posty ze słownikiem, używaj znaków interpunkcyjnych. Twoje wypowiedzi robią się trochę... nieczytelne ! :shock: - Ferguss
PRAWKO odebrane 7 luty 2007 i autko juz moje 205 1,4 60KM + GAZ
BubuPN

Post autor: BubuPN »

e tam, teraz do końca zimy będą odśnieżać, a w następnym sezonie znów "zapomną". jak to mawiają - Polak mądry po szkodzie. gdyby np. w jakiejś kamienicy nastąpił wybuch z powodu wadliwej instalacji elektrycznej i zginęłaby połowa lokatorów to nagle wszyscy by zaczęli sprawdzać elektrykę... przez jakiś czas oczywiście. niestety mamy jako naród to do siebie, że "budzimy się" dopiero po tragedii, a po jakimś czasie znów "zasypiamy" aż do następnej...
DaKID
Junior
Posty: 116
Rejestracja: 16 paź ndz, 2005 11:55 am
Posiadany PUG: megane 1.6 16v coupe ss
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznan

Post autor: DaKID »

i taka jest prawda pamiec jest krotka szczegolnie w naszym kraju zobaczymy co bedzie za rok dwa"Polak(...)przed szkoda i po szkodzie glupi"-J. KOchanowski - Pieśń V Piesn o spustoszeniu Podola
ps. a co do obciazenia mowie jako technik:) sa normy okreslajace zarowno minimalny spadek dachu jak i minimalne obciazenie jakie musi przeniesc (od sniegu od sily parcia wiatru gradobicia itp. nie sa tam brane ekstremalne przypadki tylko jakas srednia/ z 10 ze 100 lat ostatnich? i przypuszczam ze tak jak z glebokoscia przemarzania gruntu ktora jest rozna dla regionow naszego kraju tak i w wypadku sniegu ta wielkosc sie rozni a w przypadku przekroczenia pewnej wartosci-zapewne okreslonej w projekcie dachu-obliczeniach-zasranym obowiazkiem wlascicieli jest oczyszczenie go /usuniecie obciazenia i tlumaczenie ze to sro owo to belkot i odpowiedzialny jest za to wlasciciel obiektu)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

naprawde krew mnie zalewa jak teraz pokazują "żałoba narodowa" polska flaga i tak dalej... wogóle mają gdzieś co się może, a co nie może się stać, kasują kase za bilety a tu nie wiesz czy to nie będzie twój ostatni dzień.. niestety to bardzo popularne w naszym kraju... i pomyśleć, ze byłem tam 2 czy 3 lata temu...

współczuje wszystkim poszkodowanym, rodzinom i bliskim...

ee nie wiem co powiedzieć... :( :( :( :( :( :( straszny żal.. tyle
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
ODPOWIEDZ