Nawigacja GPS

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Wacman
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 29 paź sob, 2005 6:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Nawigacja GPS

Post autor: Wacman »

Uważam że temat na czasie. Przymierzam się do zakupu laptopa z gps :lol: Szukam niedrogiego w miarę czytelnego urządzenia do łatwiejszej jazdy po nieznanych drogach, a tym bardziej miastach, i pytanie; czy ktoś z forowiczów ma takie coś? :lol:
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Ja nie mam laptopa z gps, ale urządzonko o nazwie Holux GPSmile60 z Automapą XL - jak dla mnie to rewelacja :)
Wklepujesz adres i fruniesz. Dodatkowo można z netu ściągnąć tzw. punkty POI, które wskazuję Tobie gdzie częśto stoją z suszarkami, gdzie są fotoradary, stacje benz. i wszystko inne :)
Wacman
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 29 paź sob, 2005 6:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Wacman »

Jak :o to cenowo wygląda?
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Samo urządzenie kosztuje 1300zł netto, ale to jak chcesz wypasik, można kupić tańsze :)
Automapa dostępna jest w nast. wariantach:

Plan Miasta - 129zł netto - zawiera obrysy budynków, punkty adresowe, lasy, parki, obiekty wodne, siatki ulic i jezdni z oznakowaniem, baza punktów POI (knajpy, stacje itd)

Polska 50k - 329zł netto - ponad 500 000km dróg, plany ulic większych miast, 45 000 miejscowości

Polska XL - 649zł netto - zestaw map Polski (Polska 50k + wszystkie dostępne plany miast)

Kupująć Automapę masz prawo przez rok dokonywać aktualizacji programu. Po roku czasu chcąc przedłużyć możliwość aktualizacji płacisz 20% wartości nowego programu. Jeżeli nie wykupisz tego to możasz nadal używać programu, ale bez aktualizacji.

I jeszcze jedno: Automapę dasz radęzainstalować/zarejestrować tylko na jednym urządzeniu :)
BubuPN

Post autor: BubuPN »

Automapę można ściągnąć zcrackowaną z netu :mrgreen: mój ziom jeździ na pirackiej Automapie i działa bez problemu
Ferguss

Post autor: Ferguss »

No to rewela :)
Dobrze że swoją dostałem w promocji, bo bym się w d#@$ gryzł :D
Awatar użytkownika
Pagi
Maniak
Posty: 1027
Rejestracja: 04 lis czw, 2004 1:02 am
Posiadany PUG: był 205 1.9D '92
Numer Gadu-gadu: 35314
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Pagi »

A ktos testowal takie urzadzenia pod laptopa podlaczane przez USB, mam laptopa i kupilbym sobie sam odbiornik GPS.

JAkie urzadzenia polecacie, zeby to bylo dokladne w miare, szybkie i dzialalo bez jakis anten na zewnatrz auta.
Peugeot 205 1,9D '92 - pierwsza miłość...
Lord_DRED
Junior
Posty: 167
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 10:30 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Bytomia

Post autor: Lord_DRED »

u nas na sklepie w media jest nawigacja TOMTOM ONE
urzadzenie ksoztuje 1900 zloty, ale mapa polski jest kompletna a aktualizacja jest darmowa

wiecej o tym urzadzeniu moze powiedziec MI gdyby ktos chcial sie cos dowiedziec


a trzeba sie zastanaowic co wybrac nawigacje czy palma - moim zdaniem ciezka decyzja :)
Ferguss

Post autor: Ferguss »

No to zależy co do czego potrzebujesz? Jeżeli nie będziesz się bawił zarządzaniem danych personalnych, nie będziesz tworzył dokumentów czy arkuszy kalkulacyjnych, to kup typowo urządzenie na nawigacji :)

Wieczny dylemat to czy wybrać Automapę czy mapę TomTom'a. Użytkowałem obydwa i szczerze polecam Automapę. Ale wiadomo, opini zawsze będzie 50/50 :)

edit:
Piszesz o podłączeniu nawigacji do laptopa - pomyśl i rozwiązaniu jak w odpowiednim miejscu go przymocować. Jeżeli masz zamiar położyć go na siedzeniu pasażera, to a) powodzenia przy hamowaniu; b) lepiej patrzeć na drogę niż wpatrywać się w laptopa i c)ciekawe ile zobaczysz jak będzie ostre słońce ;)

a urządzenie do nawigacji przymocujesz na ramię do szyby lub na magnes niemalże tuż przed wzrokiem, co nie utrudnia sprawdzania trasy i bezpiecznej jazdy :)

edit2:
czasem korzystam z laptopa w aucie i jest to swojego rodzaju udręka... wolę zatrzymać się na kawę i spokojnie podziałać na kompie :)

laptop uruchamia się trochę i drugie tyla wyłącza, urządzenie do nawigacji typu palmax/holux odpalasz w ciągu sekundy :)
Awatar użytkownika
Fox
Peugeot 205 Master
Posty: 2053
Rejestracja: 25 lis pt, 2005 5:09 pm
Posiadany PUG: 205gti, 504 coupe, 406 kombi
Numer Gadu-gadu: 6433729
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fox »

Ja mam odbiornik GPS podłączany do laptopa. Nazywa się Altina GGM308. Zapłaciłem za niego 350zł. Znalazłem na allegro ale okazało się że to sklep w Krakowie sprzedaje więc poszedłem i zaoszczędziłem na kosztach przesyłki:) Był jeszcze model o mniejszej czułości za 300 bodajże...Mapę ściągnąłem przez DC z internetu - łatwo, szybko i za darmo, z tym że wersja 2004 to najnowsze cosik co udało mi się znaleźć. Działa bardzo dobrze jak się położy przy przedniej szybie albo na tylnej półce. Tylko w tunelach sygnał znika, ale to oczywiste. Laptop ze skórzanego siedzenia nie spada, no chyba że się w coś wjedzie, ale nie próbowałem:) Patrzenie na niego jest delikatnie mówiąc nieporęczne, ale skrzyżowania nie są w końcu co 100m i jak się dojeżdza do newralgicznego punktu to wtedy można zerknąć. No i jak się człowiek zgubi to zawsze się można zatrzymać i pooglądac spokojnie ekranik. Kiedyś się na węgrzech zgubiłem i pośrodku jakiś fabryk się znalazłem...Z węgierskich słów znam hajduszo-boszlo i gulasz więc nie szło się dogadać. Dopiero na migi. wtedy sobie pomyślałem że musze kupić gps'a. W takich chwilach postój na zapoznanie się z mapą nie wydaje się zbyt dużą udręką.
Ja mam mapę nawigator europy i nawigator polski. Zawsze mozna poszukac sobie AutoMapy - wtedy jest lektor, czyli pewnie miła pani mówiąca "skręć skarbie w lewo za 100m itp" :) No ale AutoMapę to tylko w sklepie widziałem za 200zeta, na necie nikt nie miał.
Z fajnych rzeczy to jeszcze powiem że zapamiętuje przejechaną trasę i mozna sobie najechać myszką i zobaczyć ile się na kazdym fragmencie drogi jechało - dokładniejszy pomiar niż z licznika no i można sobie zapisać taki rekordzik;)
Kolejny plus laptopa to w moim przypadku jakieś 20GB muzyki na dysku, co przy podłączeniu tego wszystkiego do systemu głosników daje frajdę:)
Minus jest taki że koniecznie trzeba jeszcze dokupić zasilacz do laptopa z gniazda zapalniczki( na allegro widziałem najtańszy za 100zł) O ile sam laptop wytrzymuje mi bez ładowania ok 3,5 godziny to z podpiętym GPS'em tylko godzinę...
Podsumowując - jest to strasznie fajna sprawa ale i tak bym wolał palmtopa jakiegoś na jakimś uchwycie do szyby, tylko kasy szkoda...Jak mam wydać ponad tysiąc złotych to już wolę te niedogodności, no ale może kiedyś...
Wacman
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 29 paź sob, 2005 6:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Wacman »

Ja jestem również przekonany do większej funkcjonalności i przydatności palmtopa z GPS szczegolnie podczas jazdy, dlatego wsadziłem ten temat na forum i myślę ze na ten sezon już coś kupię, tylko muszę się do czegoś przekonać. :W
Wacman
Junior
Posty: 122
Rejestracja: 29 paź sob, 2005 6:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Wacman »

Małe pytanie do Lorda_ jak śledzisz temat nawigacji to 2 kwietnia obok twojej miejscowości w Nakle z j a z d pugów :W

a nie lepiej PW wysłać niż takie OT robić? ;)
ODPOWIEDZ