STRONA INTERNETOWA

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Ferguss

Post autor: Ferguss »

http://www.editplus.com lub wpisz w przeglądarce "EditPlus2" i tyle :)
Awatar użytkownika
lukasss
Junior
Posty: 235
Rejestracja: 05 cze ndz, 2005 1:31 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lukasss »

no mam i co dalej???
Awatar użytkownika
Michal
Junior
Posty: 465
Rejestracja: 02 maja ndz, 2004 1:11 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Michal »

No dalej to bys sie musial nauczyc htmla ale chyba nie bedziemy Ci tlumaczyc kazdego znacznika po kolei ;)
Moj profil -> http://www.Michal.205.pl
Automobilklub Galicyjski -> http://www.agalicyjski.pl
Ferguss

Post autor: Ferguss »

dokładnie, musisz poznać podstawowe polecenia, znaczniki etc.
Awatar użytkownika
lukasss
Junior
Posty: 235
Rejestracja: 05 cze ndz, 2005 1:31 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lukasss »

hmm ten kto pisał ze laik moze taka strone zrobić to wprowadził mnie w błąd 8)7
Ferguss

Post autor: Ferguss »

hehe, niezupełnie - szablon wyręcza Ciebie w układzie strony i w elementach graficznych - dopasować swój tekst itd musisz sam :)
Awatar użytkownika
lukasss
Junior
Posty: 235
Rejestracja: 05 cze ndz, 2005 1:31 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: lukasss »

8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7
Awatar użytkownika
aule
Uzalezniony
Posty: 611
Rejestracja: 20 wrz wt, 2005 8:38 pm
Posiadany PUG: 205 1,4
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: aule »

Witam

Ja tez byłem kiedyś laikiem :) . Zacząłem od pisania stron w zwykłym notatniku. Czyli, poznałem podstawowe znaczniki. Teraz to juz trochę inaczej wygląda. Zrobiłem sobie stronę na własny użytek. i uważam, że nie jest to takie trudne.

Szablony, owszem nie są zbyt rozwojowe. Po pierwsze musisz się zmieścić w tym co tam juz mają a drugie, że nie zawsze trafisz na szablon, który odzwierciedli klimat strony. Przyznaję sie, że jeżeli chodzi o grafikę na mojej stronie użyłem szablonu, ale było to spowodowane tym, że nie jestem jeszcze tak dobry w Photoshop-ie aby sobie coś takiego zrobić.

Jeżeli chodzi o narzędzie to używam dwóch edytorów stron. Pozwalają one na edycje graficzną, czyli taką jakbyś pisał dokument w MS Word, oraz normalne pisanie kodu. Mają wbudowane makra, dzięki którym możemy wstawić i zoptymalizować z automatu parę rzeczy, tabele, zdjęcia, obiekty flash i inne.

Wiec można sobie jakoś poradzić. Polecam tez poszukanie w necie poradników. Na początek zwykły (ponoć juz zapomniany) język html a później może php lub inne.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

lukasss pisze:hmm ten kto pisał ze laik moze taka strone zrobić to wprowadził mnie w błąd 8)7
no raczej tak :)

musisz cos umiec zeby zrobić strone.. nie da sie zrobic bez choćby podstawowej znajomości HTML`a .. to co podał ferguss to raczej dla średnio zaawansowanych..ja proponuje poćwiczyć we Front Page`u PL .. wstaw pare obrazków , dodaj tło , dodaj pare hiperłączy i zapisz to wszystko w html.. potem uruchom w Internet Explorer i ciesz oczy :) z czasem złapiesz o co chodzi i będziesz działał coraz szerzej
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
ODPOWIEDZ