zrobiłem parę fotek czerwonemu paskudztwu

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Lord Devil »

Fotki sa, jedna lepsza druga gorsza jak to w życiu. spoko gadajmy o fotach, jedna zasada na przyszłość, wklejajmy zdjęcia ponumerowane-łatwiej bedzie o nich się wypowiadać-numer fotki i wszystko jasne. Robienie fotek autom, które mają skręcone kołą jest jak najbardziej ok, to nadaje dynamizu fotce tak ogólnie- oczywiście czasem tak czasem nie kwestia wyczucia i takie tam inne zasady, o których nie będe się rozpisywał. Fotki 205 w scenerich były robione i są extra na profilach użytkowników.
Może wkleje tutaj swoje ostanie dokonania.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: moralez »

mi pisze:
moralez pisze:sredniawka
o tak - teraz wszystko wiem, postaram się poprawić :P
pytanie bylo
mi pisze: Jak wam się widzą?
:mrgreen:
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

Fotki sa, jedna lepsza druga gorsza jak to w życiu. spoko gadajmy o fotach, jedna zasada na przyszłość, wklejajmy zdjęcia ponumerowane-łatwiej bedzie o nich się wypowiadać-numer fotki i wszystko jasne. Robienie fotek autom, które mają skręcone kołą jest jak najbardziej ok, to nadaje dynamizu fotce tak ogólnie- oczywiście czasem tak czasem nie kwestia wyczucia i takie tam inne zasady, o których nie będe się rozpisywał. Fotki 205 w scenerich były robione i są extra na profilach użytkowników.
Może wkleje tutaj swoje ostanie dokonania.
boszsz... heheh... naprawde... jakoś.. trudno mi to skomentować :P
naprawde... tak trudno Ci policzyć.. które zdjęcie.. jest które z zbiorze do 10 sztuk?no i nie tylko to... "i takie tam zasady.. o których nie będe się rozpisywał" 8)7 alez prosze... prosze, chętnie się czegoś dowiem od profesjonalisty :wink:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Lord Devil »

Tych fotek jest akurat tyle, może nie ma problemu z policzeniem (ktoś ma wolniejsze łącze, ktoś szybsze, któraś fotka się na czas nie otworzy, można niezauważyć i błędnie policzyć, wypowiedzieć się. Zasadniczo na sesji robi się więcej fotek). Wklejasz powiedzmy 45 fotek i już sie poprostu nie chce liczy.
Co do zasad jest ich sporo poczowszy od złotej zasady podziału kompozycji ale to nie to nie to miejsce, żeby opisywać. Nie uważam się za profesjonalistę. Fotografi uczyłem się 10lat a fotografiki 5lat. Nie jestem geniuszem, który wziął do ręki aparat i zrobił super fotki. 205 to nie przymus tylko świadomy wybór i radość posiadania, chęć stworzenia czegoś niepowtarzalnego, dorowadzenia do stanu perfekcyjnego i podzielenia się tą radością, szkoda że Twoje podejście jest inne (DRUT, SILIKON, BRECHA....). :cry:

bez OT
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

to ja tez sobie walne OT 8)
Lord Devil pisze:Tych fotek jest akurat tyle, może nie ma problemu z policzeniem (ktoś ma wolniejsze łącze, ktoś szybsze, któraś fotka się na czas nie otworzy, można niezauważyć
taa i w czasie ladowania fotek, gdy przegladarka sie dostosowuje 'ktos' jest w stanie przyjzec sie pojedynczemu zdjeciu 8)
i błędnie policzyć, wypowiedzieć się.
edit?
Zasadniczo na sesji robi się więcej fotek). Wklejasz powiedzmy 45 fotek i już sie poprostu nie chce liczy.
Na sesji robi sie wiecej fotek, zeby jej nie powtarzac (czas i koszty) ,a pokazuje sie tylko kilka najlepszych
Fotografi uczyłem się 10lat a fotografiki 5lat.
To jest bardzo ciekawe, bo termin 'fotografika' wymyslila pewna osoboa (nazwisko mi wylecialo z glowy) majaca kompleks nizszosci i chcaca odroznic 'prawdziwych fotografow' od amatorow. Tak naprawde wyrazy te oznaczaja to samo, a rozroznianie ich to very bad habbit. (choc pare lat temu bylo bardzo trendi dżezi i kul)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

Co do zasad jest ich sporo poczowszy od złotej zasady podziału kompozycji ale to nie to nie to miejsce, żeby opisywać
jak to mówi moja kumpela, ***** jak potłuczony, znowu to samo "wiem, ale nie powiem, bo i tak nie zrozumiecie" a tak naprawde " nie bede tego pisał, bo wyjdę na jeszcze większego mądrale niż teraz" wątek jest o fotografii.. więc spoko, pisz, widze żę naprawde jesteś specjalistą... 10 lat.. 5 lat (nie wiem.. czy można to łaczyć w 15 lat :) bo jak... 10 lat latania z kompaktem i 5 lat lustrzanką? (pewnie syfrową ;))

najlepsze jest to, że jako profesjonalista -fotografik, najmniej ze wszystkich (nawet mniej od moraleza :P ) powiedziałeś o samych zdjęciach, wiele zaś o kwestiach formalnych.. numerowaniu..

no ale.... spoko, umieść tutaj swoje 45 dobrych zdjęć, to pooceniamy, tylko nie zapomnij ponumerować bo...blah blah blah
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Lord Devil »

Polecam kurs fotografi w ESKK - korespondencyjnie :D
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

wy sie klucicie a mi chcialby dowiedziec sie co zrobil dobrze a co zle, jestem totalnym amatorem wiec nie chcialbym sie zbyt madrze wypowiadac, pozwolilem sobie zajrzec do Twojego profilu i zdjecia mi sie bardziej podobaja i nie ze tam peugeot a tu seicento.
Na kazdym zdjeciu sa przepalenia ale godzina wszystko tlumaczy, bardzo ostre slonce. Proponuje omijac godziny poludniowe.

1. przeszkadza rura, moze jakby bylo widac wiecej przodu, zapalone swiatla, nie wiem cos co by przyciagneli wzrok do auta a nie rury. Ew inaczej skadrowane czyli rura nie w centrum tylko calkiem z lewej.

2. Znaczek mi sie podoba, kolory baaardzo slabe, proponuje pokabinowac w jakims programie, powinno baaardzo pomoc szkoda ze niebo bardzo mocno przepalone.

3.Ciemne przepalone, moze wartop by bylo troszke z dolu :)

4.krzywy kadr (tez mam z tym problemy) mozna skorygowac w programie graficznym ale czy jest sens? i tak auto przepalone chociaz pomysl baardzo ciekawy.

5. mniej przechylenia i by bylo ok. niestety znowu przepalone :(

6. to samo i w tym kadrze auta malo atrakcyjnie wygladaja, traca na dynamice i muskularnosci :/

7.to mi sie podoba ale przepalone i po bokach z lewej cos a z prawej drzwi, moze warto byloby je zamknac?

8.podoba mi sie, popraw kontrast szkoda ze lekko przepalone :/

pamietaj ze krytyka innych pomaga sie doskonalic wiec nie obrazaj sie na nikogo ze mowi tak czy inaczej, ja czekam w kazdym razie na nowa porcje fotek

Lord dobrze Ci radzi, numeruj fotki, tu nie chodzi ze wkleil 2 albo 50. W jednym temacie zachowujemy ciaglosc numeracji wiec po 20 stronach zdjec idzie jeszcze sie polapac piszac np ze chodzi o 23 zdjecie a nie 3 zdjecie z 15 strony :P
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DJPreZes »

Lord Devil, rozumiem Twoja wypowiedz, to jasne, ze fotki umiesz robic (jak patrze na fotki w profilu to po prostu widze reke profesjonalisty), ale tekst "szkoda że Twoje podejście jest inne (DRUT, SILIKON, BRECHA....)." mnie okrutnie wkurzyl... To tak wyglada jakbys sie wywyzszal (raczej tego nie robisz, ale teraz tak zabrzemialo) ze masz kase na porzadne naprawy,a z tych co robia domowymi metodami szydzisz... Wiesz... nie mam nic do Ciebie, ale to podejscie jakos mi nie odpowiada.
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

szkoda że Twoje podejście jest inne (DRUT, SILIKON, BRECHA....)." mnie okrutnie wkurzyl... To tak wyglada jakbys sie wywyzszal (raczej tego nie robisz, ale teraz tak zabrzemialo)
to akurat był cytat z edytowanego podpisu mojego :) więc rozgrzeszam lorda w tej kwestii :wink:
PS, uznałem że wyśmiewanie manii lorda do wypisywania producentów części składowych swego "puga"... ee... no powiedzmy nic nie zmieni w tej kwestii :twisted:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
Lord Devil
Peugeot 205 Master
Posty: 2609
Rejestracja: 26 mar pt, 2004 1:44 pm
Posiadany PUG: 205 CTi i 205 GTi Griffe
Numer Gadu-gadu: 6446898
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: Lord Devil »

DJ spoko, doceniam Twoje słowa. Text na poziomie. Jeżeli oje wypowiedzi miały podtekst "wywyższania" BARDZO PRZEPRASZAM :oops: , nie miałem ABSOLUTNIE takiego zamiaru. To nie jest tak, że jestem lepszy, ani tym bardziej, że mam kupe kasy. Bardzo bym chciał, jak wszyscy, ale to Polska. Pewnie jestem w tej nieco lepszej sytuacji, że zacząłem zarabiać, a nie muszę jeszcze łożyć na rodzine :D , jak niektórzy,ale niedługo i mnie to czeka, poza tym każda, dosłownie każda złotówka idzie w auto. Mam chwile zwątpienia... Chciałem, żeby auto było idealne. Całe oszczędności poszły na GRIFFE, a kasa za czarne GTi i silnik turbo poszła w nowy projekt. Myślę, że podejście słuszne (z autopsji wiem, że najgorsze co może być to niedofinsawane auto, więc lepeij nie zakładać turbo na druty-bez sarkazmu i złośliwości niż tak właśnie to robić - wyrzucone pieniądze i zepsuty efekt, zabija radość i plany na przyłość) Efekt jest taki, że auto od maja stoi. Jeździło chwile, ale na wystrojeniu eko ślizgało się nowe metalowe 4spiekowe sprzęgło :evil: . Szukam teraz skrzyni i sprzęgła większego i zbieram kase bo to nie planowany wydatek. W sumie samochód stoi coś koło 5 miesięcy, wole, żeby postał jeszcze troche i zrobić to do końca na prawde dobrze niż mam co chwile mieć usterki. Sorry za OGROMNE OT.
Co do samych fotek.
Brawo przede wszystkim za chęci. O tym co już inni pisali, nie bede pisał. Rada. Unikaj południowego światła. Jedno z najlepszych rodzajów światła jest teraz-jesienne popołudnie-światło o niezwykle ciepłej barwie daje wyjątkowo żywe, a przy tym naturalne kolory-warunek cyfra musi mieć dobrze skalibrowaną biel!. Bardzo dobra kompozycja 5,8,9 0 ile dobrze policzyłem :) . W aparatach (oprócz idioten camera) jest możliwość korekcja naświetlenia przeważnie o wartości 1/3 +,- odejmij i powinno być lepiej.
Car Valeting, Car Detailing.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

o właśnie, dzięki Damian1p, na coś takiego liczyłem!
przepaleniami i kolorami się zupełnie nie przejmuję - to było południe, nawet zdjęć nie dotknąłem photoshopem (a przydałoby się, oj przydało 8)7 )
świateł nie zapalałem - o tej porze wyglądałyby raczej kiepsko, w porównaniu z resztą świeciłyby straaasznie żółto, poza tym priorytetem było ustawienie kadru i znalezienie tła, więc ani południe, ani nawet paskudny obiekt mnie nie zniechęciły ;)
Z krzywym kadrem w zdjęciu 4. - przyznaję - nie zwróciłem uwagi, na szczęście łatwo byłoby odzyskać pion ustawiając filary, więc luz...
5. mniej przechylenia... hmmm.... może racja, trza bedzie spróbować :)
6. sej nie może stracić na dynamice i muskularności, co jak co, ale nie sej ;) Nie wyglądałby lepiej na tym zdjęciu stojąc pod kątem?

Dzięki za sugestie!
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

Dobrze ze trafilem z ocenianiem i lekka krytyka w takim wydaniu Ci pasuje.

seicento paskudnym obiektem? sprobuj zrobic zdjecie skodzie favorit jeszcze w jakims cienkim kolorze ;) ta 6. jako kadr nie pasuje do auta wg mnie po prostu. nawet Hummer wydawalby sie malutki.

4 sprobuj naprawde jeszcze raz, naprawde ciekawe zdjecie moze wyjsc, moze jak juz lekko ciemno bedzie zapal postojowe, lekko oswietli te ostatnie filary, pokabinuj wogole jaki aparat masz? nie wiemy jakie ograniczenia techniczzne masz... :)

PS a wogole moze warto by zalozyc odpowiedni topic, profile jednak nie sa odpowiednim miejscem na zaprezentowanie swojej tworczosci w szczegolnosci ze niektorzy pokazuja swoj samochod a niektorzy kabinuja jak ladne zdjecie zrobic. Co sadzicie na ten temat?
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

niektorzy pokazuja swoj samochod a niektorzy kabinuja jak ladne zdjecie zrobic. Co sadzicie na ten temat?
hmm nie wiem o co biega... chyba jedno z drugim da się połączyć, a zresztą.. ja już dawno postulowałem o dołożnie 4 kategorii oceny - zdjęć...
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: DJPreZes »

Ok, spoko Lord mowie tylko, ze dziwnie zabrzmialo ;)
ok to już koniec OT panowie :arrow: temat poświęcony zdjęciom i ich ocenie
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
ODPOWIEDZ