Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego.....

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
205MI16
Uzalezniony
Posty: 601
Rejestracja: 27 wrz wt, 2005 3:28 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Lokalizacja: Wieliczka/Kraków

Post autor: 205MI16 »

No a było o ruchu lewostronnym. Jeździłem 305 kombi z kierą po prawej i nie było źle - sądzę że wszystko sprowadza się do kwestii przyzwyczajenia. Umówmy się że zmiana biegów i ciągnięcie rękawa nie należy do skomplikowanych manualnie operacji. Gorzej jest na pewno z jazdą w ruchu lewostronnym szczególnie po rondzie. Moja teoria dlaczego kierownica z prawej: bo więcej jest ludzi przworęcznych i większość kierowców jeździ z jedną ręką na lewarku (lub gdzie indziej) więc prowdzenie auta w ten sposób powinno być bezpieczniejsze.
A historii lotnictwa nie znam... :oops:
Awatar użytkownika
minta
Maniak
Posty: 1021
Rejestracja: 08 paź sob, 2005 3:37 pm
Posiadany PUG: 406 kombi 2,0 HDi 110 KM i znów 205 FOREVER 1,9 d.... siostry hihi
Numer Gadu-gadu: 691088
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: minta »

Jeździłam pugiem w agielskiej wersji, ale w Polsce. Nie jest najgorzej, tylko czasem były problemy z wyprzedzaniem. I zdarzało sie czasem zgrzytnąć bo myliła mi się piątka z wstecznym i miałam jak to mówią "rakietnoje". A tak poza tym to było booosko troszkę adrenalinka się podnosiła :D
P.S. Jestem leworęczna i może dlatego.
green sprzedany, cabrio sprzedany - oba zostały w KLUBIE

http://www.minta.peugeot205.pl - moja nowa miłość
ODPOWIEDZ