POMOCY!-Problem prawny

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
deejay
Uzalezniony
Posty: 900
Rejestracja: 11 sty wt, 2005 7:37 pm
Posiadany PUG: 1,6 GTI
Numer Gadu-gadu: 3788033
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: deejay »

Zen olej kolesia, odpisz do allegro, że wysłałes towar pełnowartościowy, jeżeli został uszkodzony w trakcie transporu (nie sobie zlookają Twoje maile na temat przesyłki) to sie go odsyła, a nie inwestuje kase w naprawy czy inne przeróbki.
PEUGEOT 205 1.6 GTI
Obrazek
Ramzes

Post autor: Ramzes »

Napisz Zen co postanowiles. Lub jakie są efekty.
Awatar użytkownika
zen81
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 15 lip pt, 2005 11:45 pm
Posiadany PUG: Clio
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: zen81 »

Napisałem mu tak < Dlaczego nie skontaktował sie Pan ze mna ze zamówił Pan potencjometr do wzmaka. O takim fakcie powinienem zostac poinformowany. Pisałem Panu ze jezeli koszt naprawy wyniesie ok 200zł to oddam Panu pieniadze za wzmak i bedzie po sprawie. Nie rozumiem wiec Pana poczynan. >
A oto odpowiedz jaka dostałem :shock: < je¶li miał pan zamiar zabrać wzmacniacz z powrotem to nie należał przrywac
korespondencji
doszedłem do wnisku , że Pan po prostu mówi±c grubiańsko olał temat i
postanowiłem go rozwi±zać drog± prawn±
a Pan ni st±d ni z ow±d odzywa sie po kilku dniach i jeszcze ma pratensje ,
to jest bezczelno¶ć
nie do¶ć , że ¶wiadomie przesłał pan uszkodzony wzmacniacz to jeszcze
zachowuje się pan jak, aż trudno mi to nazwać
czę¶ci któr± należy zamontowac nie można kupić normaln± drog± ani niczym nie
da się jej zast±pić bo to specyfik alpsa, symbol jak niżej
a pan proponuje abym przesyłał na swój koszt wzmacniacz w t± i z powrotem
drogi panie rozwi±zanie juz panu przedstawiłem , jest ono jedyne i bardzo
rozs±dne , nie ma coi jeszcze karmić poczty polskiej, następne przesłania to
tylko dodatkowe koszty - bez sensu
jak rozwi±że Problem to dam znać
chyba , że pokrywa pan dotychczas poniesione koszty i odbiera wzmacniacz
mogę udać się do serwisu, wpłaci mi pan kwotę któr± przelałem panu na konto
+ koszty jak niżej które ja dzieki panu poniosłem + przesyłk± w swoja stronę
i odsyłam panu wzmacniacz i każdy idzie w swoj± stron±
Panie Przemku następnym razem zanim będze pan chciał nieuczciwie post±pić
należy się zastanowić a póĽniej to zrobić
podpisuje Pan ¶wiadomie umowę cywiln± i próbuje oszóstw (wzmacniacze nie
uszkadzaja się elektrycznie na poczcie, nawet wtedu gdy docieraja do
adresata w nienaruszonej paczce więc niech Pan sobie daruje stwierdzenie ,
że wysłełem 100% sprawny, serwi wybuchgnoł ¶miechem jak im to powiedziałem)
reasumuj±c temat nie mam zamiaru polemizować dalej, wzmacniacz i tak należy
naprawić a z kosztami to zobaczymy jak bedzie po rozwi±zaniu
ze swojej strony mogę obiecać panu , że zrobię aby były jak najmniejsze
Pozdrawiam >
....... i jak tu sie z gościem dogadać
:evil:
Zero łaski, zero wzruszeń..
-------------------------
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

zen81 pisze:
wybuchgnoł
sorry, takich sformułowań nie używa osoba wykształcona ( pracownik sądu :D )
rozwiązanie istnieje jak zawsze Zen - złóż pozew do sądu o manipulację i nie wywiązanie się z postanowień umowy kupna- sprzedaży, czyli czynności cywilno - prawnej. jeśli jesteś pewien, że ze swojej strony zadbałeś o wywiązanie się z umowy, nie musisz mieć obaw. Różnych kontrahentów spotyka się w handlu, trzeba sobie jakoś radzić. pozdro !
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Zen weź na logikę: jak ktoś dostaje coś zepsutego, to od razu pisze o tym drugiej stronie, a nie zanosi do naprawy i później ma pretensje do Ciebie.

Koleś pisze że części nie można kupić normalną drogą? To co - z Chin sprowadzał? Dzwonisz do firmy TME z Łodzi i przysyłają Tobie co chcesz :) -z tego co się orientuje to mało jaki potencjometr kosztuje 200zł.

Ja bym sprawę olał i tyle :)

A co do jego listów do Allegro:
ludzie dostają zamiast telefonu ziemniaki w paczce i nic z tym zrobić nie mogą, ponieważ przesyłki nie są otwierane komisyjnie na poczcie, więc nie przejmuj się i wyślij mu maila w którym dziękujesz za współpracę i życzysz wesołych świąt 8)7
invictus

Post autor: invictus »

Ferguss pisze:Zen weź na logikę: jak ktoś dostaje coś zepsutego, to od razu pisze o tym drugiej stronie, a nie zanosi do naprawy i później ma pretensje do Ciebie.
wybuchnol 8)

wyślij mu maila w którym dziękujesz za współpracę i życzysz wesołych świąt 8)7


Dobre i tworcze :D

Jak sie kapnie ze na niego lejesz to pewnie nic wogole nie zrobi, bo bedzie myslal, ze wiesz cos czego on nie wie :wink:
Ferguss

Post autor: Ferguss »

a wiec nastąpił wybuch?

ojej, to grubsza sprawa. Jeszcze pozwie Ciebie o straty z tytuły uszczerbku na zdrowiu psychicznym, ponieważ lęk przed eksplozją będzie następywał przed każdym uruchomieniem sprzętu audio w jego życiu... no i nie wspomnę o zwrot kosztów henny, ponieważ pewnie brwi mu przypaliło :lol: 8)7
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

ZEN zrob jak pisze YAHOO lub opcja 2 = olej cwela
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Ramzes

Post autor: Ramzes »

hmmm - nie bede używał wulgarnych określen na tego klienta - jak to napisal Yahoo do dzieła !! :) chyba ze wiesz ze wzmacniacz nie dzialal to sie dogaduj. A pozatym apropo jego uszkodzenia elektrycznego to moze ten @@#@# zle go podpiął albo miał przepiecie w sieci i go uszkodził ??????

TO JEST PARANOJA !! ATAKUJ GO - WET ZA WET
Rekin
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 09 lip śr, 2003 9:35 pm
Numer Gadu-gadu: 0

Post autor: Rekin »

Witam!
Moim zdaniem gość zrobił podstawowy błąd - jeżeli cos było nie tak powinien złożyć reklamację u ciebie a nie zanosić do naprawy nie wiadomo gdzie. Moim zdaniem w takiej sytuacji twoja odpowiedzialność za sprzęt sie kończy i tyle!. Nawet jak kupuje się coś nowego (na gwarancji) to jeżeli się zepsuje odnosi się to do punktu sprzedaży lub wyznaczonego przez sprzedającego innego punktu obsługi.

Jeżeli chcesz zainwestować dodatkowa kasę to może coś takiego ci pomoże http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71012188 (gdzieś na Allegro widziałem chyba także inną aukcję z poradami za 30zł - musisz poszukać)
hal205

Post autor: hal205 »

Nie moglo byc lepiej!!!!!!!
Jak juz napisali wszyscy wyzej gosc normalny by odrazu napisal ze cos nie tak i ze chce zwrot kasy a odda sprzet. Teraz masz nawet pisemny dowod ze gosc cos spieprzyl prawdopodobnie grzebiac w srodku wzmaka. Zaden serwis nie uznaje gwarancji po tym jak sie zerwie plomby. Oczywsicie sprzet plomb nie posiadal ale masz maila w ktorym gosc oficjalnie przyznaje sie ze ktos grzebal w srodku.Teraz to on sobie moze skarzyc komu chce ze sprzet nie dziala i kazdy przyzna ci racje ze nie jestes zobowiazany do jakiejkolwiek wymiany. Jak sprzet nie dzialal to jego obowiazkiem bylo skonatktowac sie z toba w celu ustalenia zwrotu gotowki. To ze on podjal jakiekolwiek inne dzialania swiadczy jedynie o tym ze sam zepsul ten wzmacniacz i teraz proboje tym obarczyc ciebie.
Nie zwracaj mu zadnej kasy tylko przedstaw sytuacje allegro i poinforuj go po wszystkim o tym . Przy okzaji mozesz go postraszyc ze teraz to ty mozesz wytoczyc mu proces o probe wyudzenia pieniedzy.
Awatar użytkownika
zen81
Uzalezniony
Posty: 506
Rejestracja: 15 lip pt, 2005 11:45 pm
Posiadany PUG: Clio
Lokalizacja: Starogard Gdanski

Post autor: zen81 »

Nie zwróce typowi zadnej kasy. Wychodzi na to ze mam mu 200zł wpłacic za naprawe, to tak jak bym wzmak sprzedał za 300zł, lub oddac kase za wzmak + koszta naprawy i przesyłke-czyli 720zł- Wtedy sprzet wróci do mnie 8)7
Zwariowałem.... Zleje typa, a jak juz w najgorszym wypadku przyjdzie mi jechac do sadu-to pojade, a jak przegram- to zapłace.
Trzeba byc twardym nie miętkim :P
Dzieki wrzystkim za rady :)
Zero łaski, zero wzruszeń..
-------------------------
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

Zen81 postawa na 6 z + :)
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Ramzes

Post autor: Ramzes »

Życzę powodzenia i przyjemnego wydawania kasy za wzmak :)
minta

Post autor: minta »

Taaa pracuje w sądzie... w kiosku z gazetami. Dwadzieścia komentarzy to żadne komentarze, ile kosztuje założenie sprawy w sądzie to się wogóle kalkuluje ?? Niech też sobie zatrudni najlepszego adwokata w Polsce buehehehe

Krzyżyk mu na drogę
ODPOWIEDZ