Dla tych co nie płacą za parkowanie w mieście :)

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Ferguss

Dla tych co nie płacą za parkowanie w mieście :)

Post autor: Ferguss »

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy orzekł, że wkładanie za wycieraczkę samochodu zawiadomień o ukaraniu - to bezprawie.


Półtora roku temu pan Paweł, mieszkaniec Bydgoszczy, otrzymał zawiadomienie, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy wszczyna wobec niego postępowanie egzekucyjne. Chodziło o niezapłacony mandat parkingowy - 50 złotych. Pieniądze z odsetkami miał ściągnąć z niego urząd skarbowy - informuje "Gazeta Pomorska".

Kara dotyczyła parkowania sprzed dwóch lat. Często pożyczałem wtedy auto - rodzinie, znajomym, współpracownikom. Nie pamiętam nawet komu. Dlaczego więc miałbym płacić za kogoś. Zwłaszcza, że zawiadomienie o ukaraniu musiało wypaść zza wycieraczki lub po prostu ktoś je sobie zabrał. Poza tym wkurzyło mnie, że w cywilizowanym systemie prawnym takie dokumenty wkłada się za wycieraczki samochodu. Na dodatek robi to osoba, która właściwie nie ma uprawnień do karania kogokolwiek - tłumaczy bydgoszczanin.

Jak pomyślał, tak zrobił. I sprawę skierował do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. SKO uznało, że pan Paweł nie ma racji. Ale ukarany odwołał się do sądu. Orzeczenie Temidy jest co najmniej sensacją dla parkujących w tzw. strefach. WSA uchylił zaskarżone postanowienie SKO i postanowienie prezydenta Bydgoszczy o egzekucji kary pieniężnej.

Wiesław Czerwiński, przewodniczący składu sędziowskiego WSA, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, stwierdził w uzasadnieniu wyroku: "Wymierzenie kary ogranicza prawa jednostki i nie ma ona praktycznie, na etapie wymierzania tej kary, zagwarantowanych jakichkolwiek możliwości obrony swoich praw. Zarząd drogi doręczenie zawiadomienia o ukaraniu włożone za wycieraczkę samochodu uważa za skuteczne, co jest absolutnie nieuzasadnione..."

Wyrok WSA jest prawomocny. Sąd nakazał SKO zwrot panu Pawłowi 100 złotych z tytułu kosztów postępowania.


I O TO CHODZIŁO, A NIE JAKIŚ STARY DZIADEK WRZUCI CI ŚMIECI ZA WYCIERACZKĘ, BO JAK CHCIAŁEŚ WYKUPIĆ BILET PARKINGOWY, TO CIUL W BRAMIE FAJKĘ PALIŁ.
A TAK JAK POCZEKA AŻ SIĘ WRÓCI DO AUTKA I BĘDZIE CHCIAŁ DAĆ OSOBIŚCIE, TO MOŻNA GO ZJEBAĆ JAK PSA.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

wiadomo ze to jest do wygrania kto ci udowodni ze akurat tam stałes a nie np ktos ci spisał numery jak stałes na światłach u mni eprzed robota gosc stawia auto i codziennie dostaje świstek który laduje w koszu i kto mu co zrobi
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Tak conajmniej ale wkurzajce to jest ani nigdzie zaparkować wszędzie płate stratne i w ogóle Lipa jakich mało
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Ferguss

Post autor: Ferguss »

no dokładnie o to chodzi, ale często jest tak (np. dziś) - 10 minut czekałem na palanta, aż raczy się pojawić, więc skoro się naczekałem to w pizdu poszedłem do sklepu na dosłownie 1 minutę - wracam, a tu śmierdziel mi kwitek wypisuje - powiedziałem co o nim i jego kwitku myślę [bluzgu bluzgu] i pojechałem :mrgreen:
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

NO I DOBRZE OSTATNIO TEZ W SZCZECINIE ZAPARKOWAŁEM I POSZEDĘŁM DO SKLEPU PRZYCHODZE A TU GOSC ŚWISTEK WYPISUJE TO JA DO AUTA ODPALAM I A ON COS BLABLABLA I CH.. POJECHAŁEM I CO GÓWNO MI ZROBIŁ SCHOWAŁ KAJET I POSZEDŁ
invictus

Post autor: invictus »

A wogole to jakim prawem parkingi sa platne?? Podatki sa w paliwie i w wieeeelu innych rzeczach. A nas zmuszaja do placenia za stanie w miejscu, ktorego defackto jesteśmy wspolwlascicielami....
Rozumiem gdyby jeszcze cos za to bylo np. brak dziur w drogach w miastach. Ale to jest paranoja!

W takim Plocku juz nie ma platnych stref parkowania, a miasto sie rozwija i nie nazeka
Ferguss

Post autor: Ferguss »

no widzisz, a taki Grudziądz czy Szczecin to już SPP wszędzie porobił; mało tego: porobili nawet pod kamienicami w takich miejscach, gdzie mieszkańcy stawiali swoje autka - przesada.
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

NIO ZEBY NI EDOSTAWAC NON STOP ŚWISTKA TO TRZA WYKUPIC KARNET ZA 350 ZŁ CZY JAKOS TAK NA CAŁY MIESIAĆ A KOGO NA TO STAĆ
Ferguss

Post autor: Ferguss »

nie przesadzaj ;)
ja za karnet na 3 miesiące zapłaciłem 100zł - ale sam fakt, że na wszystkich zarabiają, a na żaden cel związany z motoryzacją ta kasa nie idzie
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

SORRY ZA 12 MIESIECY POMYLIŁEM
0,5 GODZ 1ZŁ
1 GODZ 2ZŁ
2 GODZ 4,20ZŁ
3 GODZ 6,5
1 DZIEŃ 10ZŁ
1 TYDZIEŃ 30ZŁ
2 TYGODNIE 50ZŁ
1 MIESIĄC 80ZŁ
3 MIESIĄCE 100ZŁ
6 MIESIĘCY 180ZŁ
1 ROK 350 ZŁ
invictus

Post autor: invictus »

Za te 100 zl moglbym sobie 300 km zrobic lub 100km w trybie rajdowym, lub co tam akurat mialbym ochote.

Dla mnie to bzdura te oplaty parkingowe, tym bardziej ze czesto sie zdaza u mnie w zime ze komus nie chce sie parkingu odsniezyc i trzeba w bloto wylazic bo gdzie indziej nie mozesz stanac "bo to sa miejsca wyznaczone" i do tego platne... Wiec tak wogole to za co my placimy?? Bo z tego co widze to jest obowazkowa darowizna na pare osob.
Ja to wszystko pierdziele i drukuje sobie karty parkingowe wystarczaja mi 3 miesiecznie. Bo sa wielokrotnego uzytku.
Ferguss

Post autor: Ferguss »

można też sobie wydrukować legitymację inwalidy, ja mam taką na Grudziądz zrobioną - raz tylko straż miejska stała przy aucie jak ją zostawiłem, to żeby nie było jaj, to poczekałem aż odejdą i wtedy sru do autka i w długą :)
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

ja pracowałem przez ponad 2 miechy w centrum miasta (katowice) i dostałem może z 5 kar, na pytanie co z tym, szefo powiedział 'wywalić, tak jak my', tak też zrobiłem i spokój. zarabiając 6 zet/godzine mam płacić 2 za parking??

koło placu takiego targowego (miarki dla miejscowych) stoją takie chyba niemobilne żuki, i mają za wycieraczkami dosłownie po kilkadziesiąt druków kary :mrgreen:
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
bipi
Junior
Posty: 451
Rejestracja: 25 mar czw, 2004 2:49 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz/Kraków
Kontakt:

Post autor: bipi »

dostalem kiedys mandat w krakowie, nawet mi zdjecie samochodu robili. oczywiscie zza krzaka to ogladalem. nie zaplacilem, ale nie mam juz tego auta. moga jeszcze mi do chaty przyjsc? myslicie ze moga to sprawdzic?
a teraz mam inny sposob. staje na awaryjnych z plakieta lekarz pilne wezwanie. oczywiscie jak na krotko wychodze. po browar do sklepu heh
bipi.205.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

przeczytajcie sobie gówno nam mogą zrobić
http://www.gs.orkla.pl/
ODPOWIEDZ