kto się zna na aparatach cyfr. ??

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

kto się zna na aparatach cyfr. ??

Post autor: Pieraś »

chcialbym kupic cyfrowke max do 700zl - co polecacie i co sadzicie o
tym : http://www.letsgodigital.org/en/camera/ ... /show.html
Albo jakie parametry powinien miec minima parametrow by moc robic juz w miare fajne zdjecia
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
iveras
Maniak
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź wt, 2004 9:27 am
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1660813
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdansk

Post autor: iveras »

Nikony są ok, podobnie Konica Minolta. Temu zarzucić można małą rozdzielczość. Powinien mieć 6.1 mln pixów. Na rozdziałce nie ma co oszczędzać.
If she said "it's Chelsea or me" ... would You miss her?
_________________
Suzuki GSF600S "Barracuda"
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

a czemu 6,1 ? duza roznica jest w jakosci zdjecia ?
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Ferguss

Post autor: Ferguss »

OGROMNA - zwłaszcza jak chcesz robić zdjęcia o dużej rozdzielczości - na tym nie ma co oszczędzać Pieraś
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

Sprawa wyglada tak: Zalezy do czema ma Ci słuzyć aparat?
do fotek półprofesjonalnych czyli chcesz sie bawić światłem,przesłona itp
czy chcesz go mieć do zobienia zwykłych zdjeć-jeśli tak to kup aparat który posiada wiele programów tematycznych które załatwia wiele spraw za Ciebie czyli zdjecia pod słońce,zdjecia wody,widoków,w nocy i wiele wiele innych
a co do rozdzielczość to max 4 miliony wystarcza
jesli chciałbyś te zdjecia drukować na a4 to jakość z matrycy 2mln pixeli zupełnie wystarczy czy bedzie to 4-5 czy 6 milionów pikseli to nic to do zdjeć formatu a4 nie da a to i tak jest już kartka drukarki, jesli chcesz drukować w wiekszym formacie to kup z wieksza matryca!
Jeśli chcesz kupic dobry aparat za rozsadną kasę to kup np. Olimpusa to sa swietne aparaty a w porównaniu do Canona wiele wiele tańsze
a 6.1mln pixeli jest Ci wogule nie potrzebne-mam kumpla fotografa wiec wiem bo meczył mnie aż do bulu sfoimi fotkami :)
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

mi sie jednak wydaje ze rozdzielczosc matrycy jest obecnie drugorzedna sprawa bo juz przy 2mpix mozna spokojnie drukowac na papierze o wymiarach 10x15. Jak bedzie chcial obejrzec na komputerze zdjecie to i tak bedzie musial je pomniejszyc wiec nie widze sensu robienia zdjec w wielkich rozdzielczosciach no chyba ze planuje sie umieszczac je na papierze o duzych wymiarach. Swoja droga po co ogromne rozdzielczosci matrycy jak kolory beda przeklamane a zdjecie znieksztalcone, lepiej inwestowac w dobra optyke oraz w mozliwosci ingerowania w ustawienia aparatu bo prawdopodobnie w koncu przestana ci wystarczac programy tematyczne a jesli jestes prawdziwym zapalonym amatorem to lepiej wybierz aparat wlasnie z wieloma programami tematycznymi... A jak juz cos znajdziesz to szukaj opini uzytkownikow w internecie... Zapomnial bym dodac ze warto zebys przeszedl sie do jakiegos sklepu i obadal osobicie aparat czy ci "lezy w dloni" i czy menu nie sprawie problemow a wiec czy jest intuicyjne :) Proponuje spojrzec od razu na ceny kart pamieci bo czasem zdarzaja sie naprawde drogie typy (a napewno zdarzaly sie). Koniec moich wywodow :) a najbardziej to google polecam i fora biegle w sprawach aparatow cyfrowych bo tam ludzie raczej bardzioej sie znaja....:)

ja tu pisze a tu sie dwoch "typow" 8) wcisnelo przede mna :P
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

ale jeden ma takie zdanie jak Ty i Ty chyba też takie jak on :P
co do kart to własnie zapomniałem dodać! najlepiej żeby był na karty duże (wielkościowo) bo one sa tańsze niż te miniaturowe i nie mówie tu o pojemnosci a rozmiarze
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Pieraś »

no jesli chodzi o przeznaczenie to nie znam sie tak na fotografii by bawic sie z przeslonami i tego typu pierdami. faktycznie wolalbym jakby mial duzo mozliwosci tematycznych + ewentualnie dawal mozliwosc recznej zmiany (kiedys bym sie na pewno tym bardziej zainteresowal i uczyl).

chodzi poprostu o to by ten zoom byl min. 3x, by dobrze bylo obraz na LCD widac (czytalem raze ze 1,5" to malo) no i zeby umial zrobic dobre zdjecie przy kiepskim swietle. nie jestem wymagajacy ale zeby sie nie okazalo ze w polowie przypadkow (oswietleniem, pogoda) robil wsiowe foty (ostrosc itp)

a polecacie jakies konkretne modele albo czy jestescie w stanie okreslic jakies parametry aparatow jako tzw. przyzwoite minima ?
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Damian1p
Uzalezniony
Posty: 703
Rejestracja: 12 kwie wt, 2005 12:31 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Damian1p »

Sebek pisze:ale jeden ma takie zdanie jak Ty i Ty chyba też takie jak on :P
co do kart to własnie zapomniałem dodać! najlepiej żeby był na karty duże (wielkościowo) bo one sa tańsze niż te miniaturowe i nie mówie tu o pojemnosci a rozmiarze
O ile sie nie myle to chya SD (SecureDigital) wychodza najtaniej... Po za tym zawsze jest mozliwosc wlozenia w ich miejsce MMC

A do nocnych zdjec polecam statyw :P

Aaa no i chcialbym dodac jeszcze cos na temat zasilania, wg mnie przoduja aparaty z mozliwoscia zasilania ich popularnie nazywanymi akumulatorami w formie "paluszkow" z przyczyn ekonomicznych, taniej bedzie ci kupic nowy zestwa "paluszkow" niz jakis specjalnie uformowany akumulator tylko do tego aparatu zreszta gdzies w plener bierzesz pare takich akumulatorow i masz pewnosc ze ci energii nie zabraknie, takie jest moje zdanie jesli firmowe akumulatory dedykowane ksztaltem do danego aparatu sa tansze to poprawcie mnie
Nie drażnij Lwa, bo Lew to Ja
http://damian1p.peugeot205.pl/
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

Tak więc drogi Pierasiu wszystko zależy od Tego co Tobie potrzeba :) bo propozycji jest wiele sam sie teraz zastanawiam nad wyborem aparatu dal siebie z tym ze szukam czegos w kosztach bardziej 1100 z koniecnie minimum 8 krotnym zoomem dobrym makrem :) (najlepiej jakiś antishake) i możliwością nastawów manualnych :) mój wybór kieruje sie na tą chwile na Minolte Z3 :) (ważne dla mnie jest by apart byl na karty SD bo taka już mam )

Jeżeli chodzi o Twoje potrzeby to za 700 zł raczej cięzko o aparat ktory daje mozliwości zbyt wielu zabaw na ustawieniach recznych. jednakże jeżeli ma głównie robić zdjęcia sam :) to trzeba postawić przede wszystkim na dobrą optyke gdyż matryca 4MPix jest stanowczo wystarczająca w tej chwili nawet do dośc bojowych zadań :) a kwestia jest jeszce taka ze czasem jest tak jak np z Minoltą że nie opłaca sie przepłacać za Z5 która ma 5 MPix umieszczonych na tak samo wielkim przetworniku CCD jak Z3 tylko wykorzystam bardzeij po berzegi :) przez co ma wieksze szumy trzeba wiec także zwrócić uwage na nie tyle ilośc MPix co rozmiar matrycy dla 4 MPix to najlepiej coś kole 1/2,5" :) Duży wyświetlacz oczywiście bardzo sie przydaje :) jest wygodny i jest duża zaletą najlepiej aby miał 2 i wiecej cali. Ale ważna jest także jego rozdzieczość :) bo czasem LCD bywa duży a jak ma słabą ilośc pikseli to też bywa lipa :) bo obraz jest duży ale mało wyraźny O nikonach słyszałem dobre opinie :) nie powiem :) Z tym że dobre zrobienie zdjecia nocnego czesto wymaga także obróbki na kompie aby pozbyć sie tzw gorących pikesli itp :) Polecam pcozytanie :) np tego

:arrow: http://klasa.interklasa.pl/portal/index ... ge=bigpage

wybierz sobie tam temat Megapixelowy zawrót głowy czyli jak wyb rać aparat cyfrowy :) przegladając pewną stronę byłem pod dużym wrażeniem jakości zdjęc robionych przez Olympusa 765 :) cena okolo 1100 no ale pewnie jakoś to odzwierciedla możliwości aparató tej firmy :)

Ogólnie do zastanawiania sie nad aparatem polecam także stronę

:arrow: http://www.recenzje.net.pl/1-aparaty_cyfrowe/1

z tym że nie do końca radze sie sugerować zamą oceną bo czasem jest tak że ktoś nie umie się obsłużyć aparatem krytykuje go :) a potem zmieia zdanei jak przeczyta instrukcje (czeste przy Z3 własnie) radze poczytać opinie użytkwoników posiadających dana aprat dłuzej niż 2 tyg czy miesiąc :) najelpiej minium 6 miesiecy albo znajdacych sie na fotografii. Mozesz też wybrac tam porównianie do 3 aparató na raz i zobaczyc faktycznei dokladnie ich parametry techniczne :) Tyle z mojej strony jak coś to pytaj na gg :D:D co dokładnie Cie interesuje :) postaram sie pomóc
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Ferguss

Post autor: Ferguss »

dokładnie to samo chciałem napisać :P
Awatar użytkownika
Yahoo
Uzalezniony
Posty: 946
Rejestracja: 21 kwie śr, 2004 11:41 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Yahoo »

z ust mi to wyjął :D
Ferguss

Post autor: Ferguss »

Ja aktualnie mam matrycę 4.1 mln i jest to dobre tylko do małych fotek, przy druku A4 już jest cienko, dlatego ja na to głównie zwracam teraz uwagę. Oczywiście jak ktoś docelowo chce drukować fotki 10x15 to 4mln jest wystarczające.
Awatar użytkownika
JoT_JoT
Moderator
Posty: 2910
Rejestracja: 05 lip pn, 2004 9:55 pm
Posiadany PUG: był 205 Junior Exlusive Obecnie Saxo
Numer Gadu-gadu: 3288286
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JoT_JoT »

No z tego co pamietam to własnie 4mpix jest rozmiarem idealnym :) jezeli chodzi o format 10x15 wiadomo coś wiekszego też sie z tego wywoła spokojnie ja tam nawet swego czasu wywiływałem 20x30 z 3mpix ale juz tam było widać troche pikseli :D :)
Kiedyś mówili na niego Junior, zmieniło sie jednak wiele ...

[url=http://JoT_JoT.205.pl/]www.JoT_JoT.205.pl[/url]
Awatar użytkownika
Krisglab
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 23 cze czw, 2005 12:42 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Post autor: Krisglab »

Kup Canona A70 lub A75 na początek to nawet za dużo.
Aparaty nie są nowościami, więc jeśli za jakiś czas będziesz chciał coś lepszego to nie stracisz dużo przy odsprzedaży. Zasilane z akku AA więc tanie i łatwo dostępne.
Bardzo oszczędne-to ważna zaleta. Na karty CF- najtańsze.
W tej cenie nie mają konkurencji zarówno pod względem rozwiązań konstrukcyjnych jak również jakości zdjęć.
205 GTI 1.9
306 Dturbo
ODPOWIEDZ