406 coupe

Forum na którym możecie rozmawiać o wszystkim co nie związane jest z 205. Lub też chcecie prowadzić sobie jakieś dyskusje na niezwiązany temat.
TOMEK-TARNÓW
Junior
Posty: 194
Rejestracja: 23 wrz pt, 2005 11:12 am

406 coupe

Post autor: TOMEK-TARNÓW »

rozwazam zakup tego modelu chcial bym uslyszec wszystkie za i przeciw odnosnie tego coupe !!!
pozdrawiam
Moj Peugeot to typowy SZCZUR !!!
Obrazek
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

jeżeli chodzi o wygląd to mi sie bardzo podoba :) :) :)
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

wypas jezdziłem 3 litrowym , skóra full elektryka poprostu bajera i jeszcze ten wyglad . nawet szyby sie opuszczaja same przy otwieraniu drzwi :D
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sebek »

blaszka pisze:wypas jezdziłem 3 litrowym , skóra full elektryka poprostu bajera i jeszcze ten wyglad . nawet szyby sie opuszczaja same przy otwieraniu drzwi :D
ale chyba tylko chodzi o szybe kierowcy i ma to wiele innych aut :)
autko faktycznie fajne ale tanie to chyba nie koniecznie
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

szyba sie opuszcza od kierowcy i pasazera i zgadzam sie ze ma to wiekszosc aut nowych w kabriolecie a co do ceny to tanie nie sa z tym sie tez zgodze
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

nie chodzi o cabrioletoidalność ( ;) ) tylko o bezramkowe szyby w drzwiach
krzycho

Post autor: krzycho »

miło sie jeździ dieslem 2.2 HDi ale jak coś padnie to sie załamać można. Nawet benzyna 3.0 V6 jest mniej kłopotliwa od tego Diesla. A ty z jakim silnikiem chcesz kupić ?
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

miło sie jeździ dieslem 2.2 HDi ale jak coś padnie to sie załamać można.
np czym sie mozna załamac i dlaczego zakładasz ze cos padnie
krzycho

Post autor: krzycho »

np. kołem dwumasowym, kołem pasowym, wtrsykiwaczami, czujnikiem ciśnienia w pompie Common Rail. A jeżeli do tego ten samochód bedzie miał filtr cząstek stałych to sie dopiero zabawa rozpoczyna. Dosyć częste usterki i bardzo bolą przy kupnie tego badziewia a używki sie nie opłaca bo czesto też jest zepsuta. Tych rzeczy nie ma w V6 i często wychodzi ona taniej w eksploatacji
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

koło pasowe kosztuje 300zł co to czujnika w pompie zgodze sie jest drogi ok 1500zł ale jak sie nie leje opału to sie nie zepsuje co do filtra czasteczek stalych to nie wiem o co ci chodzi przeciez tego elementu sie nie wymienia sam sie czysci fakt te silniki z poczatku produkcji miały rózne wady najczesciej koła pasowe padały ale reszta usterek nei była bardzo kłopotliwa i nie kosztowało to duzo teraz w tych silnikach poprawiono te niedogodnosci i całkiem dobrze sie takie silniki sprawuja
wogóle jak kogos stac na takie auto z takim silnikiem to i pewnie stac go na jego utrzymanie
krzycho

Post autor: krzycho »

blaszka pisze:
wogóle jak kogos stac na takie auto z takim silnikiem to i pewnie stac go na jego utrzymanie
tez mi sie tak wydawało dopóki u mnie w pracy nie pokupowali sobie takich samochodów i teraz płaczą że to tyle kosztuje, że nie stać ich na nową częśc i dorabiają gdzieś po warsztatach albo kupują uzywki które znowu są złe. Dlatego teraz wole powiedzieć potencjalnemu nabywcy co może go czekać.

W końcu nigdy nie wiesz czy ktoś kupując auto za powiedzmy 20 tys. zł ma na koncie 30 tys i stac go potem na naprawy czy ma na koncie 2 tys a reszte bierze na kredyt i potem kwiczy.

Co do filtra cząstek stałych to jest tak że po ok. 60 tys. km dolewa się płynu (w ASO ok. 800 zł) a po 120 tys. musisz wymienić cały ten zbiorniczek w baku paliwa (w ASO 2000 zł)
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

to jest tak w nowych autach z tym filtrem wymienia sie płyn co 80tyz zaleznie od opr auta lub co 120tys lub wymienia sie cały filtr tez zalezne od opr co do reszty czesci to one systematycznie tanieja bo naprawde na poczatku produkcji były one drogie np tak jak mówisz taki filtr kosztował 8000 tys zł
powiem tak jak ktos chce kupic takiego diesla 2,0 lub 2,2 hdi to raczej niech nie bierze tego z poczatku produkcji chyba ze miał juz czesc podzespołow wymienionych bo były wadliwe
Napewno z czasem jak dopracuje te silniki to beda one tak samo niezawodne jak 1,9 d
krzycho

Post autor: krzycho »

byłoby miło jakby tak było bo ja mam chętkę na ten 2.2 HDi bo zniego mozna do 240 KM wyciagnąć...
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Post autor: Para »

ObrazekObrazek
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
blaszka
Peugeot 205 Master
Posty: 2817
Rejestracja: 17 mar czw, 2005 3:43 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Goleniów/Szczecin
Kontakt:

Post autor: blaszka »

krzycho pisze:byłoby miło jakby tak było bo ja mam chętkę na ten 2.2 HDi bo zniego mozna do 240 KM wyciagnąć...
a jak to zrobic bo chyba nie chipem :?: :?:
ODPOWIEDZ