mam totalnie dosc

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

mam totalnie dosc

Post autor: Nero »

mam gti i zaczyna mnie bardzo draznic to auto, ale jeszcze poszukam pomocy miedzy wami. Potrzebuje zdjec, czegokolwiek o podlaczeniu przewodow olejowych itd, bo u mnie cos jest nie tak, caly czas sie cos chrzani:/ Potrzebuje zdjec silnika XU5J, i to najlepiej takich fotek by bylo widac jak te przewody sa podlaczone mile widziany rowniez jakis opis podlaczenia tego wszystkiego... Auto mam juz 11miesiecy a w sumie przejechalem nim jakies 650km wiec jak tu sie nie wkorzyc... Prosze o jakas pomoc z gory dzieki :) Poza przewodani autem szarpie, cisnienie oleju na zegarku nie bardzo bo jak sie rozgrzeje to spada do minimalnego, czasem nawet kontrolka sie zapala... Wogole auto nie jezdzi jak gti tylko jak jakis totalny zlom... Jednym slowem POMOCY...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

Jakie przewody olejowe?
Jak kontrolka + budzik olejowy na dole, to panewki lub walek do wyrzucenia. Biorac pod uwage, ze nie jedzie i szarpie, to pewnie walek.
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

Nero pisze:Auto mam juz 11miesiecy a w sumie przejechalem nim jakies 650km
Bez urazy, ale w dupie byłeś, gówno widziałeś, nie wiesz co to znaczy mieć totalnie dość...
- który masz silnik?
- ilenaście tysięcy złotych wydałeś?
- iledziesiąt razy słyszałeś "za jakieś 2 tygodnie"?
- ile wyścigów przegrałeś jadąc ciulatym samochodem zastępczym?
Zapewniam, że są na forum ludzie, którzy wiedzą co to mieć dosyć... Jeśli masz doła i załamkę to podbij do kogoś, kto ma sprawnego gtika w pobliżu (ma ktokolwiek? 8)7 ), niech Cię przewiezie, odzyskasz wiarę i dostrzeżesz światełko w tunelu...
Awatar użytkownika
smug
Uzalezniony
Posty: 551
Rejestracja: 28 maja ndz, 2006 10:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Krakow,Bochnia i okolice

Post autor: smug »

- iledziesiąt razy słyszałeś "za jakieś 2 tygodnie"?
:lol: :D
Tez mnie czeka podobny przestoj :mrgreen: Narazie stan licznika:0,czas 2 tygodznie :P
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

Heh, te gity tak już mają 8)

Mojego mam od półtora roku, za zainwestowaą kasę kupiłbym już alfę 156 w fullbajerze (ech takie marzenie sprzed lat). Budżet się skończył, końca prac nie widać, a i tak niedługo nie będzie części której nie wymieniałem... Kolega ostatnio kupił za ok 5 tys. PLN GTI, na dzień dobry włożył 3 tys., a i tak doszedł do wniosku, że mój idzie lepiej (czym bardzo poprawił mi humor, bo myślałem, że mój motor to kompletna padaka). Więc spokojnie i powolutku, a mina bujaki z BMW czy innego niemca wszystko Ci wynagrodzi :D

U mnie też mryga STOP i ciśnienie oleju po rozgrzaniu minimalne, ale przestałem na to zwracać uwagę bo auto śmiga tak już rok. Też pewnie wałek bo powyżej 5 tys. obr./min. wyraźnie słabnie.

Jeśli to w czymś pomoże mam foto silnika XU9JAZ, głównie od dołu robione z kanału. Mogę jutro podesłać na maila.

Powodzenia
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

mi pisze:
Nero pisze:Auto mam juz 11miesiecy a w sumie przejechalem nim jakies 650km
Bez urazy, ale w dupie byłeś, gówno widziałeś, nie wiesz co to znaczy mieć totalnie dość...
- który masz silnik?
- ilenaście tysięcy złotych wydałeś?
- iledziesiąt razy słyszałeś "za jakieś 2 tygodnie"?
- ile wyścigów przegrałeś jadąc ciulatym samochodem zastępczym?
Zapewniam, że są na forum ludzie, którzy wiedzą co to mieć dosyć... Jeśli masz doła i załamkę to podbij do kogoś, kto ma sprawnego gtika w pobliżu (ma ktokolwiek? 8)7 ), niech Cię przewiezie, odzyskasz wiarę i dostrzeżesz światełko w tunelu...
- silnik drugi
- nie licze ile kasy wtopilem w to bagno bo jakbym podliczyl to pewnie cisnienie by mi sie podnioslo a nie lubie sie cisnieniowac
- ja juz nie slysze ze "za jakies 2 tyg" tylko "wez go sprzedaj"
- ostatnio myslalem ze krew mnie zaleje jak nie moglem dogonic kumpla ktory smiga polowka z lat 80 z silnikiem 1.3

A tak na marginesie to nie bylem w dupie i nie widzialem gowna bo mam lepsze zajecie, po za tym nie powiedzialem badz nie napisalem ze nie ma ludzi ktorzy maja badz mieli jeszcze gorzej, wiec nie wkladaj mi slow w usta ktorych nie wypowiedzialem i nie mam zamiaru tego zrobic...
Znajomy ma niedaleko mnie gita takiego jak ja ale niestety jeszcze sam nie moze go tak zrobic by smigal jak prawdziwy git chyba z braku czasu...

Po za tym musze skoczyc do kogos by ustawil mi zawory a co najlepsze nikt nie chce tego zrobic heh...

d_ARC

Z mila checia poprosze te fotki inquisition@wp.pl
Moze poszukam jakiegos walka i sprobuje zalozyc, wtedy zobacze jakie beda efekty... Z tego co pamietam to strasznie nisko mialem juz odciecie zaplony bo cos okolo 5400-5600obr/min :?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

No to albo obrotomierz, albo cewka, albo komputer ci nawala.

No ale faktycznie -mnie irytuje, ze do 150 ide tak samo jak robiona przez irmschera MV6 (wyhamowane 244PS), wiec jakby mnie zrobilo polo, to bym go chyba pocial na zyletki.
Archer
Junior
Posty: 300
Rejestracja: 14 cze śr, 2006 4:41 pm
Posiadany PUG: 205 XS 1,4 TU3M, 205 Mutato (automato-manualo-berlingo-306-405tka)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: rawa vs wawa

Post autor: Archer »

Witam panowie ...
JAk tak czytam to włos staje dęba chociaż wiem że dobrego GTI ze świeca szukać. NA dodatek gość z forum ( jużnie pamietam jaki nick) od którego kupowałem śruby do alusów, stwierdził że niema już dobrych GTI a chyba wie o mówi bo miał już ich ponad 20:(
i jak tak czytam to wychdzi że sporo kasy trzba włożyć w to cacko a i tak efekty moga być liche...
Kurde a ja im częściej wkręcam swojego XSa powyżej 4 tysięcy to chce GTI bo skoro moje cywilne 1.4 tak rwie ( na początku jak go kupiłem to musiałem otrożnie wciskać jedynke bo rwał mi asfalt no może nie aż tak ale sami wieceie jak to tak przyjemnie wyrywa ) to co robi GTI
A tu same problemy z Gitkami :(:(
Awatar użytkownika
woocash
Peugeot 205 Master
Posty: 4588
Rejestracja: 10 lut czw, 2005 1:56 pm
Posiadany PUG: 205 ph1 1984 GR
Numer Gadu-gadu: 9752783
Lokalizacja: Katowice

Post autor: woocash »

u nas w Katowicach (a włąściciwie na śląsku i zagłębiu) to.. 205 GTI się zmitologizowało, każdy ma, ale nie może przyjechać na zlot :)
Najaktywniejszy w dziale: Stare forum techniczne
[ Posty: 1090 / 34.03% Twoich postów ]
Awatar użytkownika
d_ARC
Uzalezniony
Posty: 887
Rejestracja: 22 mar śr, 2006 7:44 pm
Posiadany PUG: Rallye16 - powoli, ale do przodu :)
Numer Gadu-gadu: 2897169
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: d_ARC »

Bo jeśli poczujesz co potrafi GTI, to chcesz to wykorzystać :twisted: A jak przed tobą korzysta tak kilku właścicieli, to i leciwe auto się poddaje.

Inna sprawa, że wielu forumowiczów korzysta z gitów wyczynowo i usprawnia fabrykę. Wiem z obserwacji i doświadczeń rajdowców amatorów, że większość rajdówek duuuuużo czasu spędza w garażu. Pytanie nie czy, ale kiedy i jak często się psują, a jak nie to zawsze jeszcze można coś w nich poprawić :) Cóż, adrenalina to kosztowne uzależnienie 8)
Awatar użytkownika
przemo
Junior
Posty: 365
Rejestracja: 09 cze pn, 2003 12:22 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Poznań

Post autor: przemo »

d_ARC pisze:Cóż, adrenalina to kosztowne uzależnienie 8)
Wychodzi na to,że jak dobrze zakręcisz z firma farmakologiczną to taniej w ampułkach załatwisz...:) a tak serio to gratuluje wszystkim uporu w dążeniu do "doskonałości"
205 1.9 D - kupa dymu i smrodu ale pedzi do przodu ;P
p.s. nie drażnij lwa
http://www.przemo.205.pl
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

Czasem mam totalnie dosc tego autka ale jak pomysle i czasu, pracy, kasy i serca w nie wlozylem to az zal mi sie z nim rozstawac bo czlowiek chcialbym posmigac sprytnym i predkim autkiem jakie jest wlasnie 205 GTI... Wiec nic innego mi nie pozostalo jak szukanie i szukanie...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mi
Maniak
Posty: 1017
Rejestracja: 28 lut pn, 2005 6:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: bytom

Post autor: mi »

dyć Ci mówię - znajdź jakiegoś jeżdącego gtika w pobliżu (życzę powodzenia - u mnie jeżdżą najwyżej 1.4 8)7 ), niech ktoś Cię przewiezie - zawsze działa i przywraca nadzieję i wolę walki :mrgreen:
Awatar użytkownika
HDi
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 17 sie czw, 2006 5:38 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: HDi »

pojeździj rok turbodieslem to zobaczysz jak pokochasz GTi :)

ps/ ja czekam jeszcze tydzień :) może :)
205 Rallye Ex.. peryment
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

u nas w Katowicach (a włąściciwie na śląsku i zagłębiu) to..
:mrgreen: :mrgreen:
u nas w Katowicach (a włąściciwie na śląsku i zagłębiu) to.. 205 GTI się zmitologizowało, każdy ma, ale nie może przyjechać na zlot
że jak? przecież wszyscy się zjawiamy zawsze na zlotach :mrgreen: :P
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
ODPOWIEDZ