świece nie grzeją

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Radoskoor
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź ndz, 2007 4:34 am
Posiadany PUG: xad 1,7 d multivan
Numer Gadu-gadu: 8867733

świece nie grzeją

Post autor: Radoskoor »

mam problem przy odpalaniu mojego diesla nie świeci kontrolka świec żarowych od paru dni i ciezko odpala jak by nie grzaly wogole i do tego wyciek ropy przy jednym z wtryskow czy to moglo spowodowac jakies zwarcie przy zasilaniu swiec ? przy wtrysku po prawej stronie gdzie konczy sie doplyw oleju napedowego byla taka zatyczka gumowa ktora mi sie urwala zastapilem ją zapalka i to chyba tam cieknie czym to zastapic lub gdzie kupic bylo dobrze ale wiedzialem ze to rozwiazanie czasowe nie wiem co z Tym zrobic zapewne to doprowadzilo do tego zwarcia na swiecach

pomalu trace sily na tego puga ktos wogole nie dbal o niego :(( czy Wy tez tak walczycie o swoje 205-tki zeby wogole żyły ? :(
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: świece nie grzeją

Post autor: TO-MI »

tą zapałką to chyba koniec przelewu od wtrysków zatkałeś to sie nie dziw że przecieka :wink:
co do świec to albo ci jakiś bezpiecznik padł albo cały ten "sterownik" od grzania świec
bo myśle że świece sprawdziłeś :)
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: świece nie grzeją

Post autor: Paweł »

Ja założyłem kawałek gumowego wężyka takiego jak pomiędzy wtryskami i zaślepiłem sporym nitem. A co do problemu ze świecami to sprawdź czy przekaźnik włącza świece (u mnie to jest niebieska skrzyneczka przykręcona po prawej stronie w komorze silnika). Czasem coś tam nie styka i właśnie wtedy nie świeci się kontrolka grzania świec. Jak stuknę to znów działa.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: świece nie grzeją

Post autor: domel »

Dokładnie.
Sprawdź taką niebieską skrzynkę w komorze ( u mnie jest taka) po stronie kierowcy gdzieś przykręcona.
Może przekaźnik padł, który gdzieś tam jest.
Najpierw przeczyść wszystko papierem, i nasmaruj wazelinką/WD40 itp bo mogło zaśniedzieć i nie ma wogóle styku.
Jak masz jakiś miernik można sprawdzić czy np. na świecach pojawia sie napięcie.
Lub wyciągasz przekaźnik i sprawdzasz dziada.
Tzn. miernikiem sprawdzasz na których pinach jest cewka.
Na cewkę podajesz ok 12V DC. Powinno zrobić takie "cyk" :D.
Jak zrobi to przekaźnik OK i szukaj dalej.

A zatyczkę to znajdź lepszą niż zapałkę :).
Zrób np. z kawałka silikonu lub odcinek 1-2cm odpowiedniego wężyka zaślepiasz silikonem silnikowym o ile oczywiście nigdzie nie kupisz jakiej zatyczki.
Radoskoor
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 14 paź ndz, 2007 4:34 am
Posiadany PUG: xad 1,7 d multivan
Numer Gadu-gadu: 8867733

Re: świece nie grzeją

Post autor: Radoskoor »

dzieki musialem przeczyscic przekaznik bo zasniedzial
ODPOWIEDZ