sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
maJkeL

Post autor: maJkeL »

no nie wiem u mnie napewno bez wyjecia skrzyni to nie zrobisz nic,myslalem ze u Adidja w silniku tez trzeba wyjmowac :| :| :| :(

sorry za wprowadzenie w blad, sugerowalem sie moim typem silnika
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

:lol: to sie troszke uspokoilem :arrow: wuasie bylem u goscia i regenaracja tarczy (obicie) plus lozysko to koszt 75 zloty takze fart ale nie jest tak tragicznie a skoro sprzegielko mozna latwo wymienic to kumpel tez sobie poradzi szybciutko :D :D martwi mnie tylko sprawa docisku ale podobno w pugach wytrzymuje on bardzo wielkie przebiegi i nie jest konieczna szybka jego wymiana :lol:
peugeot 205 a zarazem audi B3
mlody8505
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut pt, 2009 8:17 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1,1 KAT

Re: sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Post autor: mlody8505 »

Witam Mam problem z moim pugiem 205 1.1 z 92r silnik TU z monowtryskiem Chcialbym wymienic sprzeglo bylem u mechanika i wlasnie powiedzial ze docisk walnol no i musze kpl wymienic.
Jak sie dowiedzialem komplet mozna miec juz od 235zl (firmy luk sprzedawca zapewnial ze dobrej firmy)
I o to moje pytanie Czy dam rade sam wymienic sprzeglo troche liznelem mechaniki
Chcialbym od was opis jakie klucze jakie wyciskarki o lozysk zebym mogl kupic i zrobic w sobote
Acha mechanik powiedzial 500zl za wymiane a jak czytam to nie jest tak trudno wyciagarke mam haki i silnik moge podwiesic ale chcialbym opis jak co i jak Pliss sprawa gardlowa bo jest maj mam w rodzinie komunie i urodziny chrzesnicy 10 maja :( Mam nadzieje ze pomozecie jeszcze dzis
Wielkie dzieki super stronka _O_
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Post autor: moralez »

Jesli czytales o wymianie sprzegla w ksiaze, to w sumie juz wszystko wiesz. Jesli nie to koniecznie przeczytaj.
Zadnych specjalnych kluczy nie potrzeba do wymiany sprzegla.
Tuleja centrujaca tarcze sprzegla przy dokrecaniu docisku powinna byc w komplecie ze sprzeglem.
Luk to niezla firma.
mlody8505
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut pt, 2009 8:17 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1,1 KAT

Re: sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Post autor: mlody8505 »

moralez mam tylko ksiazke wersje elektroniczna "Sam Naprawiam Peugeot 205" i jak ja przejrzalem to tam ledwo kumam ale moze cos zrobie.
Gorzej bedzie jak cos jeszcze bedzie zrypane bo biegi np 1 wbijam tylko przy wylaczonym silniku tak jak wsteczny i juz po kolei kazdy bieg sie sypie W sensie ciezko wchodzi i sprzeglo sie slizga przy wiekszym dodaniu gazu.
Jakby co to w sobote bede pisac bo moze sie zdecyduje
Dzieki _O_
mlody8505
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut pt, 2009 8:17 pm
Posiadany PUG: Peugeot 205 1,1 KAT

Re: sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Post autor: mlody8505 »

jednak jade we wtorek do mechanika niestety 500 zl strace no ale mam nadzieje ze dluzej niz rok pojezdze
Jeszcze raz dzieki za pomoc
ODPOWIEDZ