swap diesla na...

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
carmen30

swap diesla na...

Post autor: carmen30 »

Witam wszystkich jestem nowa na waszym forum i mam nadzieję że mi pomożecie.
Przez 5 lat jeździłam pięknym CTI ale autobus we mnie wjechał i autko poszło na żyletki.
A że mam sentyment do 205 to kupiłam diesla 1.8. Po roku jazdy wyszło że mam uszczelkę pod głowicą do wymiany, przy okazji pasuje ją splanować, ojciec powiedział że pasuje wymienić rozrząd bo przez 10 lat nie ruszany, do wymiany również końcówki wtrysków (ale nie jest jeszcze najgorzej) więc trochę się już nazbierało.

Zastanawiam się czy nie lepiej kupić jakiś silnik benzynowy i zamienić. Wystarczyłby mi 1.4 ale to jest TU a ja potrzebuje XU.
Czy silnik 1.9 diesel (ma 90 KM) z peugeota 306 podchodzi do 205? Bo z tego co się orientuję to w 306 kolektor jest montowany jakoś z przodu ( poprawcie mnie jeśli się mylę).
Czy jest jakiś problem z półośkami, czy skrzynia biegów podejdzie z 205 lub 405 bo taką też mam po remoncie i jak z podłączeniem obrotomierza bo w moim pugu jest zegarek czyli muszę kupić również licznik.

Proszę o wypowiedzi
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: swap diesla na...

Post autor: moralez »

silnik podejdzie
skrzynia podejdzie
poloski musza byc z 205

podlaczenie obrotomierza bylo juz opisywane uzyj opcji szukaj.
carmen30

Re: swap diesla na...

Post autor: carmen30 »

A jak z zawieszeniem zostaje z 205?
Kolektor do wymiany?
Rozumiem że wodziki ze skrzyni zostają.
A jak z osprzętem silnika (pompa, alternator, rozrusznik, wtryski i cała reszta) czy podejdzie z mojego puga :?:
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: swap diesla na...

Post autor: palpio »

Ten silniczek 90 KM z 306 jest chyba na turbince wiec jak przekładać to wszystko łącznie ze skrzynią
Zawias mógłby zostać ale po chwili może okazać się za słaby i trzeba by było założyć z GTI lub GTD
Co do wodzików wszystko zależy jaki masz lewarek z wstecznym do przodu czy do tyłu
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: swap diesla na...

Post autor: moralez »

palpio pisze: Co do wodzików wszystko zależy jaki masz lewarek z wstecznym do przodu czy do tyłu
a to psikus bo ja zmienialem skrzynie z be1 na be3 i nie zmienialem wodzikow, lewarka a biegi wchodza. 8)
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: swap diesla na...

Post autor: TO-MI »

moralez pisze:
palpio pisze: Co do wodzików wszystko zależy jaki masz lewarek z wstecznym do przodu czy do tyłu
a to psikus bo ja zmienialem skrzynie z be1 na be3 i nie zmienialem wodzikow, lewarka a biegi wchodza. 8)
moge potwierdzić :Y
tylko linka pod maską dynda bo nie chce Mi sie wyciągnąć :lol:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
carmen30

Re: swap diesla na...

Post autor: carmen30 »

Wielkie dzięki chłopaki macie u mnie piwo. Tak rzeczywiście silnik na turbince ktoś wprowadził mnie w błąd.
Chyba sprzedam swego puga i rozejrzę się za jakimś GTI lu XS z mocniejszym silnikiem. Jak myślicie za 4 tysie coś fajnego kupie :?: Bo koledzy namawiają mnie na 306 S16 ale wiecie 205 to jest to 8)7
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: swap diesla na...

Post autor: moralez »

za 4 tys spokojnie kupisz 205 kwestia w jakim stanie 8)7

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6509565
ktos opisywal jego stan w temacie ogloszenia z netu, ale niestety nie pamietam opini.
xs z silnikiem 1,6 90 koni zmieniasz glowice i wtrysk i masz 115 8)
mateon
Uzalezniony
Posty: 996
Rejestracja: 06 lut śr, 2008 12:12 am
Posiadany PUG: 205
Numer Gadu-gadu: 464582
Lokalizacja: Piaseczno

Re: swap diesla na...

Post autor: mateon »

ja miałem nie przyjemność zobaczyc go na żywo i powiem krótko poraszka,ale garb piekny :) szybciej zgnije niż ktos go kupi za to cene
placebo

Re: swap diesla na...

Post autor: placebo »

Odświeżę nie co temat swapowania diesla gdyż, nie długo będzie mnie to dotyczyło. Otóż plan jest następujący kupno motorowni i skrzyni z 405 (1.9 90km jest taka 205 aktualnie na allegro za 3.5k), remont owej jednostki jeżeli będzie potrzeba. Kupno budy z zamierzeniem malowania i ew. prac blacharskich.

Teraz pytanie czy silnik 405 np. taki http://allegro.pl/silnik-peugeot-405-1- ... 27725.html będzie pasował plug and play do budy na mocowania? Półośki zostana z 205 (1.8 lub 1.9d co tam sie trafi). Czy natrafie na jakieś inne przeszkody oprócz elektryki?
Czy wychodziły różne typy tych klekotów w 405 i mogę kupić nie właściwy? Przerabiałem temat w aktualnym samochodzie, astrze isuzu i po kupnie motoru okazało się, że pochodzi on z auta o 2 lata młodszego i są inne systemy elektryki do świec żarowych.
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi, a jak gdzieś jest to już rozpisane to proszę bić i stawiam piwko :)
ODPOWIEDZ