Schemat elektryczny 1,8TD

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Schemat elektryczny 1,8TD

Post autor: kcysiek »

Poszukuję schematu elektrycznego do 1,8TD (ewentualnie 1,8D), w książce "Sam naprawiam" którą pobrałem, skany są bardzo niewyraźne i nie mogę odczytać numerów i oznaczeń przewodów i wiązek.

Mój problem polega na tym, że nie kręci mi rozrusznik. Świece grzeją, ale po przekręceniu kluczyka w pozycję '3' rozrusznik nie rusza. Przerwę znalazłem, jest gdzieś pomiędzy dwoma przekaźnikami, między tym który wyłącza prąd w momencie przekręcenia w pozycję '3' a przekaźnikiem włączającym rozrusznik. Kiedy ręcznie załączę stycznik przekaźnika od rozrusznika, silnik odpala bez problemu. Może ktoś wie, który przewód (jakiego koloru) jest za to odpowiedzialny i w którym miejscu i w której wtyczce się znajduje. Dodam, że ten przekaźnik od rozrusznika mam w komorze silnika, próbowałem prześledzić ten kabelek ale ginie mi gdzieś w osłonkach.
Wydaje mi się, że ktoś kto zdemontował immobilizer trochę mało fachowo to zrobił i jakiś kabelek nie łączy.
Byłbym wdzięczny za porady, dobrze by było, gdyby ktoś mi podesłał schemat elektryczny z diesla ewentualnie coś mi podpowie w tym temacie.
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: Schemat elektryczny 1,8TD

Post autor: Kamkiler »

ze stacyjki impuls idzie do przekaźnika świec żarowych a później bezpośrednio do kabla sygnałowego rozrusznika . W przypadku immo szukaj przyczyny w instalacji odcięcia .... kabel po kablu .
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
ODPOWIEDZ