Peugeot 205 1,7 TD silnik A8B Licze na Wasza pomoc.

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
dress32
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 20 paź sob, 2007 7:16 pm
Posiadany PUG: 1,9 D
Lokalizacja: Mielec

Peugeot 205 1,7 TD silnik A8B Licze na Wasza pomoc.

Post autor: dress32 »

bez tytułu.JPG
Witam, posiadam taki silnik i chce go przełożyć do swojej 205. Jednak nie jestem pewny co do jego stanu,odpala od strzała,nawet nie kopci ale osiągi nie porażają. V max to tylko około 135 km/h a i przyspieszenie nie lepsze niż 1,9 D . I tu moje pytanie czy można jakoś wstępnie sprawdzić turbinę czy pracuje i jak sprawdzić czy pompa wtryskowa podaje dodatkowa dawkę paliwa do turbo oraz jakie ciśnienie otwarcia powinny mieć wtryskiwacze. Szukam tez informacji o tym silniku, naprawie , obsłudze i itp. Pozdrawiam i liczę na Wasza pomoc.
Awatar użytkownika
bananowiec
Uzalezniony
Posty: 610
Rejestracja: 02 kwie śr, 2008 10:36 pm
Posiadany PUG: 205 CTI TURBOGNÓJ , 205 1.8 dturbo forever
Numer Gadu-gadu: 4940298
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Peugeot 205 1,7 TD silnik A8B Licze na Wasza pomoc.

Post autor: bananowiec »

Zacznij od podstawowych spraw, czyli filtry paliwa i powietrza.
Sprawdź luzy zaworowe, dla ssącego 0,15 dla wydechowego 0,30.
Kąt ustawienia pompy wtryskowej najlepiej niech to zrobi fachowiec z pomocą stroboskopu.
Czy turbina pracuje, to wyczujesz podczas przyśpieszania, zdecydowanie czuć moment kiedy zaczyna ładować, ale przeważnie jest to odczuwalne od 2000-2500 obrotów.
Sterowanie boosterem na pompie wtryskowej odbywa się za pomocą przewodu podciśnieniowego z kolektora dolotowego, łatwo można to odnaleźć na pompie i spróbować regulować booster samemu śrubą ustawczą.
Ciśnienie otwarcia wtryskiwacza Lucas RDN 12SDC to 140 bar.
Jakby co mam książkę serwisową do Turbodiesla i diesla w PDF tyle, że po francusku jak podasz maila na PW to podeślę Ci.
ODPOWIEDZ