Problem z paleniem

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Problem z paleniem

Post autor: b182 »

WItam
Wczoraj przekładałem silnik w swoim pugu. Niestyty cos musi byc popiepszone bo:
-Auto nie ma wolnych obrotów(czasem sa )
-bardzo trudno go zapalic
-jak zapali to ma czasem wolne obroty 200obr/min (takie małe)
- nie idzie go wogule wkrecic na obroty brak reakcji na gaz
- jak sie uda go wkrecic to chdzi pieknie ale musi miec pow 2.5tys obr.
-nieraz chwile tak pochodzi i w pewnym momencie gaśnie chociaz trzymam mu gaz.
Objawy dokładnie te same na gazie i na benzynie. Pomimo krecenia aparatem zapłonowym niewiele sie zmienia(praktycznie nic)
Niewiem co to moze byc pomóżcie bo mam silnik po remoncie a nie moge sie nim cieszyć:/
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
Jaca1984
Junior
Posty: 121
Rejestracja: 10 cze sob, 2006 7:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Jaca1984 »

ja bym podpiął lampę stroboskopową i zobaczył czy się impulsy nie tracą (co się dzieje jak chodzi pow 2500,poniżej i przy zapalaniu) wtedy chociaż będziesz wiedział czy to coś z układem zapłonowym, ale raczej tak bo masz takie same objawy na gazie i benzynie... powodzeniaw szukaniu :roll:
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

Wydaje sie ze to wina własnie zapłonu. Pewnie aparat jest spiepszony. Dzisiaj założe swój stary (w 105 km miałem aparat z kopółką przykrecana, a taki nie powinien być a chodziło to więc moze bedzie działał z tym silnikiem). Jesli nie to to co? Moduł?

Dodano po 7 godzinach 10 minutach:

Wyeliminowałem juz raczej aparat zapłonowy bo objawy na obydwu te same, kable tez dałem stare i to samo, moduł zapłonowy nic nie zmienił, cewka również. Kur... juz mi sie pomysły skończyły, 2 dni dłubie przy tym i nie moge z nim dojsc do ładu. no chyba ze to wina czujnika położenia przepustnicy??ale niewiem czy ma on wpływ na sterowanie zapłonem czy tylko wtryskami??bo jesli tylko wtryskami to niepowinno sie nic złego dziac przynajmniej na gazie. A jesli teruje on tez zapłonem to moga byc i na gazie jajca

Kur.. sam sobie odpowiadam na pytania. Nikt nie ma pomysłu?
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Post autor: TO-MI »

to nie czujnik przepustnicy on jest od wtrysków
świece zapłonowe masz oki może powykręcaj i zobacz czy iskre dają za każdym razem
taki mi teraz tylko pomysł przyszedł bo dużo już wymieniłeś a objawy masz takie same na benie i LPG więc to musi być coś z zapłonem i iskrą
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

swiece założyłem ze starego silnika i na nich dobrze chodził. były w miare nowe moze 3000 tys km przejechane ale nie było z nimi problemu. Kurcze moze gdzies jakies przebicie jest lub zwarcie??tyle ze nie było tego na starym silniku. Dzisiaj wogule go nie mogłem zapalic jakby iskry nie było. Jutro idzie do jakiegos mechanika pier....juz sie nie bede sam z tym meczył.
Pug sprzedany
DAREK1223
Junior
Posty: 137
Rejestracja: 18 sie śr, 2004 12:17 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wiśniowa

Post autor: DAREK1223 »

to mam Ci przynieśc ten komputer na wtorek??? Powiem Ci tak ze do samej wymiany silnika autko chodziło bez zarzutów, aparat była sprawny świece które w nim miałeś to nie wim w jaki mstanie były ale kiedyś kupowałem briski 9do gazu) i były ok miałymały przebieg. Poza tym takie objawy o których piszesz są bardzo dziwne. może masz źle ustawiony rozrząd... ale to nie możliwe bo mechanik się nie myli przy takich sprawach
http://www.darek1223.205.pl zdjecia opis hehe trzeba usprawnic furke :)
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Post autor: Banita »

napewno przestawienie o zabek nie spowodowaloby takiego efektu
Awatar użytkownika
Dżon Dobra Nadzieja
Uzalezniony
Posty: 995
Rejestracja: 11 paź pn, 2004 1:15 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Dżon Dobra Nadzieja »

mechanik się nie myli przy takich sprawach
jak to ktoś przed chwilą na forum napisał: "kazdy sie myli i taka jest prawda"
;)

b182, możliwe że szukamy tego samego, mój pug też się czasami podobnie zachowuje...
Obrazek  Obrazek


Jestem fanem! Szukalem klubu p205 i go znalazlem 8)7
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

no nawet nie mowcie ze mechanior zle ustawił rozrzad :/ W sumie tez o tym myslałem bo słyszałem ze sa 2 rózenrodzaje pasków 113 zębów i jeszcze jakis jeden. Ale raczej to nie to ba jak pisałem auto pow 3 tys normalnie pali na wszystkie gary i wystarczy lekki ruch przepustnica a nagle gasnie na benzynie. Na gazie moze nie gasnie ale nie ma ciula zeby chodził ponizej 3 tys obr. A nawet jak sie nim jedzie i daje gazu to czasem szarpie. Juz 2 razy mi strzelił w kolektor. Dobrze ze załozone mam zabezpieczenie przepływki i nic sie nie stało. Rece juz mi opadaja:(

Dodano po 1 minutach:

Aha darek przynie kompa jak dasz rade ale wydaje mi sie ze to nie jego wina. Przeciez wszystko chulało jak nalezy przed przekładką.

Dodano po 3 minutach:
Banita pisze:napewno przestawienie o zabek nie spowodowaloby takiego efektu
Moze sie pomylił o 2 ale wtedy raczej było by po zaworach. Moze jednak o 1 zabek??
Pug sprzedany
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

b 182 mam ten sam problem, sam niedawno przekladalem silnik i mam te same efekty co ty, zadnych reakcji na aparacie zaplonowym, przepustnicy oraz przeplywomierzu tylko u mnie jeszcze zawala swiece na czwartym cylindrze i tez mi juz rece opadaja...
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

NO to pieknie. co do chu... moze być?? No przeciez silnik taki sam i wszystko podpiete. Daje dzisiaj auto do mechanika niech sie oni meczą.
Pug sprzedany
Awatar użytkownika
Jaca1984
Junior
Posty: 121
Rejestracja: 10 cze sob, 2006 7:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mikołów
Kontakt:

Post autor: Jaca1984 »

b182 pisze:...jakby iskry nie było. Jutro idzie do jakiegos mechanika pier....juz sie nie bede sam z tym meczył.
Ciężko zdiagnozować awarię nie mając odpowiednich narzędzi.. sam pożyczałem ostatnio lampe strb. bo mi coś nie pałil na wszystkie cylindry i nie wiedziałem na które. Niestety bez lampy i jakiegoś najprostrzego oscyloskopu cięzko coś powiedzieć. :(
a masz dobrą masę na silniku ? może podłączyć głowicę do masy osobnym kablem?
:roll:
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

A musi być masa na silniku? Przeciez do skrzyni jest a skrzynia połączona ze silnikiem. Auto już u mechanika mam nadzieje ze on coś z tym zrobi.
Pug sprzedany
Nero
Nowicjusz
Posty: 70
Rejestracja: 02 cze pt, 2006 8:46 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: Nero »

No ja ze swoim jeszcze sie troche sam pomecze ale juz wczoraj rozmawialem z kumplem i mowil ze ma jakiego pracownika u siebie w warsztacie ktory sam kiedys smigal 205-tka i ogarnia ten temat... Wiec chyba prace remontowe ode mnie z garazu przeniosa sie do warsztatu...
b182
Uzalezniony
Posty: 689
Rejestracja: 09 cze czw, 2005 10:40 pm
Posiadany PUG: NJE MAM JUSZ PEŻOTA
Numer Gadu-gadu: 6262732
Lokalizacja: Gorlice i okolice :)
Kontakt:

Post autor: b182 »

autko już chodzi. :D Mechanik nie powiedział co było ale sie tylko głupio usmiechnoł. Chciałbym Ci pomdy Nero ale sam niewiem co bylo nie tak. Narayie wzwaliem reduktor z dolotu i bede smigal na benie ciekawe jak dlugo= :) Przeplywomierz wyczyszczony wiec pewnie bedzie duzo mniej palil.
Pug sprzedany
ODPOWIEDZ