sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

sprzeglo pytanko >> pilna sprawa

Post autor: adidj »

mam wazne pytanie do fachowcow ...czy sprzeglo od juniora poj 954 cm3 bedzie pasowalo do mojego puga >>85 rok 1124 cm3 benzyna gaznik lezący silnik na jednym oleju ze skrzynią i wuasnie jaki ja mam w koncu silnik ? jakie jest jego oznaczenie (prosze zidentyfikujcie go
prosze o konkretną odpowiedz (hehehe) bo znając zycie wszyscy sie rozpiszą i w koncu niczego sie nie dowiem :D :D
pilna sprawa
peugeot 205 a zarazem audi B3
Awatar użytkownika
cheatoss
Maniak
Posty: 1656
Rejestracja: 24 maja pn, 2004 1:52 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cheatoss »

jaki masz silnik sprawdze w ksiazce od pugow bo mam w autku ktore stoi tydzien juz na warsztacie =]

jaki rocznik tego juniora?

masz to sprzeglo na oku, czy juz je wciagnales? jak masz je pod reka to podaj mi firme i numer identyfikacyjny, oblukam w ojca programach.. jest mechanikiem.. zapytalbym go ale jeszcze jedno pytanie traktujace o pugach to mnie z chaty wywali :P
ObrazekObrazekObrazek

sprzedany :(
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

85 rok 1124 cm3 benzyna gaznik lezący silnik na jednym oleju ze skrzynią i to jest xl a sprzeglo mam do kupienia ale jest od juniora i wuasnie nie wiem czy bedzie pasowalo a to link do tego sprzegla
http://moto.allegro.pl/show_item.php?it ... s%C5%82any.
peugeot 205 a zarazem audi B3
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

no i dalej nie wiem jaki mam silnik (czy to TU ? czy jakis tam inny ?) pomocy kto mi powie co mam pod maską :?: :?: :?:
peugeot 205 a zarazem audi B3
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Jak lezacy, na jednym oleju ze skrzynia to napewno nie TU.
Twoj silnik to XW7, 50 KM.
Był - 1.8 D, 60 KM/4600 obr./min., 110 Nm/2600 obr./min. - masakrator :twisted:

Jest - VW ;)
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

czy to pewna informacjaze to XW7 ? bo jakos kiedys slyszalem ze ma 55 km no i nawet na glownej stronie sa takie dane odnosnie mocy

1124cc Benzyna
1983 do 1996.
55KM (gaźnik) albo 60KM (wtrysk).
4 biegowa skrzynia biegów., Napęd na przednią oś..
142,4 km/h 17 secs 0-100.
GL albo GR 5-drz
XL albo XR 3-drz
Wiele edycji specjalnych : Style, Look, Trio (3-drz), Junior, Zest & Mardi Gras.
peugeot 205 a zarazem audi B3
Awatar użytkownika
samer
Uzalezniony
Posty: 741
Rejestracja: 07 cze sob, 2003 5:00 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: samer »

adidj napewno masz XW7

Lezacy silnik na jednogardzielowym gazniku,o max mocy 50KM przy 4800obr/min i 84NM przy 2800obr/min. Stopien sprezania 9,7 do 1. Skrzynia 4 lub 5 biegow. Produkowane od 1983 do 19873 lub 5 dzwiowe na 13 calowych kolach o szerokosci gumy 145. Waga 765kg

Zalezy jaki to Junior, jesli ten stary , czyli 83-87 moze pasowac bo tez mialy lezacy silnik. Te 88 i wiecej juz sa TU , raczej nie powinny pasowac.
Awatar użytkownika
Ninja
Uzalezniony
Posty: 640
Rejestracja: 11 gru czw, 2003 6:42 pm
Posiadany PUG: '90 1.8 XLD (był)
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Ząbki k. W-wy

Post autor: Ninja »

Jezeli masz silnik pochylony i ma on wspolne smarowanie ze skrzynia to na 100% XW7. 55 KM mial TU1 z gaznikiem, a 60 KM mial TU1M na Mono-Jetronicu.
Ale jezeli silnik jest "polozony" do tylu to nie moze byc TU. Na bank XW.

A jak masz walek rozrzadu napedzany? Lancuchem?

A, i jeszcze w ksiazce Etzolda doczytalem ze silniki TU byly produkowane od '88 (gaznik) i od '89 (wtrysk) roku.

Wiec jezeli Twoj jest z '85, no to jest XW7.
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

niestety nie wiem jak jest z tym wałkiem (czy łancuchem) silnik fakt jest polozony do tyłu>>> a z tylu na klapie mam wersje xl (od juniora chcialem tylko sprzeglo kupic ale gosc wyslal mi meila ze nie pasuje ) czyli raczej tak jak mowicie pewnie to wersja silniczka XW7 (i do takiego musze kupowac czesci )
:D :D DZIEKI :D :D
peugeot 205 a zarazem audi B3
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

mam wazne pytanie a nie ma sensu pisac nowego tematu .....czy jest jakis wielki problem z wymianą sprzegla w pugu ?? slyszalem ze trzeba miec jakis specjalny sciągacz do lozyska (czy poprostu ktos mnie nastraszył ?)
peugeot 205 a zarazem audi B3
maJkeL

Post autor: maJkeL »

ja wyciągałem wczoraj skrzynie i wymieniałem sprzęgło i docisk i nie ma najmniejszego problemu,kupiłem sobie tylko dobrego torxa do odkrecenia docisku i bez problemu:)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

a wuasnie czy aby wymienic sprzeglo trzeba wyciągac skrzynie ?? bo jak patrze z gory na silnik to ta pokrywa od sprzegla jest calkiem ladnie widoczna (no i mam zagadke ) wyjmowac ? czy da sie to jakos tak inaczej zrobic ??
peugeot 205 a zarazem audi B3
maJkeL

Post autor: maJkeL »

nie no wyjąc skrzynie to trzeba obowiązkowo, u mnie to musiałem niezle narozkręcac zeby to wyciągnąc,oba wachacze,połosie,podwiesic silnik itd.nie wspominając o jakis tam drobnych przewodach czy innych duperelach. :D :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
adidj
Junior
Posty: 354
Rejestracja: 05 lut czw, 2004 11:37 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: sopot
Kontakt:

Post autor: adidj »

o ja pierdziele to jest troszke roboty a ja mam mechanika wolnego tylko na 5 godzin bo pozniej musi isc do pracy do siebie ( czy sie wyrobi ?) :( :( :( :(
peugeot 205 a zarazem audi B3
Awatar użytkownika
Piweł
Junior
Posty: 424
Rejestracja: 03 lip czw, 2003 4:21 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Piweł »

maJkeL pisze:nie no wyjąc skrzynie to trzeba obowiązkowo, u mnie to musiałem niezle narozkręcac zeby to wyciągnąc,oba wachacze,połosie,podwiesic silnik itd.nie wspominając o jakis tam drobnych przewodach czy innych duperelach.
maJkeL, nie obraź się, ale pierdzielisz głupoty :wink: . W silnikach zblokowanych ze skrzynią (na jednym oleju) na pewno nie trzeba wyjmować skrzyni żeby zmienić sprzęgło. Zdejmuje się właśnie wszystko od strony pokrywy sprzęgła. Nie wiem dokładnie ile tam trzeba rozebrać (nigdy mnie ten patent nie interesował), ale skrzynia zostaje w samochodzie.

Pozdr
Piweł
Ex 205 GTi...
ODPOWIEDZ