1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
arekgr
Junior
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 3:27 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1971427
Lokalizacja: Rymanów Zdrój / Krosno

1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: arekgr »

Chłopaki, nie uwierzycie co wyprawia mój GTI... Dziś pożarł ok 3l Petrygo 8)7 Normalnie paranoja... Płyn kapał mu z rury wydechowej i na łączeniu tłumika :shock: Co wlałem do zbiorniczka, zaraz znikało (nie tak na bierząco, ale chwila jazdy i pusty zbiorniczek...

Ogrzewanie działa, chłodnica gorąca. Jakiś medyk albo wywalił, albo podłączył bez termostatu... Albo też termostat zaciął się w pozycji otwartej. Parownik nie przemarza, jest gorący...

95% że to uszczelka pod głowicą, ale o dziwo Pugolot się nie przegrzewa, temp cały czas podczas jazdy to 70stopni, a na "postoju" ładnie grzeję się w górę, gdzieś przy ok 80kilka stopni włączają się oba wiatraki "na pierwszy bieg", po minimalnym przekroczeniu 90stopniach włącza się "drugi bieg".

Po zakupie jechałem nim do domu 200km, no i nie było żadnych problemów...
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: TO-MI »

no dziwne troche
napewno płyn kapie z wydechu czy raczej woda z gazu :wink: tego też potrafi sie troche uzbierać 8)
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
Sebek
Peugeot 205 Master
Posty: 4149
Rejestracja: 14 lip śr, 2004 9:14 am
Posiadany PUG: 1.4 Xsi ; A4 Avant ; Honda CBF
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: Sebek »

dziwne jest to ze przy normalnej jeździe masz 70 stopni... tak troche nie najlepiej..
Audi A4 Avant
Honda CBF


Dostęp do części do wszystkich marek!!!

mail: sebastian.andrzejewski@szewczykvw.pl
Awatar użytkownika
arekgr
Junior
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 3:27 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1971427
Lokalizacja: Rymanów Zdrój / Krosno

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: arekgr »

Ehh... To z wydechu i "łącznika" tłumika to normalnie potop był... W sumie w ciągu 12godz poszło 3l płynu. A dymu było na pół wioski 8)7 Zarżnąłem jeden akumulator na kręceniu, na drugim już mu poradziłem, ale przerywał i dopiero po chwili zaczął jako tako pracować. Ale się odymił nieziemsko.

Po wlewaniu kolejnych porcji płynu wystarczała stosunkowo krótka jazda (tak z 25km) no i literka Petryga parowała, ale nie było tego widać, tzn w czasie jazdy, jak jest gorący nie kopci...

Tak w ogóle to mam końcówkę tłumika okopconą "jasno", bez jakieś sadzy czy czegoś w tym stylu. Podobno po tym widać czy silnik jeszcze dobry...

Nie wiem jakim cudem w moim Pugu jest katalizator :shock: Toż to rocznik 87...
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: Banita »

Uszczelka pod glowica, oringi pod tulejami (nizej tuleje -zeby nie bylo :wink: ).

Powiem szczerze, ze jesli plyn tak szybko znika, to wymien silnik.
Awatar użytkownika
arekgr
Junior
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 3:27 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1971427
Lokalizacja: Rymanów Zdrój / Krosno

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: arekgr »

Ale mnie Banita pocieszyłeś :cry:

Silnik fajnie chodzi, ma moc, tego czego nie było w 1.1. Nawet na gazie drze jak szalony... A na benzynie nie działa :(

Muszę się z tym przespać...
Awatar użytkownika
drabinho
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 12 lis pn, 2007 11:02 pm
Posiadany PUG: XS
Numer Gadu-gadu: 9389827
Lokalizacja: Starachowice

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: drabinho »

mialem prawie podobny problem z grzaniem sie silnika(tyle że mi nie uciekał wcześniej wogóle,teraz troszke :wink: ).
wracając do tematu okazało sie że nie miałem wogóle termostatu.
w czasie jazdy 70st nie więcej a jak stałem to grzał sie normalnie. dziwne jest to troszke że tyle płynu zrzera....
http://www.drabinho.peugeot205.pl
Lubisz dziwnych ludzi, to clowna se namaluj...
Awatar użytkownika
arekgr
Junior
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 3:27 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1971427
Lokalizacja: Rymanów Zdrój / Krosno

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: arekgr »

Zamieszczam zdjęcie spod maski. Zwróćcie uwagę na to co jest wkręcone do zbiorniczka... Ktoś zaślepił otwór ŚWIECĄ 8)7 8)7 Rzemieślnictwo totalne...

Przed chwilą go odpalałem, jakoś zapalił, kopcił tak jak kopci zimny silnik na gazie. Po chwili jak mu trochę temp podskoczyła zrobił siiiiiwoooo :| Jak tak zaczyna dymić, to silnik zaczyna trochę przebierać, nierówno pracuje, jakby mu cylindra ktoś zabrał...

Zauważyłem, że to "zaślepienie zbiorniczka" nie utrzymuje ciśnienia. Wymieniłem korek na nówkę, pasuje idealnie. Pomimo tego przy odkręcaniu tegoż nowego korka, nie ma "upustu" ciśnienia. Widać, że koło tej świecy jest trochę wilgotno.

Czy przez brak wysokiego ciśnienia w układzie może tak żreć płyn?

"Oring tulei cylindrowej" - takie coś potrzebuję? (i oczywiście do tego uszczelka pod głowicę).

Gdzieś czytałem, że "zabawa" z tulejami nie jest taka prosta...

Obrazek
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: gres »

Mnie się wydaje jak tak kopci nierowno chodzi i plyn w momecie schodzi to uszczelka - ale ja sie nei znam tylko z autopsji (2) mowie:D
Silnik moze pochodzi jescze :)
Awatar użytkownika
arekgr
Junior
Posty: 153
Rejestracja: 13 wrz czw, 2007 3:27 pm
Posiadany PUG: 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 1971427
Lokalizacja: Rymanów Zdrój / Krosno

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: arekgr »

On chodzi równo, tylko przychodzi "moment" i zaczyna pracować nierówno i dym na pół świata... A śmierdzi spalonym płynem, podobnie jak dym z wytwornicy dymu na imprezie 8)7

Zaraz jak mi parownik odmarznie to zaleję go miksem Borygo i wody... Co mi zależy...
domel
Uzalezniony
Posty: 505
Rejestracja: 24 paź pn, 2005 9:13 pm
Posiadany PUG: 1,8D 92r
Numer Gadu-gadu: 0

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: domel »

Może ci przez tą zaślepkę od świecy ucieka lub się przelewa jak sie nagrzeje.
Ja bym ci radził na razie wlewać destylowaną, puki nie naprawisz bo zbankrutujesz ;).
Skoro marzec dolej do tego trochę chłodniczego, to do -10st starczy. Teraz i tak już nawet w nocy nie prawie ma przymrozków.
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: rallye »

Ale rzeźba - filtr z TU wsadzony do XU tego jeszcze nie widziałem :)
wraz z kawałkiem dolotu :)

w zbiorniczku wyrównawczym nie może być dużego ciśnienia zresztą korek jest ze sprężyną i powinien puszczać nadmiar w atmosferę :)

Zdejmij głowicę :) i zobaczysz co dalej :)

pewnie walnięta uszczelka albo pęknięta głowica gdzieś i ucieka płyn do komory spalania, dopiero po zdjęciu głowicy i oględzinach można powiedzieć co i jak :)
Fast Garage ... in progress
MBR

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: MBR »

Nie polecam jeździć tym autem jeśli płyn dostaje sie do cylindra żeby później nie było: "korba mi sie wygła bo cylinder płynem zalało..."

Co do brania płynu wykręć świece i obejrzyj dokładnie ta która będzie inna niż wszystkie jest z cylindra biorącego płyn. Ewentualnie zakręć rozrusznikiem bez świec i zobacz czy nie wyrzuca kropelek wody z któregoś cylindra.
Może być też inna opcja - membrany w parowniku mogą puszczać płyn.
Jeśli chodzi o zbiornik wyrównawczy to on trzyma ciśnienie i powinien być szczelny - dopiero po przekroczeniu dopuszczalnego ciśnienia korek przepuszcza parę - jest to układ zamknięty.
gres
Junior
Posty: 409
Rejestracja: 03 wrz pn, 2007 6:15 pm
Posiadany PUG: :( ni mo :(
Numer Gadu-gadu: 2667907

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: gres »

to ja nie wiem jak to jest z tym zbiorniczkiem bo u mnei wychodzi z niego wężyk który sobie luzem wisi i nie jest zakończony niczym wiec sobie tamtendy cisn ucieka spokojnie:D
MBR

Re: 1.9GTI - pożeracz cieczy chłodzącej...

Post autor: MBR »

gres pisze:to ja nie wiem jak to jest z tym zbiorniczkiem bo u mnei wychodzi z niego wężyk który sobie luzem wisi i nie jest zakończony niczym wiec sobie tamtendy cisn ucieka spokojnie:D
Chodzi zapewne o przewód przelewowy tuż pod korkiem - taki przewód wisi sobie swobodnie ale to korek upuszcza nadmiar ciśnienia.
Układ ze zbiorniczkiem przelewowym jest układem zamkniętym/ciśnieniowym i musi mieć szczelny zbiornik.
Układ bez zbiorniczka jest układem otwartym- tam korek chłodnicy upuszcza nadmiar cisnienia
ODPOWIEDZ