Silnik wymiana.

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
majami70
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie śr, 2009 8:46 pm
Posiadany PUG: Roland garros cabrio
Numer Gadu-gadu: 6260688

Silnik wymiana.

Post autor: majami70 »

Witam ! :) mam do was pytanie a mianowicie mam rolanda garrosa cabrio z silniczkiem 1.4, auto dojezdzil moj ojciec przegrzal go pare razy i takie tam.. wywalilo uszczelke pod glowica 2 razy i te 2 razy wymienil i wszystko bylo git do poki znow nie wywalilo (pewnie glowica ma jakies krzywizny) i wywalilo ja 3 raz po czym ja wymienil i autko juz nie odpalilo i tak zostalo... po poltora roku zdecydowalem sie go ozywic lecz jest to troszke trudne zabralem sie za rozbieranie silnika zzucilem glowice zamiast oleju mamy mleko, gdzieniegdzie rdza w cylindrach, porezana glowica ogolnie w cholere roboty i tutaj pytanko do was czy splanowac glowice dac nowa uszczelke i ogolnie ogarnac ten silnik czy kupywac nowy ? ogolnie to jeszcze pewnie blok dostal od gory bo nie zaciekawie wyglada.... jakie sa wasze sugestie ? ten silnik powinienen jeszcze chulac czy olac go i wrzucic nowy ? :)
Awatar użytkownika
Kamkiler
Maniak
Posty: 1279
Rejestracja: 29 sie pn, 2005 8:05 pm
Posiadany PUG: 205 TCTi
Numer Gadu-gadu: 3470719
Lokalizacja: Łomianki

Re: Silnik wymiana.

Post autor: Kamkiler »

Wrzucaj nowy ,lecz licz się z tym ,że może być do remontu . Jeżeli już 3 razy wywaliło uszczelkę to nie wygląda to zbyt dobrze i świadczy to ,że będzie Ci ciężko przywrócić mu wigor i zrobić to tak by już nie było z nim problemów .
Czeka nas jeszcze duzo pracy http://www.kamkiler.205.pl
Awatar użytkownika
Marin205
Peugeot 205 Master
Posty: 3172
Rejestracja: 03 wrz sob, 2005 12:56 pm
Posiadany PUG: 205RG zamienione na Skodę
Numer Gadu-gadu: 4777015
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
Kontakt:

Re: Silnik wymiana.

Post autor: Marin205 »

ja do mojego rolanda cabrio wrzucam 1.9 z Gentry - idzie mozolnie ale doszedłem do wniosku że lepsze rozwiązanie - w tym momencie musiałbym przy silniku zrobić głowice (wystarczyły by uszczelniacze zaworowe) + nowa półośka , ale ponieważ mam całe gentry to robię swap
http://www.katalogi.peugeot205.pl Kliknij tu i zobacz spis katalogów z galerii.

http://www.facebook.com/Peugeot205Brochures Kliknij tu ściągnij katalog w pdf z facebooka
majami70
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie śr, 2009 8:46 pm
Posiadany PUG: Roland garros cabrio
Numer Gadu-gadu: 6260688

Re: Silnik wymiana.

Post autor: majami70 »

Aha, no z moim silnikiem byla by wieksza rzezba :) ale mam juz na miejscu za 500zl :) wiec juz sie nie zastanawiam a stary juz prawie wyjety :) nie wiem czy nie bede mial duzo rzezby z przewodami i wogole bo odpinalem wszsytko bezmysle ale mysle ze do wszystkiego dojde co gdzie i jak bylo :))
urbanek
Junior
Posty: 149
Rejestracja: 17 paź pt, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 2x205 1.9 GTI
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Lublin

Re: Silnik wymiana.

Post autor: urbanek »

taka mała drobna rada, rób zdjęcia wtyczek przewodów zawsze łatwiej sie połapać ;)
Mi parę razy sie ten patent bardzo przydał
majami70
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie śr, 2009 8:46 pm
Posiadany PUG: Roland garros cabrio
Numer Gadu-gadu: 6260688

Re: Silnik wymiana.

Post autor: majami70 »

Wlasnie sie za szybko do tego wszystkiego zabralem i poodlaczalem nie zapamietujac :D ale coz kazda wtyczka ma swoje jedno gniazdo :D wiec damy rade ::))



i mam prosbe do was wielka!! moze ktos mi porobic fotki takiego 1.4 na monowtrysku jak sa popodlaczane wszystkie kable do wtrysku, do ukladu chlodzenia i ogolnie instalacja elektryczna silnika.. te czujniki wszystkie alternator itp.. bylbym bardzo wdzieczny :)
majami70
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie śr, 2009 8:46 pm
Posiadany PUG: Roland garros cabrio
Numer Gadu-gadu: 6260688

Re: Silnik wymiana.

Post autor: majami70 »

sory ze post pod postem ale zalezy mi na tych fotkach gdyz zdemontowalem juz silnik ze skrzynia i mam mam chec zalozyc jutro nowy :Pwiec z gory dzieki :))
majami70
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie śr, 2009 8:46 pm
Posiadany PUG: Roland garros cabrio
Numer Gadu-gadu: 6260688

Re: Silnik wymiana.

Post autor: majami70 »

Znalazlem 205tke xs za 700zl z silnikiem 1.4 i dobra skrzynia tylko ze z krzywa piasta w lewym kole :) opyla sie? napewno taniej niz silnik ze skrzynia na szrocie a do tego mam jeszcze ogrom czesci w aucie :)) co o tym sadzicie ? :P
ODPOWIEDZ