Sprzęgło łapie zbyt nisko

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Sprzęgło łapie zbyt nisko

Post autor: gad »

No własnie, taki problem mam, sprzegło bierze strasznie nisko, poo kilku dniach jest to samo. Podobno sprzegło było robione ale mam wrazenie ze ktos zostawil stary docisk i on teraz zaczyna zdychac ewentualnie wbija sie w niego łożysko. Pedał chodzi dosyc cieżko chociarz linka nowa. Jest cos co mozna sprawdzic zanim szarpne skrzynie? Bo jak nie to sciagam ja w sobote. nie chce stracic sprzegła gdzies daleko od domu!
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sprzęgło łapie zbyt nisko

Post autor: Pieraś »

jak masz dzwignie ktora ciagnie linka to podkrec troche srube, bedzie bral pozniej, zrob o 2 obroty i zobacz czy jest roznica.....

jak popuszczasz srube to bedzie bral nizej
jak ja dokrecasz to bedzie bral pozniej ...

ale zbyt mocno wiadomo nie mozna bo nie bedzie dobrze sprzeglo dociskac i mogloby sie slizgac/spalic
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprzęgło łapie zbyt nisko

Post autor: gad »

Troche pozno to pisałem i zapomniałem dopisac ze po pocaignieciu linki sprzegło po jakims czasie znowu zaczyna brac przy samiutkiej ziemi. Zwłaszcza gdy juz sie silnik mocno zagrzeje to masakra jest, No i do tego pedał strasznie ciezko chodzi.
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sprzęgło łapie zbyt nisko

Post autor: Pieraś »

obstawiam prblem z lozyskiem + uszkodzony moze docisk, bez rozebrania sie nie obejdzie, a jak juz sie potwierdzi uszkodzony docisk to i tak juz musisz liczyc wymiane calego sprzegla. za 1 robota z glowy by nie placic dwa razy za wjmowanie skrzyni
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sprzęgło łapie zbyt nisko

Post autor: gad »

Skrzynie to ja sobie sam szarpne wiec kosztów nie ponosze:) No chyba ze mnie na piwko przy robocie najdzie.
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Sprzęgło łapie zbyt nisko

Post autor: Pieraś »

chcialbym miec czas by siasc przy aucie i tez swoja wyjac ... polosie juz przy skretach stukaja i jak bede mial kase by ew. nowe kupic to wlasnie zeby miec czas na rozbiorke ... jako ze 1 raz w pugu bym grzebal to bym musial miec go troche :)
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
ODPOWIEDZ