skrzynia biegów

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

mam takie pytanie o skrzynie W swoim peugeocie dieslu 85rok mam skrzynie BE starego typu Wsteczny do przodu Biegi wchodza płynnie ale wsteczny coraz czesciej zgrzytnie przy wrzucaniu Nie za każdym razem ale nieraz kilka razy pod rzad Sprzegło jest nowe LUK jakies 7tys km olej SHELL SF 5288 taki jak ma być Zaczyna mni to denerwowac Bo nielubie mankamentow Pedał sprzełla dobrze ustawiony a zgrzyta i bardziej jak jest nagrzany silnik Co to moze być za przyczyna?
Ostatnio zmieniony 13 cze ndz, 2010 9:04 pm przez PiotrDiesel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zmac
Uzalezniony
Posty: 529
Rejestracja: 11 sty ndz, 2009 9:27 am
Posiadany PUG: 309 gti, 206 gti, 205 cj
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Żyrardów/Garwolin

Re: skrzynia biegów

Post autor: zmac »

montując niejednokrotnie LUKa, czesto zdarzało sie że tarcza była za gruba i nie do końca wysprzeglało
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

ale dlaczego nierobilo tego na poczatku po zamontowaniu tylko traz jak zrobilem juz z 7tys km? dodam ze skrzynia ma przejechane ponad 750tys km
cienki
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 20 lut sob, 2010 6:10 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 6928887
Lokalizacja: zdecydowanie Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: cienki »

Bieg wsteczny nie posiada synchronizacji i czasem jak sie źle tryby ustawią to zgrzytnie. Jeżeli jest to notoryczne to znaczy że sprzegło źle wysprzegla. Popróbowął bym najpierw z ustawieniem sprzęgła ewentualnie z ustawieniem wodzików.
Sprzedam dużo części do skrzyń biegów BE1/BE3 (dzwony, korpusy, koła zębate, dyferencjały itd)
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: skrzynia biegów

Post autor: palpio »

Miałem kiedyś podobną przypadłość u siebie winną sytuacji był mechanizm czyli linka od wstecznego wyrobiona ciut luźna. Zdejmij gałkę i wrzuć wsteczny podciągając troszkę wyżej linkę i bedziesz miał odpowiedź
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

linka raczej nie bo tak jak pisałeś była już wyrobiona i dałem tulejeczke pod panceż skasowalem luz i dalej to samo wodziki byly zregenerowane ale spróbuje poczytac w ksiażce wymiary i poustawiać odziki długości
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

"zmac"chyba ma racje bo jeden znajomy specjalista od francuzów mówił to samo za gruba tarcza sprzegłowa
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

czy ktoś z Was moze miał taki sam problem i sie z nim uporał
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

"zmac"i specjalista od francuzów miał racje Tarcza była za gróba przekonałem sie o tym w nietypowy sposób Mialem zapieta przyczepe dwuosiowa a na niej prawie tona czyli jakies 1300kg do ciagniecia ina bocznej drodze pod bardzo duża górka sprzegło niedalo rady w pewnym momencie samochód stanoł i zadymiło ale musiałem dawac gaz zeby sie auto niestoczylo i jciec szybko podlozył kliny pod koa Wtedy mocno przypalilem sprzeglo dymilo z pom maski i obok kół jakby sie palilo ognisko Teraz wseczny niezgrzyta narazie jest OK
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: skrzynia biegów

Post autor: moralez »

PiotrDiesel pisze:Mialem zapieta przyczepe dwuosiowa a na niej prawie tona czyli jakies 1300kg do ciagniecia ina bocznej drodze pod bardzo duża górka sprzegło niedalo rady w pewnym momencie samochód stanoł i zadymiło ale musiałem dawac gaz zeby sie auto niestoczylo i jciec szybko podlozył kliny pod koa
A nie prosciej wcisnac hamulec ?
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: skrzynia biegów

Post autor: PiotrDiesel »

może i prościej ale musiałem zjechać z głównej drogi żeby stanać na poboczu i zaklinować dobrze auto
ODPOWIEDZ