Regeneracja alternatora

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Regeneracja alternatora

Post autor: kcysiek »

Najprawdopodobniej muszę wymienić regulator napięcia w altku.
Objawy jakie mam to: po zapaleniu silnika zapala się kontrolka od ładowania, jak dodam delikatnie gazu gaśnie, ostatnio też zauważyłem, że po odpaleniu, kiedy kontrolka się nie świeci, zapalam światła, jest ok, ale jak dodam gazu widać różnicę, "rozjaśniają" się, wyraźnie świecą mocniej i już tak zostają, tzn nie przygasają po odjęciu gazu.
I tu moje pytanie, czy moje podejrzenia są słuszne i gdzie taki regulator mogę kupić? Ewentualnie gdzie w Warszawie można to zrobić dobrze? :?:

Co dziwne też ostatnio zauważyłem, że po wysiadaniu z samochodu, gdy stanę na ziemi i dotknę drzwi albo innego metalowego elementu samochodu, następuje wyrównanie potencjałów, czyli potocznie kopie mnie prąd, jakbym ja albo samochód był naelektryzowany. Nie zdarzyło się to raz, kilkukrotnie, może to zbieg okoliczności, ale czy to może być jakieś zwarcie w instalacji? 8)7
2mouse
Peugeot 205 Master
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lip ndz, 2010 10:29 am
Numer Gadu-gadu: 0

Re: Regeneracja alternatora

Post autor: 2mouse »

kcysiek pisze:Co dziwne też ostatnio zauważyłem, że po wysiadaniu z samochodu, gdy stanę na ziemi i dotknę drzwi albo innego metalowego elementu samochodu, następuje wyrównanie potencjałów, czyli potocznie kopie mnie prąd, jakbym ja albo samochód był naelektryzowany. Nie zdarzyło się to raz, kilkukrotnie, może to zbieg okoliczności, ale czy to może być jakieś zwarcie w instalacji? 8)7
To raczej kwestia bardzo niskiej wilgotności powietrza od dłuższego już czasu. Wejdź do samochodu w czymś, co na pewno nie ma włókien sztucznych w sobie i problem powinien zniknąć.
A potem przejedź się w ortalionowym dresie... _O_ Będziesz sypał iskrami na lewo i prawo...
Po prostu w Pugach jest strasznie tania tapicerka, która elektryzuje się błyskawicznie...
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regeneracja alternatora

Post autor: kcysiek »

Tak przypuszczałem, ale wolałem jednak zapytać i się upewnić :)
Dzięki 2mouse.
Awatar użytkownika
kcysiek
Junior
Posty: 177
Rejestracja: 27 maja czw, 2010 9:49 pm
Posiadany PUG: 1.8TD
Numer Gadu-gadu: 7103886
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Regeneracja alternatora

Post autor: kcysiek »

Nikt nie miał podobnych objawów?
PiotrDiesel
Junior
Posty: 299
Rejestracja: 29 sty czw, 2009 8:11 pm
Posiadany PUG: GRD i GTD
Numer Gadu-gadu: 296692
Lokalizacja: Dąbrówki Łańcut Podkarpacie

Re: Regeneracja alternatora

Post autor: PiotrDiesel »

Odnośnie "przeskoku iskry Kopania"to raczej żadne zwarcie w instalacji Dość często kopie mnie moja205 a w zeszłym tygodniu to w jednym dniu za każdym razem kiedy wysiadłem z auta Było sucho słonecznie i pewnie ubrania i auto mocno się elektryzowały Alternator pewnie do regeneracji i regulator pewnie do wymiany
IMG_2542[1].JPG
IMG_2542[1].JPG (34 KiB) Przejrzano 2093 razy
ODPOWIEDZ