Przeróbka jetronica na Motronica.

Dyskusje na temat napraw silnikow XU 8v,16v.
cienki
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 20 lut sob, 2010 6:10 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 6928887
Lokalizacja: zdecydowanie Podkarpacie

Przeróbka jetronica na Motronica.

Post autor: cienki »

Witam,
pewnie nie jeden z was przerabiał problem wiązki.
Interesuje mnie co trzeba mieć, żeby przejść na sterowanie motroniciem.
Zaczynamy od tego że silnik to 1.9 wersja 128 km bez sondy lambda (jetronic).
Czy jest możliwość przejścia na wiązkę np z xanti motronic gdzie jest map sensor ??
Na pewno potrzeba wiązkę, kompa, czujnik położenia wału, koło zamachowe z zębami pod czujnik i co dalej ?? Ktoś rozkminiał może taki problem ??
Za wszelkie sugestie dzięki, może rozwinie się ciekawa rozmowa.
Sprzedam dużo części do skrzyń biegów BE1/BE3 (dzwony, korpusy, koła zębate, dyferencjały itd)
grzesiek309
Peugeot 205 Master
Posty: 5502
Rejestracja: 01 lis ndz, 2009 8:13 pm
Posiadany PUG: Dużo 205 & Partner V6
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Przeróbka jetronica na Motronica.

Post autor: grzesiek309 »

Z jakiego silnika chcesz zaadoptować wtrysk? Silniki D6E wychodziły fabrycznie na tym systemie a to był silnik XU9J(A/K), więc swap nie powinien być problemem i powinno to dobrze współgrać z XU9JA. W wiązce może być inne połączenie z wiązką kokpitową. Jednak dla dobrego elektryka adaptacja jej do 205 nie powinna stanowić problemu :) Mi chodzi taki pomysł po głowie ale chciałbym wsadzić ten wtrysk do XU9JAZ czyli już na motronicu ale z przepływką. Więc tu mogło by się to ograniczyć tylko do wymiany wiązki i kompa :)
Jest Ci smutno? Jest Ci źle? Wsiądź do puga, przejedź się!
Określenie "Poranny poprawiacz nastroju" nabiera nowego znaczenia... :D
Naprawy, modyfikacje, remonty 205 i nie tylko ;) https://www.facebook.com/205renovation/
cienki
Junior
Posty: 473
Rejestracja: 20 lut sob, 2010 6:10 pm
Posiadany PUG: 205 GTI
Numer Gadu-gadu: 6928887
Lokalizacja: zdecydowanie Podkarpacie

Re: Przeróbka jetronica na Motronica.

Post autor: cienki »

Chce to odpalić na wtryskach z JA. Wiem że tutaj będzie więcej kombinacji. Problem może stanowić połączenie wiązek i na pewno jeszcze dołożenie lambdy. Może ktoś się wypowie kto ma motronica na przepływce.
Sprzedam dużo części do skrzyń biegów BE1/BE3 (dzwony, korpusy, koła zębate, dyferencjały itd)
ODPOWIEDZ