Pug mi sie gotuje

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
SpeCyficzny
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 04 lis ndz, 2007 11:14 am
Posiadany PUG: 205 Gl 1.1
Numer Gadu-gadu: 1964511

Pug mi sie gotuje

Post autor: SpeCyficzny »

Witam , moj pug mi sie grzeje ciagle pali sie ikonka ta w dolnym lewym rogu deski . Mam francuska instrukcje do niego , gdzie nie ma tlumaczenia po polsku. Wiem jedynie , ze dotyczy chlodzenia, ale czego dokladnie to nie wiem. Jak juz silnik sie nagrzeje to chlodnica jest dalej zimna, a cieczy chlodzacej nie brakuje. Co moze byc tego przyczyna ?
Awatar użytkownika
rallye
Uzalezniony
Posty: 834
Rejestracja: 08 cze pt, 2007 11:57 am
Posiadany PUG: 205 GTi Export 1.9 >< 205 Gentry
Numer Gadu-gadu: 3612169
Login tlen: fastadi
Lokalizacja: Frankfurt am Main / Wrocław

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: rallye »

termostat się nie otwiera ? skoro chłodnica zimna a silnik ciepły
Fast Garage ... in progress
borek_wpr
Uzalezniony
Posty: 844
Rejestracja: 25 maja czw, 2006 10:01 am
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Pruszków

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: borek_wpr »

Witam .
1. Strona główna - PORADNIK - Sam naprawiam _Etzold - Układ chłodzenia.
2. Co to jest za licznik ? W lewym dolnym rogu nie ma takiej kontrolki -zobacz -PORADNIK -Opis kontrolek licznika podstawowego ,GTI.
Podejrzewam że chodzi o prawy dolny róg licznika podstawowego a to jest sygnalizacja niskiego poziomu cieczy chłodzącej
3.Na zimnym silniku odkręć korek z góry chłodnicy i zobacz czy jest ciecz chłodząca.Dalej postępuj jak opisano w rozdziale.
4. Termostat może się nie otwierać, a może otwiera się lecz nie ma co przepuścić. Miłej lektury i powiadom o wynikach.
Trzeba isc przez życie twardo, nie żałować wszystkich sił...
SpeCyficzny
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 04 lis ndz, 2007 11:14 am
Posiadany PUG: 205 Gl 1.1
Numer Gadu-gadu: 1964511

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: SpeCyficzny »

Ciecz jest , tak jak i paląca się ikonka(moj blad to jest prawa strona:D) . Właściwie to ona mryga.
Awatar użytkownika
tomek
Uzalezniony
Posty: 732
Rejestracja: 03 lis pn, 2003 2:05 am
Lokalizacja: Gdańsk/Pisz

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: tomek »

W starych zegarach w dolnym prawym rogu miałem żółtą kontrolkę od poziomu oleju - ikonka bagnetu z kropelkami - i też mrugała.
501512021 Sprzedam wszystkie części silnikowe 1,8 diesel i 1,9TD od 5pln, szyberdach prostokątny30pln, drążki gti 19mm, stabilizatory 19mm i 16mm, wnętrze od forevera, inne
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: gad »

Cos mi sie zdaje ze chodzi ci o kontrolkje szczelnosci ukladu chlodzenia. zapala sie ona jak masz za malo plynu, masz nieszczelny uklad (naprzyklad jak masz padnieta uszczelke pod glowica albo inne tego typu historie), moze tez zapalac sie w przypadku gdy zapowietrzony jest uklad chlodzenia. Sprawdz poziom plynu w zbiorniczku wyrownawczym i sprobuj odpowietrzyc uklad. Jak silnik sie nagrzeje to chlodnica jest goraca??
SpeCyficzny
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 04 lis ndz, 2007 11:14 am
Posiadany PUG: 205 Gl 1.1
Numer Gadu-gadu: 1964511

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: SpeCyficzny »

Jest zimna chlodnica, uszczelka pod glowica byla wymieniana niedawano. Cieczy chlodzacej nie ubywa , nie cieknie z niego i nie musze dolewac. Problemu z ikonka juz nie ma, ale dalej sie grzeje;/.
Po znajomosci kupilem nowy termostat i czujnik to wymienie. Nawet jesli to nie ich wina to nic nie zaszkodzi, tak profilaktycznie:) i tak za grosze je kupilem.
Awatar użytkownika
gad
Uzalezniony
Posty: 674
Rejestracja: 03 mar pn, 2008 8:34 pm
Posiadany PUG: 205 2.0 16v + 205 1.6 VTS
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: gad »

jak wymienisz to napisz czy pomoglo
SpeCyficzny
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 04 lis ndz, 2007 11:14 am
Posiadany PUG: 205 Gl 1.1
Numer Gadu-gadu: 1964511

Re: Pug mi sie gotuje

Post autor: SpeCyficzny »

Wymienilem i problem znikną.
ODPOWIEDZ