Problem z odpaleniem, pomysł?

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
skola
Uzalezniony
Posty: 867
Rejestracja: 27 lip czw, 2006 10:03 pm
Posiadany PUG: 205 Roland 1,4 TUS3 84KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Szczecin/pogodno

Problem z odpaleniem, pomysł?

Post autor: skola »

Witam wiadomo ze przy odpalaniu mojego puga 1,4 na solexie trzeba zawsze dodać gazu, zastanawiam sie dlaczego? Pug jak dłużej postoi trzeba długo kręcić i dodawać gazu, po jeździe i krótkim postoju zapala od razu ... kolega ostatnio mi podpowiedział ze u niego bylo to spowodowane tym ze paliwo cofało sie z wyżka przez to musiał właśnie dodawać gazu, wpadł na pomysł zaworka zwrotnego i po tym zabiegu problem zniknął ...
co o tym myślicie?
ps, jak nie sprzęgło to teraz musze regenerować alteranor omg dobija mnie juz pug grr
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2619

PRZÓD: Wzmak Rockford P450.4, Hertz HSK 165, radio JVC KD-BT1 ,TYŁ: Wzmak SOUNDSTREAM TRX2.550, SUB: MB Quart RWE 302 , kable 35MM^, kondzior 1 F
205Wrocek
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru sob, 2006 6:37 pm
Numer Gadu-gadu: 4341749
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z odpaleniem, pomysł?

Post autor: 205Wrocek »

mam 1.1 na solexie, wymienione swiece przewody WN, sam gaznik tez inny i nadal jest cholerny problem w rozruchem rozgrz silnika. Planuje wymienic po weekendzie cewke oraz moze aparat zapl. Nie do wiary by goracy silnik tak sie bronil przed uruchomieniem, trzeba kombinowac z noga na gazie lub ssaniem. Pomyslu na zadne zaworki nie mam ale chcialbym wiedziec co jest powodem tego odpalania.
była 205, 1.1 '90, jest DU matiz
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Problem z odpaleniem, pomysł?

Post autor: palpio »

i w jednym i drugim przypadku stawiałbym na żle ustawiony zapłon co do patentu zaworka zwrotnego to takowy znajduje się w pompce paliwa to po co dodatkowy?
205Wrocek
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru sob, 2006 6:37 pm
Numer Gadu-gadu: 4341749
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z odpaleniem, pomysł?

Post autor: 205Wrocek »

a czy jest on w stanie sie tak sam z siebie przestawic? (zaplon)
była 205, 1.1 '90, jest DU matiz
Awatar użytkownika
palpio
Junior
Posty: 479
Rejestracja: 08 mar sob, 2008 10:09 am
Posiadany PUG: PEUGEOT 309 Xs 1.6 105 KM juz go niema :( jest E36
Numer Gadu-gadu: 587970
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Problem z odpaleniem, pomysł?

Post autor: palpio »

Tak nie koniecznie sama obudowa aparatu zapłonowego jakiś krawężnik bądz szarpnęcie. Moze tez być cewka jak tylko na ciepłym jest problem.
Parys

Re: Problem z odpaleniem, pomysł?

Post autor: Parys »

ja mialem podobny problem w moim pugu 1,4 tez na solexie, okazal sie nim zapchany gaznik, ktory wyczyscilem pod cisnieniem w ropie teraz nawet po dlugiej nocy odpala od strzala, pozdrawiam
ODPOWIEDZ