Co to za silnik ?? pare pytań

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
Orfister
Moderator
Posty: 5717
Rejestracja: 06 wrz śr, 2006 8:36 am
Posiadany PUG: Peugeot 205 CTI
Numer Gadu-gadu: 2690638
Lokalizacja: Gostynin
Kontakt:

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: Orfister »

Tak poza tym to ile ty masz lat chłopczyku ? bo widzę ze palenie laczka na drugim biegu i siadanie na tyle beemkom sprawia ci niesamowitą frajdę...
Skoro sądzisz ze wiele sie nie dowiesz, bo uważasz ze sie z Ciebie ktoś nabija, to proponuje czas spędzony tutaj poświęcić na palenie gumy...
swoją drogą każdy ci dobrze tu mówi...samochód ma 84 km ( fabrycznie ) a prędkość max oscyluje w granicy 175 km/h.
osiągnięcie 200 jest możliwe tylko dlatego ze im szybciej jedziesz tym licznik więcej przekłamuje. Ot cała historia...
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: Banita »

Szukasz potwierdzenia domyslow, czy faktycznie chciales sie czegos dowiedziec?

Jesli to 1, to zle trafiles.
Jesli 2, to juz sie dowiedziales -> 90km z litra, przy 8v glowicy o potencjale posla Suskiego w atmosferycznym silniku to...sorry Winetou, ale mowiac po kaczorzemu- niemozliwa niemozliwosc.
Awatar użytkownika
nojeks
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip pn, 2007 4:17 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 CTI
Numer Gadu-gadu: 850992
Lokalizacja: Świeciechów k/Opoczna

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: nojeks »

Sorki że tak po zamknięciu postu ale czemu ma to być gaźnik??? z foty ja widze że to monowtrysk TU3M taki jak w 309 1,4 tyle że z recylkulacją spalin co daje pare kucy. Ale może głupoty gadam.
A odnośnie 200 km/h to faktycznie licznik przekłamuje już przy zmianie laci z np. 65 na 60 ( o profil mi chodzi) a przy zmianie z 14" na 13" i odwrotnie a o zegarach (tarczach) nie wspomne. Ja kupiłem sobie białe zegary na allegro i jakiś idota dołożył 20km/h co oczywiście skutkuje przekłamaniem w górę. Pluj jedynie taki że jak jadę 70 to na 100% nie złapie mnie fotka ;-)
Ostatnio zmieniony 06 maja wt, 2008 8:24 pm przez nojeks, łącznie zmieniany 1 raz.
205 CTI 1,6i 115KM
http://www.nojeks.205.pl
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: Banita »

nojeks pisze:Sorki że tak po zamknięciu postu ale czemu ma to być gaźnik??? z foty ja widze że to monowtrysk TU3M taki jak w 309 1,4 tyle że z recylkulacją spalin co daje pare kucy. Ale może głupoty gadam.
Przyjzyj sie. Widzisz tam jakies wtyczki? Kabelki?
Awatar użytkownika
nojeks
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip pn, 2007 4:17 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 CTI
Numer Gadu-gadu: 850992
Lokalizacja: Świeciechów k/Opoczna

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: nojeks »

Banita pisze:
nojeks pisze:Sorki że tak po zamknięciu postu ale czemu ma to być gaźnik??? z foty ja widze że to monowtrysk TU3M taki jak w 309 1,4 tyle że z recylkulacją spalin co daje pare kucy. Ale może głupoty gadam.
Przyjzyj sie. Widzisz tam jakies wtyczki? Kabelki?
Mam 309 też i specjalnie z tego ujęcia wtyczek nie widać to zdjęcie nie jest naj. Tyle że faktycznie nie widać wtyku serwisowego ale może gdzieś zwisa ;-)

Ale z drugiej strony to on mi wygląda na - bez urazy - zarznięty. Kurz tlenek al w dolocie ale tak na marginesie

Gaznik czy nie to i tak 200 nie pociągnie. moj cti 180 - 185 z wiatrem to wszystko. jak bym miał 6-tke to i owszem a tak do odcięcia i koniec i jeszcze g.....ny budzik ;-)
Ostatnio zmieniony 06 maja wt, 2008 8:42 pm przez nojeks, łącznie zmieniany 1 raz.
205 CTI 1,6i 115KM
http://www.nojeks.205.pl
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: moralez »

nojeks pisze:Sorki że tak po zamknięciu postu ale czemu ma to być gaźnik??? z foty ja widze że to monowtrysk TU3M taki jak w 309 1,4 tyle że z recylkulacją spalin co daje pare kucy. Ale może głupoty gadam.
czemu to ma byc gaznik ?
bo to jest gaznik ! Monowtrysk z recyrkulacja spalin slabo idzie w parze poniewaz monowtrysk ma sonde lamba ktora dba o odpowiedni sklad spalin i nie trzeba juz dopalac spalin zeby sie zmiescic w normie ktora wtedy obowiazywala.
Awatar użytkownika
nojeks
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip pn, 2007 4:17 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 CTI
Numer Gadu-gadu: 850992
Lokalizacja: Świeciechów k/Opoczna

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: nojeks »

moralez pisze:
nojeks pisze:Sorki że tak po zamknięciu postu ale czemu ma to być gaźnik??? z foty ja widze że to monowtrysk TU3M taki jak w 309 1,4 tyle że z recylkulacją spalin co daje pare kucy. Ale może głupoty gadam.
czemu to ma byc gaznik ?
bo to jest gaznik ! Monowtrysk z recyrkulacja spalin slabo idzie w parze poniewaz monowtrysk ma sonde lamba ktora dba o odpowiedni sklad spalin i nie trzeba juz dopalac spalin zeby sie zmiescic w normie ktora wtedy obowiazywala.
Ok. Ale ja mam multi i też ma recylkulacje.
Ja bym powiedział, że raczej idzie nie o dopalanie spalin a o parę paliwa. Para - to "gaz" lepiej się miesza z utleniaczem - powietrzem. Wyzsza tem. większa energia spalania -większy moment - bo km wiele nie daje o ile w ogóle.

P.S.
A ten kabelek po prawej kolektora wyd. i ponizej termostatu to czasem nie od lambdy??? na tej fotce nie widać może to coś innego ale ciekawe??
205 CTI 1,6i 115KM
http://www.nojeks.205.pl
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: moralez »

nojeks pisze:
moralez pisze:
nojeks pisze:Sorki że tak po zamknięciu postu ale czemu ma to być gaźnik??? z foty ja widze że to monowtrysk TU3M taki jak w 309 1,4 tyle że z recylkulacją spalin co daje pare kucy. Ale może głupoty gadam.
czemu to ma byc gaznik ?
bo to jest gaznik ! Monowtrysk z recyrkulacja spalin slabo idzie w parze poniewaz monowtrysk ma sonde lamba ktora dba o odpowiedni sklad spalin i nie trzeba juz dopalac spalin zeby sie zmiescic w normie ktora wtedy obowiazywala.
Ok. Ale ja mam multi i też ma recylkulacje.
Ja bym powiedział, że raczej idzie nie o dopalanie spalin a o parę paliwa. Para - to "gaz" lepiej się miesza z utleniaczem - powietrzem. Wyzsza tem. większa energia spalania -większy moment - bo km wiele nie daje o ile w ogóle.

P.S.
A ten kabelek po prawej kolektora wyd. i ponizej termostatu to czasem nie od lambdy??? na tej fotce nie widać może to coś innego ale ciekawe??
zabiles mnie a myslisz ze w komorze spalania to niby co sie zapala ? otoz zapalaja sie pary paliwa...
z recyrkulacja spalin chodzi o dopalanie spalin
a dopalanie par paliwa z baku powinno odbywac sie po nagrzaniu silnika dlatego na wezyku doprowadzajacym je, jest zaworek sterowany z komputera.

p.s. kabelek jest pewnie od czujnika polozenia walu
gdyby byl od sondy to musialoby byc jakies urzadzenie ktore czyta wartosci z niej i koryguje dawke paliwa, a to jest gaznik wez przyjmij to do swojej wiadomosci.
Awatar użytkownika
nojeks
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 02 lip pn, 2007 4:17 pm
Posiadany PUG: 205 1.6 CTI
Numer Gadu-gadu: 850992
Lokalizacja: Świeciechów k/Opoczna

Re: Co to za silnik ?? pare pytań

Post autor: nojeks »

OK. W końcu to nie jest aż tak ważne i nie było tematem wątku. Ale każdy może mieć odmienne zdanie szczególnie patrząc na zdjęcie. Jest gaźniek i już. Ok ???
205 CTI 1,6i 115KM
http://www.nojeks.205.pl
ODPOWIEDZ