Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pluto »

Witam!
Dziś byłem w szkole autem, wszystko ok. Kiedy popołdniu ruszyłem na miasto i gdy wróciłem do domu to wyłączyłem silnik. Po minucie chciałem odpalić auto by podjechać w jeszcze jedno miejsce to nawet nie kręcił. Miałem tak gdy kupiłem auto ale to był słaby akumulator, po podładowaniu odpalił normalnie. Ojciec podjechał do mnie i od kabli chciał odpalić ale nawet to nie pomogło. Światła i radio działają. W czym tkwi problem?
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: moralez »

masa, jesli klemy sa ok to sprawdz laczenie do karoserii i do silnika
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pieraś »

czy po przekreceniu nie slychac totalnie nic?? nawet cykniecia ze bendix wywala?

ja mialem miesiac temu dokladnie to samo, normalnie jezdzi, az nagle nie chce ani piernac. okazalo sie ze rozrusznik. po wymianie juz bylo ok.

rozrusznik mozesz sam sprawdzic, wykrecasz 3 sruby (jest pod modulem wtryskowym) i wyciagasz, przykladasz 2 plusy na te miejsca gdzie kable przychodza, a minus to obudowa. jak kreci to jest ok, jak nie (co obstawiam) to zmiana rozrusznika
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
kamilwwl
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 24 cze wt, 2008 1:23 pm
Posiadany PUG: brak
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: wwl

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: kamilwwl »

moralez pisze:masa, jesli klemy sa ok to sprawdz laczenie do karoserii i do silnika
Prawdopodobnie to jest przyczyną, w mojej 205-ce też tak miałem, dokręciłem masę i jak ręką odjał.... :)
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pluto »

Aha, jak będe już w domu to sprawdze. Kolega mówi że rozrusznik padł ale zobaczymy co będzie przyczyną.
Pieraś pisze:czy po przekreceniu nie slychac totalnie nic?? nawet cykniecia ze bendix wywala?
Przekręce i brak reakcji. Gdy przekręce klucz to znikają wszystkie kontrolki i się zapalają i zapala się kontrolka od katalizatora. Ktoś już tu na forum pisał że to są błędy komputera.
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pieraś »

jesli znikaja kontrolki to slaby aku, moze juz sie konczy.
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Dervozavilus
Maniak
Posty: 1152
Rejestracja: 26 kwie czw, 2007 12:37 pm
Posiadany PUG: 205 LucKy LooK 1.4 XSi
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: WF
Kontakt:

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Dervozavilus »

Mi ostatnio w swoim czerwonym zdarzały się podobne niespodzianki. Światła były, klakson też, z centralnego się otwierał. Dwa razy po podłączeniu kablami do innego auta, odpalał bez problemu. Jednak za trzecim razem tylko na pych się udało.
Okazało się, że rozrusznik, który jakiś miesiąc temu podmieniłem, zastrajkował. Prawdopodobnie szczotki powiedziały dość. Choć u mnie kontrolki nie gasły.
PANDEIVEK
Nowicjusz
Posty: 92
Rejestracja: 17 wrz ndz, 2006 6:54 pm
Posiadany PUG: 406 2.1 td familiale
Numer Gadu-gadu: 8397047
Login tlen: 3173277
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: PANDEIVEK »

obstawiam zaśniedziałe połączenia na masie lub też rozrusznik w sumie bardzo czesta przyczyna takich niespodziewajek.
Autotransporter nie laweta......
Awatar użytkownika
Paweł
Junior
Posty: 198
Rejestracja: 15 sie pn, 2005 10:23 pm
Posiadany PUG: 205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9)
Numer Gadu-gadu: 46077
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Paweł »

A ten cienki przewód do rozrusznika? W moim jak go odłączę to po przekręceniu kluczyka rozrusznik nie reaguje nawet tyknięciem, a kontrolki gasną dopuki nie puszczę kluczyka. Kiedyś też myślałem, że rozrusznik padł, a to tylko brak styku na tym kabelku.
205 Diesel '92 - 1,9 SRD (XUD9Y)
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pieraś »

cieniutki taki na wsuwke idzie do rozrusznika, drugi gruby tez.... idzie od aku do rozrusznika i stamtad drugim kablem dalej do alternatora. na rozrusznik trzeba podac dwa plusy na te gruba srube co przychodzi do elektromagnesu i ten na wsuwke cienki, wtedy dopiero bedzie krecic jesli sprawny
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
drabinho
Junior
Posty: 140
Rejestracja: 12 lis pn, 2007 11:02 pm
Posiadany PUG: XS
Numer Gadu-gadu: 9389827
Lokalizacja: Starachowice

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: drabinho »

witam.
podłączę się pod temat. ja mam podobny problem,tyle że mi sie to zdarza jak przejadę troszke dłuższą trase. co prawda nie zawsze ale jednak. odpala dopiero jak postoi dłużej. wgląda to tak jakby musiał ostygnąć.
możliwe że moduł się przegrzewa? kiedys mi padł juz moduł ale wtedy jak mi zgasł to po kilu dniach odpalił dopiero.
http://www.drabinho.peugeot205.pl
Lubisz dziwnych ludzi, to clowna se namaluj...
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pieraś »

ja bym powiedzial ze moze elektromagnez sie nagrzewa i swiruje ... w koncu obudowa tez dostaje temp. od silnika.... to tylko teoria
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Pluto
Maniak
Posty: 1615
Rejestracja: 17 cze śr, 2009 10:33 pm
Posiadany PUG: Audi A4 Quattro Avant
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pluto »

Pieraś pisze:jesli znikaja kontrolki to slaby aku, moze juz sie konczy.
Akumulator nowy mam od 16 maja, kupywałem bo tamten był padnięty. Dziś go spróbuje na popych odpalić i zobaczymy czy da rade. Później dam zdjęcia co się dzieje gdy kluczyk przkręcam.
Opel Vectra 1.6 75KM '91 -> Peugeot 205 Look 1.1 60KM '91 Obrazek -> Peugeot 106 Hasseröder 1.4 75KM '98 Obrazek @ Peugeot 106 Hasseröder 1.6 105KM '98 Obrazek
Awatar użytkownika
Pieraś
Peugeot 205 Master
Posty: 2978
Rejestracja: 26 wrz ndz, 2004 11:47 am
Posiadany PUG: sprzedany
Numer Gadu-gadu: 696324
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Pieraś »

jesli to rozrusznik to na pych odpali, pozniej przez jakis tydzien, dwa bedzie tez krecil, az znowu nadejdzie dzien ... ze albo na pych albo w koncu sie wymieni rozrusznik (tak bylo u mnie)
Nałogowy czytelnik forum... ... i były kierowca wysoko kręconego LWA

Był: Peugeot 205 Color Line .... posiadałem go przez 6 lat. Wspomnienia .... pozytywne.
Jest: Mitsubishi Galant Elegance 2.0 16V, kombi, 2000/2001 + Yamaha Fazer FZS600 2003r.
Awatar użytkownika
Wojtek
Uzalezniony
Posty: 642
Rejestracja: 21 sty pn, 2008 11:57 am
Posiadany PUG: 206. 1.4 XT
Numer Gadu-gadu: 2478139
Lokalizacja: Katowice

Re: Przekręcenie kluczyka = brak reakcji

Post autor: Wojtek »

Ja całą zimę przejździłem z przekonaniem, że z powodu mrozów i krótkich dziennych odcinków mam problemy z rozruchem. Auto rano jeśli nie zastartowało za pierwszym razem to potem już rozrusznik ledwo zakręcił. O dziwo po podpięciu kabli auto odpałało na dotyk co mnie ździwiło, bo zwykle trzeba chwile poczekać i pokręcić przy odpalaniu na kable.

Auto nie mogło stać 3 dni bez odpalania, bo już bym go nie ruszył. Przed bieszczadzkim tripem oddałem rozrusznik do serwisu na wymianę szczotek. Wracam za dwie godziny po odbiór i się okazuje, że całe zwoje na obudowię są spalone...

Kilka dni przed tripem kupiłem od Kamkilera rozrusznik i problemy zniknęły, auto może stać tydzien i kręci jak szalony.

Także radze też zrobić przegląd rozrusznika, aha zapomniałem w gorące dni już się zaczęly kompletne wariacje ponieważ raz nie mogłem auta odpalić przez 20 minut, zero reakcji i potem sie to kilka razy powtorzyło.

pozdrawiam
ODPOWIEDZ