osłona przegubu

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Wiktor41023
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie wt, 2009 4:29 pm
Posiadany PUG: look
Numer Gadu-gadu: 3564091

osłona przegubu

Post autor: Wiktor41023 »

witam. pękła mi osłona przegubu przy lewym kole i mam pytanie jak wymienić tą gumę?? półoś wyjąłem już z piasty (drugim końcem wciąż jest w przekładni)
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: osłona przegubu

Post autor: cyborg »

Bylo juz.. Masz 2 opcje-albo spuscic olej ze skrzyni, wyjac cala poloske, rozebrac przegub wewnetrzny, pozniej dopiero wyjac i zalozyc nowa gume przegubu zewnetrznego (uprzednio wyczysciwszy stary smar i wcisnawszy nowy;)), nastepnie nasunac na poloske nowa gume przegubu wewnetrznego, i zlozyc przegub wewnetrzny, i zalozyc nowa gume.. Uff... Wlozyc nowy uszczelniacz w skrzyni biegow, wlozyc poloske, zwrotnice i wszystko co rozlaczyles...
I druga opcja: kupic zestaw stozek plastikowy plus oslona przegubu do montazu za pomoca tego stozka (GKN takie robi np), rozciac stara oslone przegubu, oczywiscie wyczyscic stary smar, za pomoca stozka (kierujac sie instrukcja obrazkowa) wlozyc nowa oslone przegubu zewnetrznego, przegub wypelnic nowym smarem, zalozyc oslone, zacisnac opaski, zlozyc reszte..
Wiktor41023
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie wt, 2009 4:29 pm
Posiadany PUG: look
Numer Gadu-gadu: 3564091

Re: osłona przegubu

Post autor: Wiktor41023 »

pierwszy dość drogi bo krucho u mnie z kasą... ale przynajmniej byłby spokój, z kolei ciekawe czy w moim mieście będą mieli taką osłonę do zakładania przez stożek.

na wewnętrznej osłonie też zauważyłem powierzchniowe pękniecia w załamaniach czy to też kwalifikuje ją do wymiany?
cyborg
Uzalezniony
Posty: 994
Rejestracja: 14 lut pn, 2005 3:25 pm
Posiadany PUG: Ex 205 XS 1,4 75 KM
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Brodnica

Re: osłona przegubu

Post autor: cyborg »

Wiesz, to na pewno oznacza ze jej zywot sie konczy.. Wiec lepiej byloby pewnie wymienic od razu obydwie, zeby za pol roku nie robic tej samej roboty
Wiktor41023
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie wt, 2009 4:29 pm
Posiadany PUG: look
Numer Gadu-gadu: 3564091

Re: osłona przegubu

Post autor: Wiktor41023 »

tak myślałem:( dzięki za pomoc i pozdrawiam
ODPOWIEDZ