kody usterek!

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
majkel
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty ndz, 2012 10:46 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 13607372
Lokalizacja: Tarnów

Re: kody usterek!

Post autor: majkel »

Panowie przepraszam, że Was tak męczę, ale woda z mózgu mi się już zrobiła. To jak odczytać kody usterek już wiem. Ale wiem też, że w nowych autach żeby usunąć różne niesprawności wystarczy podłączyć się komputerem z oprogramowaniem np. KTM do gniazda diagnostycznego samochodu i można kasować usterki, autko naprawione i wszystko OK;)
Natomiast nie wiem tego, czy wykrycie i samokasacja takiej usterki w 205 całkowicie usuwa problem tak jak wyżej opisałem, czy tylko jest dla mnie informacją co kwalifikuje się do sprawdzenia?
Dajmy na to dokonuję tego pomiaru i wykryta została usterka nr. 14 (czujnik temp. silnika). Usterka sama się kasuje, oczyszczam pamięć procesora poprzez 10 sekundowe masowanie i tyle? po problemie? Czujnik naprawiony?
Awatar użytkownika
DJPreZes
Moderator
Posty: 4593
Rejestracja: 01 sie ndz, 2004 6:40 pm
Posiadany PUG: Roland Garros/307
Numer Gadu-gadu: 2516096
Lokalizacja: Gdynia

Re: kody usterek!

Post autor: DJPreZes »

Nie - wtedy wiesz, że zepsuł się albo czujnik, albo przewód do niego.
Oczywiście jest też opcja zepsutego kompa i zepsutego czegokolwiek innego co kompa ogłupiło, ale z takimi akcjami poczekajmy na później 8)7
Peugeot 205 Roland Garros Cabrio
Obrazek
majkel
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty ndz, 2012 10:46 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 13607372
Lokalizacja: Tarnów

Re: kody usterek!

Post autor: majkel »

i o taką odpowiedź mi chodziło :D teraz już wiem o co w tym chodzi! Dzięki :) :)
Awatar użytkownika
krzyska
Peugeot 205 Master
Posty: 2097
Rejestracja: 02 paź pt, 2009 9:49 pm
Posiadany PUG: Forever, Griffe, Honda CB125Twin 1978, Alfa Romeo 147JTDm, P207UjemnieDynamiczny, Patriot KS90
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: okolice Kruszwicy

Re: kody usterek!

Post autor: krzyska »

Faktem jest, że po wymianie np czujnika temp. do kompa warto skasować błędy. Mój tu1m bez tej operacji "chodził" jakby nadal czujnik był popsuty.
majkel kompy w 205-tkach bardziej przypominają kalkulatory
GTI_Efekt Masy Obrazek
majkel
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty ndz, 2012 10:46 pm
Posiadany PUG: 205 XS
Numer Gadu-gadu: 13607372
Lokalizacja: Tarnów

Re: kody usterek!

Post autor: majkel »

heh nic dziwnego, w końcu te autka mają swoje lata :P :P
ODPOWIEDZ