Raz pali a raz nie..

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

odpalam na LPG.. po prostu na zimnym tak jak by komp mu blokował czy coś..bo w ogóle nie słychać wtryskiwacza...dosłownie parodia..nie sądzę żeby to była kwestia regulacji LPG bo z PB taki sam problem a jak już odpali to i na LPG i na PB jest okej...tak jak pisałem problem z odpalenie zaczął się od awarii alternatora...próbowałem się jakoś ratować i resztkami prądu go próbowałem odpalać..aż w końcu rozrusznik tylko klikał.. co padło? ktoś zna jakąś dobra wróżke :?: :mrgreen: 8)7
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

..........
Ostatnio zmieniony 04 lip sob, 2009 11:33 pm przez damiano205, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

pytanie: gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika dla KOMPA? :mrgreen: 8)7 proszę o szybką odpowiedz :!:
Jarmarek
Maniak
Posty: 1435
Rejestracja: 17 paź ndz, 2004 11:54 pm
Posiadany PUG: 205 CTi
Numer Gadu-gadu: 2422735
Lokalizacja: Warszawa

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: Jarmarek »

Po stronie akumulatora na dole... ale nie pamiętam gdzie dokładnie.
Kostka na 2 piny chyba wchodziła w głowicę.
Dawno w TU się nie bawiłem.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4910
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: moralez »

damiano205 pisze:pytanie: gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika dla KOMPA? :mrgreen: 8)7 proszę o szybką odpowiedz :!:
pod aparatem zaplonowym albo gdzies w poblizu, latwo ja poznac bo ma wyjscie na 2 piny.
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

dziekować będę szukać :mrgreen: mam nadzieje że to to.. bo skończyły mi się pomysły co to może być 8)7
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

dziś poprawiłem masy (teraz lepiej niż fabryka >:) )ale problem nie minął :roll: pompa spięta na krótko chodzi 8)7

Teraz Proszę o podpowiedz..co może odcinać sygnał na pompę paliwa i gaz (nie wiem czy jest jakiś elektrozawór czy coś podobnego)GDY SILNIK JEST ZIMNY (przy czym gdy samochód jest mocno nagrzany od słońca-jest wysoka temp.otoczenia to silnik pali dużo łatwiej)...bo gdy silnik jest zimny lub/i gdy temp. otoczenia jest niska bardzo ciężko odpalić...dopiero po długim... długim kręceniu (podejrzewam że podczas tego kręcenia temp. silnika rośnie). proszę o jakiekolwiek skojarzenia gdzie szukać.. :(
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

No to po małej przerwie..
Wymienione:
-czujnik temperatury silnika (zero reakcji) nowy org bosch ponad 60zł :!: :cry:
Sprawdzone/poprawione:
-masy (zero poprawy)
-sprawdzone przekaźniki
-pompa na krótko spięta działa i silnik odpala w tedy
Nie pisze o jakich kolwiek zależnościach bo już żadnych nie widzę -nie ma reguły :(

tak przy okazji dziś jak już się wziąłem za samochód to wymieniłem simering pod aparatem zapłonowym( w sklepie dobrał gość jakiś od uno 8)7 mam nadzieje że nie będzie lało :shock: ) ale zauważyłem że nie mam nic podłączone do tego ufa co jest z aparatem to jest jakiś zawór powietrza tylko pytanie gdzie to ma być podpięte czy nie potrzeba tego podpinać :?:
Sajmon
Junior
Posty: 131
Rejestracja: 12 lip śr, 2006 10:41 am

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: Sajmon »

mam to samo ze swoim lecz umnie przyczyna tkwi w przekazniku i skrzynce bezpieczników a mianowicie czasem nie podaje prądu na pompke paliwa
Awatar użytkownika
damiano205
Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: 31 sty sob, 2009 7:25 pm
Posiadany PUG: Peugeot 206
Numer Gadu-gadu: 6138670

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: damiano205 »

u mnie tak jak gdzieś wyżej pisałem słaby prąd był jak sprawdzałem i to mignął tak na sekunde...
no to pytanie który przekaźnik bo są dwa powiązane ze sobą..jeden koło sterownika (czytaj w schowku przykręcony do tej ramki na kompa) a drugi pod maska nad akumulatorem w tej skrzyneczce...no i co w tej skrzynce bezpieczników??
no i jak kolega sobie z tym poradził...gdzie tkwił problem..?:>
Sajmon
Junior
Posty: 131
Rejestracja: 12 lip śr, 2006 10:41 am

Re: Raz pali a raz nie..

Post autor: Sajmon »

U mnie przekaznik jest koło pompy a z brakiem prądu poradziłem sobie na krótko do bezpiecznika od pompy tam połonczyłem i pali
ODPOWIEDZ