dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
Awatar użytkownika
Para
Peugeot 205 Master
Posty: 10182
Rejestracja: 30 cze pn, 2003 6:31 pm
Posiadany PUG: najlepszy
Numer Gadu-gadu: 1559591
Lokalizacja: Baile Átha Cliath
Kontakt:

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: Para »

lubie_beczki pisze:dobra mam tego etolda ale aby rozpakowac plik potrzebne mi haslo :!:
Haslo wyslalem ci poprzez prywatna wiadomość, przeczytaj sobie książeczkę bo z pewnością znajdziesz wiele odpowiedzi. :W
Peugeot 205 GTI S16 - Galeria
Peugeot 205 GTI GTI6 2.0 - Galeria
Megane Coupe 1.4
Obrazek
NIE PYTAJ CO KLUB MOŻE ZROBIĆ DLA CIEBIE, TYLKO CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA KLUBU
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

slicznie dziekuje _O_ _O_ _O_ :D
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

Witam, wymienilem kolejna czesc w mojej indianie,(dodaje zalacznik ze zdjeciem bo nei wiem jak to sie nazywa) aby zniwelowac te dziwne szarpanie... i musze powiedziec ze przestał szarpac przez pewnien czas, jednak znowu cos sie zj**bało!! wszyscy mi mowia ze mam bak podwojny po lewej i prawej stronie auta ktore łacza sie nad rura wydechowa.. i ze niby na zakretach benzyna wedruje mi do tej czesci baku w ktorej nie ma pompy paliwa, przez to pompa paliwa dostaje powietrze i sie ksztuci auto... Czy to jest slusznie postawiona hipoteza??
1332_A.jpg
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: moralez »

zalezy ile masz paliwa w baku. Musialbys naprawde mocno wejsc w zakret zeby ci paliwo uciekalo. Pozatym pompa pracuje w takiej "studni". Ta czesc ktora zaznaczyles to kupiles nowa czy uzywana ?
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

kupilem nową bosha za 135 zl. Zazwyczaj mam zalane za 30 zl ok 6L. no i po 60 km zaczyna sie szarpanie.
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: moralez »

8)7
to zalej za 100 i zobacz kiedy zacznie szarpac
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

no dobra dobra, ale czy wy tez macie take szarpanie gdy jest w bau ok. 1,5 l beny?
pszemeq
Uzalezniony
Posty: 687
Rejestracja: 02 lis ndz, 2008 5:52 pm
Posiadany PUG: Roland Garros
Numer Gadu-gadu: 1459401
Lokalizacja: Gdów

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: pszemeq »

Zadajesz troche głupie pytanie, czy przy pustym baku auto bedzie mi przerywać (1,5 l beny w baku) no człowieku zastanów sie sam czy zadawanie takich pytań ma jaki kolwiek sens.
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

a wy wielcy wszystko wiedzacy nie mozecie mi wogole pomoc... tacy znawcy 205... meczy sie z tym szarpaniem juz od dluzszego czasu i nic..jedynie co uslyszalem... "to moze pompa, gaznik..." tak apropo to moze silnik caly wymienic co?
zadaje normalne pytania.. skro nie znam na nie odpowiedzi to chyba moje pytania maja sens
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: moralez »

lubie_beczki pisze:no dobra dobra, ale czy wy tez macie take szarpanie gdy jest w bau ok. 1,5 l beny?
Wiesz po co sie swieci w aucie ta pomaranczowa wnerwiajaca lampka zwana rezerwa? Zeby jechac na stacje paliw.
Dlatego jak sie czegos nie wie, nie zna to powinno sie czytac instrukcje obslugi. Do samochodu tez jest ksiazka obslugi(jak nie masz to sobie sciagnij), w ktorej napewno jest wspomniane o tym ze jak pali sie rezerwa to trzeba zatankowac.
Widze ze jednak jako typowy polak instrukcji nie czytasz, a potem masz pretensje ze ktos nazywa twoje pytania glupimi 8)7
lubie_beczki pisze:a wy wielcy wszystko wiedzacy nie mozecie mi wogole pomoc... tacy znawcy 205... meczy sie z tym szarpaniem juz od dluzszego czasu i nic..jedynie co uslyszalem... "to moze pompa, gaznik..." tak apropo to moze silnik caly wymienic co?
zadaje normalne pytania.. skro nie znam na nie odpowiedzi to chyba moje pytania maja sens
Nie moglismy ci pomoc, bo nikt z nas nie jest sadysta i nie jezdzi non stop na rezerwie. Ciezko bylo przewidziec, ze mozna w tak wogole postepowac 8)7.
Nikt nie naklada na nas nakazu udzielania pomocy, mozemy rzucic uwagi, podzielic sie doswiadczeniami, ale nie mam obowiazku naprawiac wszystkim samochodow przez klawaiature.
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

nie wiem skad ale niech Ci bedzie ze wyciagasz jakies niewidoczne zdania z moich postow... nikt nie mowil ze jezdze na "zydku" to raz, po drogie.. moja kontrolka jak juz wczesniej pisałem w ktoryms z postow ma przeklamania i nie wiem ile doklanie mam w baku! pialem juz gdzies ze zatankowalem za 70 zl i mialem 1/4 baku itp itd... takze najpierw poczytaj a pozniej pisz i nabijaj sobie posty.

Tyle panie fajny... nie mozesz mi pomóc bo nie wiesz o co chodzi..i tyle .. :N

a tak apropo jak juz tak koniecznie chcesz wiedziec to osatnio zatankowalem za 100 zl i co? po ok 30 KM zaczął szarpac... po ok 10 przestal i teraz znowu szarpie.. takze pisanie ze jezdze na rezerwie jest przesadą!!! to teraz do czego sie przyczepisz.. ze co mam zmienic pedał gazu???????
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4911
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: moralez »

Jak juz ustalisz sam ze soba, jak to wkoncu jest, to daj znac, bo tak nikt z zewnatrz nie pomoze. Owszem wiem o co chodzi, tylko ze jak co chwile piszesz co innego, to ciezko dojsc do jakis konkretnych wnioskow 8)7
swoja droga bledow nadal nie sprawdziles, filtr paliwa jest wg ciebie "sprawny" tylko na czym to wg ciebie polega ? Ale oczywiscie pretensje o wszystko do wszystkich, ze sie nie potrafia zajac twoim samochodem. Na forum o pomoc sie prosi, nie rzada sie jej !
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: babelo »

Kolego zarzucasz komuś nabijanie postów, a Ty co robisz ? Post pod postem...

Przychodzisz na forum i myślisz że na odległość ktoś Ci powie co masz wymienić żeby nie szarpało, okazując ze swojej strony zero zainteresowania ! Zamiast wysilić się i poszukać co nieco, pytasz i jeszcze masz pretensje ! Gdzie sonda lambda... itd, mylisz gaźnik z mono wtryskiem, a komuś zarzucasz że nie wie o co chodzi! Myślę że bezpieczniej będzie dla tego Twojego auta jeśli dasz go komuś znającego się na życzy do napary!

Padło w tym temacie dużo pomysłów/podpowiedzi co może być przyczyną szarpania!

Ciekawi mnie czy sprawdziłeś min te błędy komputera o których pisałem wcześniej! Pewnie następny Twó post będzie : "Ale jak"
Odpowiadam: Wszystko pisze w książce którą pobrałeś! I można to zrobić samemu!

Jeżeli ktoś Ci coś sugerujesz żebyś sprawdził a Ty to olewasz i wymieniasz UFO o którym w tym Temacie chyba nikt nie wspomniał to przepraszam bardzo, wymieniaj dalej może akurat trafisz...
Awatar użytkownika
lubie_beczki
Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar wt, 2010 12:49 am
Posiadany PUG: indiana
Numer Gadu-gadu: 5280739
Lokalizacja: Poznań

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: lubie_beczki »

hmm.. ufo wymienilem bo nadawało sie na smietnik. takze nie sugeruj mi ze wymieniam w tym aucie wszystko co niby nie ma nic do rzecy z szarpaniem... wymiana ufo przyniosla mi nie mal 60 % ulge, jednak na dal szarpie ale juz bardzo zadko i na krotko. Co wazne, przez to ufo mialem wieksze spalanie i w tym momencie NIE DZIWIE sie WOGOLE ze za 70 zl gdy kiedys zalałem zrobiłem TYLKO I WYŁACZNIE 111 KM przy naprawde ekonomicznej jezdzie..
..a.kto tu pisze ze niby nie prosze tylko wymuszam wasza porady?

tak padlo duzo porad i propozycji... wymien najlepiej caly gaznik, silnik, sprawdz to ito i jeszcze tamto, poczytaj etc... doskonale wiem ze moge poczytac, wcale nie napisalem ze tego nie zrobiłem! takze nie wiem..wyssales sobie to z palca! filtr paliwa jest dobry i sprawny,pompa paliwa tym bardziej, filtry przeczyszczone, gaznik rozkeecony na czesci i oczyszczony, kopułka dobra. jednak wypadalo by ja wymienic poniewaz powstal znikomy nagar. kable wysokiego napiecia dobre... takze chyba nie jest fear gdy ktos pisze ze nic nie robie poniewaz wile czasu spedzilem z ojcem przy tym aucie i naprawde nie mamy juz sil i kasy .. sprzeglo takze sami wymienilismy... gdy slyszalem tak ogolnikowe podpowiedzi z waszej strony takie jak; sprawdz gaznik no to sory ale zrozumcie... dzieki.
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Re: dziwne szarpanie na 2-3,5 obrotow POoCY

Post autor: babelo »

Kolego może w końcu zdecydujesz się czy masz wtrysk czy gaźnik?

Raz piszesz że gaźnik potem że wtrysk teraz znowu gaźnik...

Jak sam nie wiesz co masz to wstaw zdjęcie!
Błędy sprawdziłeś ??
ODPOWIEDZ