Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
babelo
Maniak
Posty: 1281
Rejestracja: 08 sty wt, 2008 10:23 pm
Numer Gadu-gadu: 0
Lokalizacja: Jasło

Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: babelo »

Witam niedawno zakupiłem forevera 1,1 wszystko niby ok ale problem jest z zapalaniem na zimnym silniku ! Gdy zapalam go rano pali ale tylko na 2 / 3 tłokach strasznie nierówno chodzi ! Problem znika po paru przy gazowaniach ! Gdy go zgaszę i palę ponownie problemu tego już niema ! Powiedzcie czego to jest wina? Gdzie szukać przyczyny ? Po przy gazowaniu chodzi na wszystkim i jest tak jak powinno ! Dodam że lekko dymi na czarno ale to raczej normalne jak nie chodzi na wszystkich tłokach
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4907
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: moralez »

sprawdz czujnik temperatury silnika
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: Banita »

Swiece kable i kopulke tez.
warzywo2

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: warzywo2 »

Ja miałem podobny problem. A najdziwniejsze było to ze wystarczyło go pchnąć 10 metrów i zapalał. Oczywiście jak byl ciepły wszystko było ok. Rozwiązaniem okazała sie cewka. Była zamontowana jakaś inna bodajże od malucha, któryś poprzedni elektryk uznał ze to nie ma znaczenia. Od kiedy wymieniłem cewkę na dobra pali w największe mrozy od dotknięcia.
Awatar użytkownika
TO-MI
Maniak
Posty: 1273
Rejestracja: 02 lip ndz, 2006 3:14 pm
Posiadany PUG: XU9J4
Numer Gadu-gadu: 604584106
Lokalizacja: Krosno/okol

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: TO-MI »

nie próbowałem ale szczerze wątpie żeby cewka od malara pociągnęła GTI 8)
nie ważne czy ciepły czy zimny silnik
2 cylindry to nie 4 kłopociki nieuniknione :wink:
Doba ma 24 godziny,zgrzewka 24 piwa...przypadek..? :)
http://peugeot205.pl/index.php?modul=uzytkownik&id=2207
Awatar użytkownika
PAWLACZYSKIS
Junior
Posty: 189
Rejestracja: 05 sty sob, 2008 7:52 pm
Posiadany PUG: 205|1.4XY7|'89r
Numer Gadu-gadu: 6209054
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: PAWLACZYSKIS »

Panowie mam ten sam problem :( Auto od jakiegoś czasu bawiło się ze mną i raz odpaliło, a raz nie. Od tego kręcenia padł mi już jeden akumulator. Wczoraj auto zgasiłem, a dzisiaj na zimnym silniku już nie odpaliło :( Wyczyściłem styki na cewce, w kopułce i na palcu. Mam nowe świece NGK V-line. Cewka wydaje się być oryginalna. Kable też chyba są ok (mam w najbliższym czasie zamiar je wymienić) Najciekawsze jest to, że wystarczy pchnąć auto 5 metrów i startuje! O co to chodzi! Jeżeli macie jakieś sugestie to pomóżcie bo auto jest mi potrzebne, a nie mogę się nim w takim stanie poruszać, bo to chyba nie o to chodzi, żeby za każdym razem odpalać je pchając :cry:
warzywo2

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: warzywo2 »

U mnie jeszcze pomoglo jak zrobilem dodatkową masę do silnika. Chlopaki zrobili taki kabel miedzy minusem na akumulatorze i masa silnika. NIe wiem czy u Ciebie zadziala ale warto zawsze spróbować.
Awatar użytkownika
PAWLACZYSKIS
Junior
Posty: 189
Rejestracja: 05 sty sob, 2008 7:52 pm
Posiadany PUG: 205|1.4XY7|'89r
Numer Gadu-gadu: 6209054
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Problem z zapalaniem na zimnym silniku

Post autor: PAWLACZYSKIS »

Wszystko sprawdziłem jeszcze raz :( Nadal nie pali :( Dzisiaj startowałem z pychu i poszedł... Ale dalej tak być nie może! Pomocy!
ODPOWIEDZ