Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Dyskusje na temat serwisowania, naprawiania oraz modyfikowania silnikow typu TU.
lukasrz

Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: lukasrz »

Witam jak w temacie.

Zakupiłem ostatnio Peugeota 205 1.4l 89r dla mojego dziadka i mamy pewien problem, otóż jak silnik jest zimny sa problemy z zapalaniem na gazie i benzynie. Trzeba krecic, krecic az za 5 razem zapali na 2-3s i gasnie i tak do ktoregos raza az sie nagrzeje i zacznie palić normalnie. Jak jest cieply to pali na dotyk a jak zimny to nei chce za chiny:(

Wyczytałem na Waszym bogatym forum ze przycyzna moze byc czujnik temp. powietrze, znajdujacy sie gdzies kolo termostatu.
Teraz moej pytanie gdzie szukac tego czujnika ?:) Nie mam pojecia gdzie jest termostat i czujnik, prosze o jakies wskazowki, zdjecia, z gory jestem wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Banita
Peugeot 205 Master
Posty: 4993
Rejestracja: 15 gru czw, 2005 7:46 pm

Re: Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: Banita »

A moze bys napisal jaki masz silnik, bo z kurzych wrozyc nie potrafimy :wink:
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4908
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: moralez »

lukasrz pisze:
Wyczytałem na Waszym bogatym forum ze przycyzna moze byc czujnik temp. powietrze, znajdujacy sie gdzies kolo termostatu.
Teraz moej pytanie gdzie szukac tego czujnika ?:) Nie mam pojecia gdzie jest termostat i czujnik, prosze o jakies wskazowki, zdjecia, z gory jestem wdzieczny za pomoc

Pozdrawiam!
marnie z tym twoim czytaniem bo kolo termostatu jest czujnik temperatury cieczy chlodzacej, a nie powietrza
faktem jest ze jesli masz wtrysk to moze byc przyczyna czujnik temperatury cieczy dla wtrysku, chociaz przy gazie nie ma to takiego znaczenia.
Jesli nie wiesz gdzie co jest, to wez sobie kurza twarz sciagnij ksiazke(nawet nie probuj pytac o haslo) i poObrazek. Przeciez nikt nie bedzie rozwijal twojego lenia rozrysowujac to 8)7
lukasrz

Re: Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: lukasrz »

1.4l benzyna, na gaźniku, z sondą lambda, dokładnego modelu nie znam.


Książke ściągnołem już dawno, hasło tez sie domysliłem ale nie bardzo moge w niej znależć to co mnie interesuje. Myslalem ze ktos tutaj mi pomoze, nie potrzebuje schematu, tylko zdjecie jak to wyglada i gdzie jest, w każdym samochodzie wyglada to nieco inaczej a peugeota nie znam.

Proszę o jakieś sugestie, może sprobować regulacje obrotów b jałowego? ale czy ma to sens skoro silnik się od razu dławi a przygazowanie od razu go zabija. Jak ktoś mi opisze miejsce gdzie szukać tych czujników to też sobie dam rade :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4908
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: moralez »

8)7
zdecyduj sie czy gaznik czy wtrysk bo to co napisales to bzdura, albo sonda jest gadzetem i pozostaloscia po wtrysku
w ksiazce jest pokazane jak to wyglada i gdzie mozna znalezc 8)
jesli masz gaznik to mozesz sobie probowac regulowac obroty
przy jednopunktowym wtrysku nie ma takiej opcji.
lukasrz

Re: Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: lukasrz »

sory sondy nie ma ;] 2 razy widzialem ten car i mi sie przewidzialo :P bo ogladalem ich kilka
Awatar użytkownika
moralez
Peugeot 205 Master
Posty: 4908
Rejestracja: 30 sie wt, 2005 3:42 pm
Posiadany PUG: 205......T8, 205 GTI 1.6
Numer Gadu-gadu: 2955602
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Czujnik temperatury powietrza - gdzie jest?

Post autor: moralez »

czyli mozna zakonczyc temat bo owego czujnika nie masz...
ODPOWIEDZ